• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Edit: "Blokada cudów dla graczy spoza bractwa" możliwość zamknięcia Antycznych Cudów

czy podoba ci się niżej opisany pomysł?

  • tak

  • nie

  • zgadzam sie ze problem istnieje ale rozwiązanie mam inne (jakie?).


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Deleted User - 198835

Guest
Te wymiany runy na PW to najdurniejszy pomysł w tej grze - tyle czasu od wprowadzenia a ciągle są problemy z tymi wrzutkami a tutaj nadal znajdują się przemądrzałe osoby , co widzą tylko multikonta , a reszta , czyli ci niewinni okazują się najbardziej winnymi , bo w ogóle grają
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Jestem na NIE

Wymieniam się z graczami zarówno z bractwa jak i poza niego (kiedyś graliśmy w jednym, ale potem gracze poszli w swoją stronę), nadal mam z nimi kontakt i robimy sobie wzajemnie wrzutki , dlatego jak było by ograniczenie że tylko z bractwa mogą Ci wrzucać PW to jak dla mnie to by było utrudnienie

Czytaj ze zrozumieniem. W pomyśle chodzi o możliwość blokady wrzucania run przez graczy spoza bractwa na twoje własne życzenie. Chcesz to blokujesz nie chcesz to nie blokujesz.
 

Poziomek

Rycerz
Te wymiany runy na PW to najdurniejszy pomysł w tej grze - tyle czasu od wprowadzenia a ciągle są problemy z tymi wrzutkami a tutaj nadal znajdują się przemądrzałe osoby , co widzą tylko multikonta , a reszta , czyli ci niewinni okazują się najbardziej winnymi , bo w ogóle grają
w jednym masz racje to byl glupi pomysl, ale to nie pierwszy nietrafiony pomysl ktory wyrzadzil wiecej szkod niz pozytku.
 

Tajniakos

Paladyn
Czytam i dosłownie włos się na głowie jeży....

Po drugie zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem limity i antyki zwolenników tego rozwiązania.... i tu niespodzianka spora cześć ma limit na poziomie 4k lub 5k niektórzy nawet kilkanaście k, w antykach często macie graczy ze swojego bractwa z bardzo małą ilości pkt rankingu, ale za to w waszych antykach mają po kilkaset jak nie kilka tys pkt.
Wniosek prosty bractwo multikont przestaje szybko budować w mieście "matce" antyki bo mam limit i idę na forum się żalić
Co Ty tu teraz za propagandę siejesz to szacun... Nie dość, że czytasz posty i interpretujesz je na swoją modłę to na dodatek piszesz takie bzdury, że choć miałem więcej nie prostować prawd objawionych to niestety nie da się przemilczeć takiego bełkotu i steku kłamstw.
Po 1. sprawdzić limit na chwilę obecną można tylko z poziomu bractwa, no chyba, że jest nowszy inny sposób o którym nie wiemy to nam go przedstaw ;)
Po 2. Jeżeli faktycznie udało się Tobie sprawdzić nasze limity i jak sam twierdzisz mamy po 4K,5K i więcej limitu to Twoim zdaniem jaki mamy powód aby się żalić?
Twoja teoria nijak się kupy nie trzyma i wprowadza innych w błąd! I to tylko dlatego, że nie pokusiłeś się o przeczytanie postów ze zrozumieniem o czym świadczą niżej zacytowane ich fragmenty

Wprowadzenie możliwości zablokowania dostępu do swoich cudaków dla graczy spoza bractwa. MOŻLIWOŚCI - czyli jak ci się podoba, to miej cudaki otwarte, jak nie to zaznacz w opcjach, że chcesz tylko dla bractwa. W bractwie już spokojnie ludzie się dogadają, a jak nie to przynajmniej łatwiej konsekwencje wyciągnąć.
Jestem na NIE

