• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Linia zadań: Maskarada

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser626

Guest
Zwykle jest to popołudnie 13-15, w dniach pracy biura. Cz II. Maskarady nie jest jeszcze ustawiona, ale na pewno będzie podobnie, i nie jutro, tylko w środę. Taki jest wstępny plan.
 

DeletedUser2005

Guest
budynek na wyższych poziomach wytwarza mane. Na wyższych poziomach czego? Samego budynku nie da się przecież rozbudować.
 

Deleted User - 172852

Guest
budynek na wyższych poziomach wytwarza mane. Na wyższych poziomach czego? Samego budynku nie da się przecież rozbudować.

Na wyższych poziomach czyli w wyższych rozdziałach.
Gracze z niższych rozdziałów many nie potrzebują, więc gdy otrzymają ten budynek w swoich rozdziałach, nie będzie on produkował many. Mana z tego budynku będzie dostępna dla graczy znajdujących się w odpowiednio wysokich rozdziałach gry :)
 

DeletedUser2022

Guest
Czy druga część będzie dopracowana czy znów gracze mniejszej epoki nie będą mieli niemalże szans na wykonanie tego w odpowiednim czasie? Bo przepraszam bardzo, ale zdobycie zaklęcia moc zasobów, wymaga odblokowania Akademii Magii czyż nie? Więc gracze którzy dopiero co zaczynają nie mają szans. - Trudność powinna być od epoki a nie że gracze epoki X mają taki sam poziom wymagań co gracze epoki I. - Dla gracza ze średniej i wyższej epoki wykonanie eventu to chwila, easy peazy.. Zaś gracze z niższych muszą wydawać diamenty, grać na bardzo trudnym poziomie wymagań który słabnie z epoką, więc im mniejsza epoka tym trudniej. - Dlaczego nie zrobicie eventów dla każdego gracza? Jak druga część ma być tak samo wymagająca to lepiej wcale jej nie dawajcie, bo zawracacie tylko ...., za nic nie wiem co będzie w tym evencie więc cały czas już trzymam i zbieram na ten event... Oj biada wam jak będzie po angielsku i to niedopracowany xD
 

DeletedUser2022

Guest
Nie.
Można zdobyć w turnieju lub za ładne zachowanie jako skarb przy motywowaniu.
I tak zdobyte też zaliczało w eventach.

Pomijam tą drogę; Bo szansa na zdobycie tego z motywowania innych graczy jest być albo nie być.. Albo zdobędziesz albo dostaniesz figę z makiem.
Co do turnieju, zacznijmy od tego że taki turniej najpierw powinien wystartować aby można było coś z niego zdobyć, czyż nie? A jeżeli ktoś podbił okoliczne prowincje i zostały mu tylko bardzo trudne, to jak miałby wykonać np ostatnie zadanie części pierwszej gdzie wymagają zdobycia xdziesiąt reliktów.

Co jest nie normalne, że gracze z wyższych epok mają najłatwiej a zdobywają najlepsze nagrody, nowi gracze się trudzą i otrzymują jakiś słaby budynek który później jedynie zawadza miejsce z powodu lepszych budynków wyższej epoki. - Ja jestem w 3 epoce i nie narzekam na trudność, zauważyłem jednak jakie są wymogi, a są takie których gracze z 2giej i 1szej epoki mogą nie wykonać.

Serie zadań powinny być przyjemne, nie wymuszające!
 

DeletedUser1470

Guest
Rycerski nie wiem o co chodzi w twoich roszczeniach?? Po pierwsze event nie jest obowiazkowy wiec nikt cie nie zmusza aby go ukonczyc!! Po drugie gracze z 1 i 2 epoki powinni sie najpierw skupic na rozbudowaniu miasta a nie na eventach bo te budynki i tak im w niczym nie pomoga a jedynie zabiora miejsce budynkom podstawowym takim jak manufaktury. Po trzecie załozenia gry juz od dawna zmierzaja w kierunku bractw wiec jesli nie nalezysz do żadnego to trudno ci bedzie w kazdej epoce nie tylko na poczatku a przypuszczam ze kolejne nowosci jeszcze bardziej bedą popychaly graczy w kierunku zrzeszania sie.
 

DeletedUser2022

Guest
Należę do bractwa, a event mimo iż nie jest obowiązkowy, dlaczego co cholery śmiesz twierdzić, że gracze z pierwszej i drugiej epoki nie potrzebują kulturowych budynków kiedy mają możliwość je zdobyć? Jakim prawem narzucasz że gracze niższych epok mają grać tak jak inni im narzucają a nie jak chcą? Jak jest event, to oczekuje się że będzie możliwość ukończenia go. Bo to co było w części pierwszej, można porównać z Forge of Empires, że każdy gracz niezależnie od epoki powinien zdobyć x surowców z epoki późnego średniowiecza. Od tej epoki jest więc to event w porządku, dla niższych jest to strzał w kolano. - A skoro potrafili zrobić eventy w Forge of Empires dla wszystkich graczy, to tym bardziej niech się postarają i tutaj robić eventy dla każdego, nie dla części poszczególnych grup społeczeństwa. - Mówicie mi że się czepiam, ale ja zaczynam wątpić, czy niebawem nie zrobią jakiegoś eventu gdzie zadaniem będzie wybudowanie budynku powyżej 10 poziomu niezależnie od epoki. - Uważam, że tak być nie powinno. Zadania powinny być dość wymagające, ale i z łatwą możliwością osiągnięcia tego przez każdą grupę ludzi, oczywiście poza tymi którzy tego nie robią heh..