Wymieniam się z graczami zarówno z bractwa jak i poza niego (kiedyś graliśmy w jednym, ale potem gracze poszli w swoją stronę), nadal mam z nimi kontakt i robimy sobie wzajemnie wrzutki , dlatego jak było by ograniczenie że tylko z bractwa mogą Ci wrzucać PW to jak dla mnie to by było utrudnienie
Jakie utrudnienie? Może mnie uświadom? Bo albo ja czegoś nie rozumiem albo Ty mijasz się kompletnie z prawdą...
 

agentos

Wędrowiec
A jednak można sprawdzić limit każdemu graczowi po wejściu do jego miasta :) Człowiek jednak uczy się całe życie :)
Ale przy okazji mam ciekawą zagadkę dla @chiyou16 :)
Masz konto na trzech Światach:
S1-Konto Główne
Naliczyłem ponad 20 szt cudów max level, 2 chyba niewiele brakuje

LIMIT KP 2087
s1 konto główne.jpg

S2- Pomocnicze

LIMIT KP 8999
S2.jpg

S3-Raczej nie iglicowe

LIMIT KP 9715
4 aktywnych graczy w bractwie
S3.jpg
s3b.jpgs3c.jpg
No i moje pytania :)
1.Po co Tobie na kontach pomocniczych słabo rozwiniętych limit KP w wysokości 9715 oraz 8999?
2. Jakim sposobem udało się Tobie wymaksować aż 20 cudów?
Oczywiście to są pytania retoryczne bo jak widać po powyższych grafikach znam odpowiedzi...


Wymieniam się z graczami zarówno z bractwa jak i poza niego (kiedyś graliśmy w jednym, ale potem gracze poszli w swoją stronę), nadal mam z nimi kontakt i robimy sobie wzajemnie wrzutki , dlatego jak było by ograniczenie że tylko z bractwa mogą Ci wrzucać PW to jak dla mnie to by było utrudnienie
A może jeszcze dalej? Pomysł nie dotyczył wymiany pomiędzy światami więc nie musisz się obawiać ;)

A tak na marginesie to nie uważasz, że te Twoje niżej cytowane fragmenty Twojego postu nie są szyte Twoją miarą?
Jak widzisz i ja zadałem sobie odrobinę trudu i wyszło, że z lekka się ośmieszyłeś kolego ;)

Po drugie zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem limity i antyki zwolenników tego rozwiązania.... i tu niespodzianka spora cześć ma limit na poziomie 4k lub 5k niektórzy nawet kilkanaście k, w antykach często macie graczy ze swojego bractwa z bardzo małą ilości pkt rankingu, ale za to w waszych antykach mają po kilkaset jak nie kilka tys pkt.
Wniosek prosty bractwo multikont przestaje szybko budować w mieście "matce" antyki bo mam limit i idę na forum się żalić
Powinieneś być raczej ostatnią osobą wypowiadającą się w temacie multikont itp... nie uważasz?








 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Naliczyłem 20 szt cudów
A nawet 25 i z tego tylko jeden poniżej 30 poziomu...

chiyou16 - Arendyl

1652572553149.png

Po drugie zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem limity i antyki zwolenników tego rozwiązania....
Zamiast tego trzeba było sobie zadać trochę trudu i przeczytać również treść pomysłu, a nie tylko tytuł. Nie obleciał by Cię wtedy strach, że skończy ci się pushowanie cudów, nie nawypisywał byś głupot i nikt by się nie dowiedział :)
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
dyskusja zmierza w niewlasciwa strone, zaraz zaczniemy sobie skakac do gardel i okaze sie ze 'swietym' sa moderatorzy i obsluga gry a reszta ma cos za 'uszami' mniejsze lub wieksze grzeszki . Skonczy sie albo zakmnieciem tematu, albo czyms gorszym- takze gleboki wdech i wydech i pewnych tematow sie nie powinno poruszac.
 

Lanariko

Szef kuchni
Ja nie bardzo rozumiem jednego, pomijam ze pomysł już zgłoszony i teraz to tylko zabawa w dyskusje, nie rozumiem co wy (przeciwnicy pomysłu) przyczepiliście się tak do tego pushowania?!
Przecież to nie ma nic do rzeczy. Wprowadzanie możliwości blokady dla większości nic nie zmieni tak samo jak nie zmieniło wprowadzenie możliwości nastawiania wszystkich manufek — zaznaczasz albo nie zaznaczasz i grasz dalej swoją grę...
Nawet jeśli komuś nie chciało się, albo nie potrafił doczytać i zrozumiał to jako obowiązkowe ograniczenie dla wszystkich, to w dalszym ciągu nie widzę, jak by to miało przeszkadzać ludziom, którzy ewentualnie chcieliby dobrowolnie przyjmować większe ilości pw. Przyjmujesz takiego darczyńcę do bractwa na jedną niedzielę i już po problemie.
@chiyou16 Można było na spokojnie doczytać, przemyśleć sprawę, i spokojnie napisać co się myśli bez oskarżania kogokolwiek. Tymczasem w swym świętym oburzeniu postanowiłeś pojechać "z grubej rury". Nie tylko każdy twój "argument" został obalony, to jeszcze wyszedłeś na... no właśnie ;)

Ale awanturka super i czekam na ciąg dalszy :)
 

chiyou16

Wędrowiec
Po 1. sprawdzić limit na chwilę obecną można tylko z poziomu bractwa, no chyba, że jest nowszy inny sposób o którym nie wiemy to nam go przedstaw

Tak limit gracza można sprawdzić niezależnie od tego czy jest on w bractwie czy tez nie

A jednak można sprawdzić limit każdemu graczowi po wejściu do jego miasta :) Człowiek jednak uczy się całe życie :)

No i moje pytania :)
1.Po co Tobie na kontach pomocniczych słabo rozwiniętych limit KP w wysokości 9715 oraz 8999?
2. Jakim sposobem udało się Tobie wymaksować aż 20 cudów?
Oczywiście to są pytania retoryczne bo jak widać po powyższych grafikach znam odpowiedzi...


tak mam konto na 3 jak większość graczy która się tutaj wypowiada
to jest S2 prześlie Ci ile mam AW na koncie oraz ile mam run
indeks3.png,indeks.png
2.png
na S3 tu ilości mniejsze ale jak też widzisz jak otworzymy więcej niż 2 lub 3 skrzynki w turnieju to dużo :)




Jak weszła opcja wymiany run na PW wymieniłem ok 200k PW na głównym koncie (miałem po 800 600 czy 500 run do różnych antyków), cięgle inwestując nowo otrzymane PW czy runy w kolejne antyki, możesz zaczyta graczy z bractwa na S1
Dodatkowo jestem w bractwie gdzie za nie wyrobienie limiu w turnieju gracz który takiego limitu nie wyrobi oddaje PW dla najlepszych, a że często jestem w pierwszej trójce to bardzo często PW dostaję dość spore, do tego produkcję w mieście też dużo PW z budynków czy jak uzbieram dużo z eventów czy iglicy dzinów czy studni czy młynów, to tez PW zbieram
Do tego cały rok mam limit na pasku 20 PW więc mało kiedy się zdarza że jakiś PW przepadnie
składając to do kupy udało mi się tyle nazbierać w antycznych cudach

Zarówno na s2 jak i na s3 inwestuję PW w swoje antyki jedyna różnica to pomoc bractwa wynikająca z korzyści za PR i to że na S2 mamy rynek skrzynek

@chiyou16 Można było na spokojnie doczytać, przemyśleć sprawę, i spokojnie napisać co się myśli bez oskarżania kogokolwiek. Tymczasem w swym świętym oburzeniu postanowiłeś pojechać "z grubej rury". Nie tylko każdy twój "argument" został obalony, to jeszcze wyszedłeś na... no właśnie ;)

Ale awanturka super i czekam na ciąg dalszy

Może nam wyjaśnisz tego typu wrzutki graczy, którzy nie przekroczyli nawet 80k rankingu
indeks4.pngindeks5.pngindeks6.png
indeks7.png9.png10.png

@Tajniakos
Właśnie o takich graczy jak grafikach powyżej mi chodziło, z tym ze biadolą na limity, a drugi typ graczy to taki co mają limity już mocno podniesione i chcą żeby teraz była taka blokada.
Nie napisze tu nicku gracza, bo pewnie od razu posypała by się fala krytyki na mnie i pewnie nikt by w to nie uwierzył, patrząc na poprzednie wpisy, ale pewien gracz szanowany na forum jak i w grze (też go szanuję choć nie zawsze i ze wszystkim się z nim zgadzam) ma limit na poziomie 15 951 PW a też jest za wprowadzeniem ograniczenia wymiany PW tylko dla bractwa

 

Załączniki

  • 8.png
    8.png
    11,8 KB · Wyświetlenia: 17

Poziomek

Rycerz
Jak weszła opcja wymiany run na PW wymieniłem ok 200k PW na głównym koncie
I dlatego uwazalem od poczatku ze tu tkwi cale zlo, ze nie powinno IG dotykac RUN- takich jak Ty nie byly dziesiatki a setki, grube setki na kazdym swiecie na kazdym serverze. Mozna bylo wlasne ale jak i cudze cuda nie wazne w bractwie poza nim czy wlasne alt konta boostnac w kosmos. I nie mowie tu bynajmniej o 2-3-4 levelach, ale o dziesiatkach. Szkoda ze IG nie wycofalo sie z tej zmiany zanim wogole weszla- dalej to juz cierpimy przez brak reakcji na owa zmiane - patrz pomysl na zablokowanie cudow (wynika on z czego? ze ludzie chca uwolnic limity i wrzucaja komu popadnie a czasem celowo i z premedytacja pw w cuda smieciowe)

jak juz jest minuta szczerosci to lec dalej - przypuszczam ze osoba z takim limitem duzym to Chriss, Jesli tak to jakos mnie to nie dziwi. .
a jak sie sprawdza ten limit? poza tym co ktos kiedys pisal ze w przegladarce cos gdzies tam? jest inny sposob?

czekam az ktos zglosi pomysl na 'zablokowanie' podgladania miasta z poza bractwa - rozwoj/budynki/cuda
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
@Poziomek Jakoś jednak kierunek dyskusji Ci teraz pasuje?
jak juz jest minuta szczerosci to lec dalej - przypuszczam ze osoba z takim limitem duzym to Chriss, Jesli tak to jakos mnie to nie dziwi. .
dyskusja zmierza w niewlasciwa strone, zaraz zaczniemy sobie skakac do gardel i okaze sie ze 'swietym' sa moderatorzy i obsluga gry a reszta ma cos za 'uszami' mniejsze lub wieksze grzeszki . Skonczy sie albo zakmnieciem tematu, albo czyms gorszym- takze gleboki wdech i wydech i pewnych tematow sie nie powinno poruszac.
@chiyou16 Nie rzucaj w innych oskarżeniami bo sam dobrze wiesz,, że każdy z nas może mieć za pazurami mniejsze bądz większe grzeszki a Twoje wyliczenia bardzo łatwo można obalić bo 25 cudów max level to średnio grubo ponad 500tyś PW. Musiał byś te turnieje na 30k pkt robić i to nie wiem czy byś uzbierał... więc dla swojego dobra nie ciągnij tematu ;)
Ponad to, jak ktoś ma 15tyś limitu świadczy tylko o tym, że bezinteresownie pomaga innym rozbudowywać cudaki i nie rozumiem teraz Twojej argumentacji.
@Tajniakos
Właśnie o takich graczy jak grafikach powyżej mi chodziło, z tym ze biadolą na limity, a drugi typ graczy to taki co mają limity już mocno podniesione i chcą żeby teraz była taka blokada.
Nie napisze tu nicku gracza, bo pewnie od razu posypała by się fala krytyki na mnie i pewnie nikt by w to nie uwierzył, patrząc na poprzednie wpisy, ale pewien gracz szanowany na forum jak i w grze (też go szanuję choć nie zawsze i ze wszystkim się z nim zgadzam) ma limit na poziomie 15 951 PW a też jest za wprowadzeniem ograniczenia wymiany PW tylko dla bractwa
O jakiej blokadzie i ograniczeniach Ty cały czas piszesz? Widzisz różnice pomiędzy blokadą a indywidualną opcją wyboru?
Taka opcja jest potrzebna aby móc się bronić przed chociażby takimi bezsensownymi wrzutkami:
ddddd.jpg
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
nie nie pasuje, ale nie mam na niego wplywu. Faktem bez sprzecznym jest ze w wielu tematach w ktorych poruszane byly kwestie : runy za PW, limity i ich zwiekszenie, a takze np blokada cudow - najwiecej i zacieklej krzycza osoby duze, ktore nazwijmy to 'pomagaja' w swoich bractwach.
a skonczy sie zamknieciem tematu, edycja. Jak tylko pojawi sie @Urdur
 
Ostatnia edycja:

Lanariko

Szef kuchni
BUHAHHAHABAHA

padłam

@chiyou16 wyjaśniać cokolwiek to ja muszę jedynie moderatorom jeśli o takie wyjaśnienie poproszą.
Ale jeśli już tak ładnie się dopominasz....

Stać cię było na wysiłek wejścia w moje i nie tylko moje cudaki, ale już na staty to się nie pokusiłeś. No to wyjaśniam
konto swoje założyłam ok miesiąc po wprowadzeniu gry na polskie serwery. Gram ok. 8 lat. I to gram w bractwach, które zawsze były aktywne. Najpierw byli to Jawnogrzesznicy, potem Wszyscy Ludzie Kota, a teraz w mojej własnej Dziupli. To jest co najmniej 5 lat robienia turniejów na początku na 10 skrzynek, a potem coraz więcej. Obecnie minimum w moim bractwie to 17 skrzynek. Moje miasto zawsze było zbilansowane i zarówno PW jak i AW inwestowane z głową. W tej chwili z jednego turnieju wyciągam ok. 240 AW ze skrzynek, + 8 run, a moje minimum, czyli 15 dzielnic na 6* daje mi następne 135PW + do tego dochodzi 25pw dziennie z paska +jakieś 20 z różnych budynków, jakie mam poustawiane w mieście...
Dodam jeszcze, ze właściwie od wprowadzenia konstruktów rasę kończę przed wprowadzeniem kolejnej i zazwyczaj jakież 2-3 mce całe pw idzie w cuda.
Ja mam tyle tego już odłożone, że mogę sobie 10 cudaków postawić od 0 do 35 poziomu od ręki, jakbym chciała.
Naprawdę uważasz ze potrzebne mi multi?
To jeśli chodzi o moje zapasy. Natomiast jeśli chodzi o zapasy ludzi z mojego bractwa, to zwróć uwagę na ich wyniki w turniejach. Ludzie robią co tydzień 5-8k. Rozwijają rasy i jeszcze chce nam się pobawić w przygodzie. Mając takie wyniki i uregulowaną i aktywną wymianę pw za pomocą RS spokojnie możesz uzbierać takie ilości pw. a do tego dochodzą jeszcze runy, których mieliśmy wszyscy po kilkaset czasami. i nie wywaliliśmy ich w pierwsze 3 dni w dzikim szale, ale na spokojnie się wymieniamy w dalszym ciągu i podnosimy te potrzebne nam cuda.
Uwierz mi ze gdyby to wszystko były moje multi, to średni by mi się chciało je wszystkie ciągnąć.

Tyle jeśli chodzi o wyjaśnienia, a teraz:
1. oczekuje przeprosin za niesłuszne pomówienia w stosunku do mnie
2. oraz przeprosin dla każdego z graczy, których wpłaty ujawniłeś tutaj na forum.


EDIT: Już po pierwszym poście nie wyglądałeś za dobrze, i twoje argumenty były poniżej poziomu. Teraz już z kompletnego braku czegokolwiek mądrego do powiedzenia wyskakujesz z personalnymi atakami... nawet nie wiem jak to określić ale przychodzi mi do głowy sporo memów...
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
@Poziomek nie każda dyskusja musi kończyć się reakcją Urdur! i nie musisz jej tak nawoływać stawiając @ przed jej nickiem.
Rozumiem, że temat Run i ich wymiany jest ciężki ale tak długo jak wymiana postów jest na kulturalnym poziomie to reakcja moderacji nie jest potrzebna. Nie bój się bo z pewnością ten temat jest wyjątkowo przez nich obserwowany, bo jak widzimy i my, budzi spore kontrowersje a co za tym idzie momentami emocjonalne posty. Niestety sami nam ten pasztet zafundowali... Sam niejednokrotnie zarzucasz granata zaczepnego w różnych tematach a jak sobie nie radzisz z argumentami to potulny jak baranek wołasz na pomoc Urdur ;) Nawet wiem dlaczego...bo już raz czy dwa taki nr Ci się udał :)
 

Poziomek

Rycerz
I widzisz ta dyskusja w tym watku do niczego nie prowadzi. Zobacz zamkniety watek o feniksie zmierzchu. - tu jest identycznie to samo, nie dosc ze odbiegamy od tematu posta, to jeszcze wyciagamy jakies brudy na siebie nawzajem. z Jednej strony to jest przyjemne ze jest co poczytac, ale z drugiej strony nakreca tylko 1 badz druga strone do pisania odpowiedzi na czyjes odpowiedzi i zaczepki . Jak np teraz moja na Twoja odpowiedz:p
 

Tajniakos

Paladyn
Tak to czasem jest, że ktoś czegoś nie doczyta, źle coś zinterpretuje i jego argumentacja obróci się przeciw niemu.... Ale od tego są dyskusje aby o tym rozmawiać. Jak nikt nikogo nie wyzywa a dyskusja kręci się w okolicach tematu to nie dzieje się nic złego :) Uwierz @Poziomek że moderacja wie kiedy musi wkroczyć do akcji i nasze nawoływania nic tu nie pomogą :)
hehe niestety ja nie z tych. dla mnie takie dyskusje to 'paliwo' , dzieki takim dyskusjom mniej lub bardziej zazartym mam po co wejsc , i co odpisac
Paliwo powiadasz? ;) To tak jak z trolami... one też potrzebują paliwa :)
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Dobry flejm nie jest zły, zawsze jakaś rozrywka :p

A żeby nie było całkiem offtopicznie, to dodam, że obrzucanie się nawzajem wysokościami limitów jest co najmniej zabawne ;)
gdyż ponieważ zmiana w runach została wprowadzona już 3 miesiące temu (jak ten czas leci :) ), a każdego dnia przyrasta 80 punktów limitu, przy początkowej wartości 2500.
Jak łatwo policzyć, osoba która w ogóle się cudakami w swoim mieście nie zajmuje będzie miała na ten moment wysokość limitu rzędu 9700 punktów. Używanie takich wielkości jako dowodu na to, że ktoś jest pusherem i kombinatorem jest takie bardziej z rzeczywistości równoległej ;)
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Moi drodzy! Ja Was naprawdę proszę o niezaśmiecanie pomysłu zbędnymi dyskusjami. Jawny offtopic usunęłam.
 

Deleted User - 198835

Guest
Urdur , albo inni moderatorzy przytemperujcie poziomka - za często ostatnio wywołuje kwasy , a potem leci do Was ze skargami
 
Do góry