$$edit.. Poziom trudności eventów powinien być podniesiony i obniżony, powinien być dla każdej epoki z równym poziomem trudności do zdobycia.. - Że jak misja wymaga od gracza 1 epoki 100 żelaza, to od gracza 10 epoki powinien wymagać np 1000/10.000 eliksirów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1953

Guest
Jak zaczynałem zabawę w tę grę jakoś w początkach czerwca ruszył event uroczego drzewka. Bez problemu zrobiłem ten event będąc akurat w drugim rozdziale i ciesząc się, że dostałem budynek z taką ilością kultury, bowiem mogłem mieć wtedy jedynie uroczysko szepczących drzew. Generalnie początkujący mają łatwiej robiąc te zadania, budynki stawiają się szybciej, zwiad trwa krótko, nowe technologie odkrywają się też szybko. Ogólnie rozwój jest dynamiczniejszy, a zadania głównie polegają na rozwoju miasta. Robienie większości ( z wyjątkiem tych "zapłać xxx złota/zasobów/towarów) nic graczy nie kosztują, a za zrobienie tych zadań są mini nagrody. To, że ktoś ma problem z poradzeniem sobie z takimi zadaniami jest raczej wynikiem tego, że początkujący mają problem z ogarnięciem gry, a nie o tym, że zadania są trudne.
Nawiasem mówiąc grałem wtedy bez bractwa i na 11 albo 12 zadaniu dołączyłem do tego w którym jestem obecnie.
 

DeletedUser2076

Guest
@Rycerski jakoś nie po rycersku się zachowujesz. Jednak ja Ci odpowiem czemu większość twierdzi (słusznie), że na początku gry w ogóle się nie opłaca tych wydarzeń robić.
1) budynki niemal nic nie dają w stosunku do ceny zdobycia ich (o ile są opłacalne NA TERAZ, to przy przejściu do następnej epoki ich właściwości bledną i w zasadzie nadają się do usunięcia)
2) tutaj jest rozróżnione w ilościach zasobów/poziom gracza więc nie wiem po co w ogóle głos podnosisz. O ile mniejsi płaca w dziesiątkach (np. 30 towarów w 1 epoce) o tyle w wyższych dochodzi to do dziesiątek tysięcy (w przemarszu stad przestrzeliłem z epoki na epokę i musiałem zapłacić o 10.000 więcej niż gdybym pozostał w epoce niżej).
3) relikty każdego kosztują tyle samo. Każdy ma takie samo prawo trzaskać dodatkowe prowincje i tym samym podnosić sobie poziom trudności w następnych. Jednak każdego, niezależnie od poziomu, tak samo kosztuje zdobycie reliktów (proporcjonalnie).
4) tutaj NIGDY nikt nie kazał zdobyć towarów z poziomu 2 i 3. ZAWSZE jest produkcja towarów z poziomu pierwszego (kamień/drewno/stal). Kolejny strzał w płot.
5) Jedynie z poziomami budynków może być problem ale masz wybór - podnieś budynek albo odkryj prowincję.
To w przytaczanym przez Ciebie Forge of Empires zadania są w stylu "odkryj technologię" albo "przeprowadź zwiad prowincji" i alternatywy żadnej (na czym cierpieli rozwinięci gracze, a jakiś młody narybek się cieszył jak łatwo). Teraz podobno to lekko zmienili (chyba na wpłaty do skarbca gildii jak dobrze kojarzę). Tak więc widać słabo w tamten tytuł grałeś skoro tak chwalisz rozwiązania, na których większość (słusznie) psy wieszała.

A jak byś nadal nie wierzył... http://crazywizard.info/en/event_prepare_for_the_masquerade_pt1_2017.html oraz http://crazywizard.info/en/event_prepare_for_the_masquerade_pt2_2017.html . Na moje oko te budynki jako tako (podkreślam JAKO TAKO) opłacają się dopiero w erze elfów. Wcześniej robią za średniej jakości dekorację.
 

jakub357

Łucznik
Oj już bez przesady...
Event był bardzo łatwy i prosty. Nagrody zostały do niego idealnie dopasowane. Z reguły lubię zamarudzić, ale tutaj naprawdę nie ma o co.
 

DeletedUser1144

Guest
To czyt:) "wstępny plan". A pytam czy oficjalnie jest data
 

DeletedUser626

Guest
Zgodnie z planem, część 2 Maskarady wystartuje dzisiaj, wczesnym popołudniem. :)
 

Nusion

Kapłan
Nie ma 2 części zadań ponieważ 2 część Maskarady nie była puszczana na becie. Trwają tam teraz Przygody Bractw i nie można było puścić obu jednocześnie.... Tym razem my jesteśmy betą :)
 

DeletedUser2022

Guest
Dobra, za dużo marudzę.. To fakt i przyznaję wam rację..
Jak coś to dzielcie się rozwiązaniami zadań w spoilerach.
 

DeletedUser2005

Guest
Na wyższych poziomach czyli w wyższych rozdziałach.
Gracze z niższych rozdziałów many nie potrzebują, więc gdy otrzymają ten budynek w swoich rozdziałach, nie będzie on produkował many. Mana z tego budynku będzie dostępna dla graczy znajdujących się w odpowiednio wysokich rozdziałach gry :)
Postawiłem budynek w drugim rozdziale, czy wraz z okrywaniem nowych budynek będzie produkował dodatkowe rzeczy? czy produkcja juz zawsze pozostanie taka jaka jaka jest obecnie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry