• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Przygody Bractw!

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia

marcinekk24

Zwiadowca
Nasze bractwo utknęło na drugim etapie. Nie dawno ukończyliśmy drugi etap i utknęliśmy na samym początku trzeciego etapu. Za dużo posągów, za dużo produkcji dwu i jednodniowych. Ich w ogóle nie powinno być. A jak już te posągi, naszyjniki, kowale oraz różdżki muszą być, to niech Przygody Bractw trwają 10 dni, a nie 5. Żeby można było chociaż po jednej ścieżce przejść z każdego etapu. Poza tym chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jedno, że nikt z bractwa nie będzie specjalnie likwidował rasy gościnnej, ani innych budynków produkcyjnych, żeby w to miejsce postawić budynki produkcyjne pod zadania Przygód Bractw.
 

DeletedUser

Guest
Ja z przykrością stwierdzam że u nas jedna osoba odeszłą przez przygodę, szkoda, bo takiej sytuacji nie było od kilku miesięcy #przygoda_integracja
Przygoda została po tym olana

@pawewiec szczerze gratki, ale warto było? Eldrasile wykopałem bo zimowe budynki daja mi więcej
A jak już publicznie sie chwalisz powiedz co się stało z graczem @Gieniuszka? Patrząc po zabudowanie i poświęceniu raczej oddał niemałe zasługi w przygodzie :rolleyes: więc ze zdziwieniem nie zauważyłem go już na liście
 

DeletedUser62

Guest
oj ta ~MGLA~ :) daliscie nam popalic do ostatnich minut :) Wielki szacun dla WAS :)
Zlozylismy Was gratulacje w "kopercie" ale i tutaj ... publicznie .... Bractwo Seldarine Elfow jeszcze raz sklada Wam GRATY :)
 

DeletedUser1447

Guest
a co robi gracz, który skończył/a niziołki?

wydaje mi się, że zajmuje się czymś sensownym w życiu, bo przecież ktoś kto tak szybko doszedł do tego stopnia nie byłby taką życiową pierdołą, że siedziałby całymi dniami na jakichś forach i narzekał na wszystko :D Chociaż życie bywa takie zaskakujące....


Jak miło...
Życzyłabym sobie, żeby wszelkie eventy, "Przygody" i inne takie, miały wyraźne "oznakowanie" - do kogo są adresowane.

W sumie to nie wiem, ale ta gra i to co się w niej znajduje chyba w ogóle nie jest adresowane do Ciebie. No ale jak ktoś łapie się na jakiekolwiek "zawody" i nie wie "do kogo one są adresowane" i że będzie tam wymagany pewien poziom i zgranie bractwa, to raczej pretensje powinien mieć do swojej niebywałej mądrości a nie do całego świata, nie? :D



Poza tym chciałem zwrócić uwagę jeszcze na jedno, że nikt z bractwa nie będzie specjalnie likwidował rasy gościnnej, ani innych budynków produkcyjnych, żeby w to miejsce postawić budynki produkcyjne pod zadania Przygód Bractw.


hahahhahaha :D
 

DeletedUser626

Guest
Podbijam jako temat zbiorczy dla Przygód. Najnowsza Przygoda wprowadza 3 nowe odznaki:
  • Odznaka Stowarzyszenia Cudów- Wymaga zainwestowania 10 Punktów Wiedzy w Antyczne Cuda innych Graczy.
  • Odznaka Gildii Strażników- Wymaga wyszkolenia x jednostek ["x" zależne wielkości oddziału]
  • Wór Monet - Wymaga zebrania x monet ["x" zależne od rozdziału]
 

DeletedUser2017

Guest
Już widzę tą lawinę kulturalnej dyskusji na temat nowej przygody i tych wszystkich wyszukanych zdań oraz frazesów nie mających nic wspólnego z tematem, niektórzy już nawet zaczęli lecz ja odbijam od tego wszystkiego jak najdalej :D
 

DeletedUser2723

Guest
Droga Dragomiro
Sam już pomysł zmuszania graczy do inwestowania PW jest poroniony, ale zapomniałaś wspomnieć o jeszcze dwóch "miłych" nowościach w tej Przygodzie.
Chodzi mi o konieczność poświęcania reliktów oraz towaru i to nie na jednej, najbardziej wymagającej ścieżce, ale na wszystkich w równym stopniu.
Jestem właśnie po gorącej dyskusji w Bractwie dotyczącej spoilerów na temat kosztów tej przygody.
Nasze Bractwo fajnie integrowało się wokół Przygód i od kilku przygód było w "Top 20" (ostatnio zajęliśmy 13 miejsce w Przygodzie) ,a mieliśmy nadzieję w tej przygodzie zawalczyć o miejsce w "Top 10". Niestety analiza wymagań do najnowszej wersji Przygód (chodzi głównie o konieczność wydania ok. 1,3 miliona towaru i ok. 1000 reliktów, na dość przeciętny budynek (dla gracza na IV etapie na poziome Bogini Płodności) i kilka przeciętne jakości "szybkich" są niewspółmierne do kosztów i odebrało nam chęć do kontynuowania udziału w Przygodach Bractw.
Reasumując, nasze Bractwo postanowiło zawiesić udział w Przygodach, do czasu aż Elvenar Team przemyśli swoje postępowanie wobec graczy i wróci do idei, że jest sobie jedna ścieżka dla ambitnych ale 2 pozostałe są do przejścia bez straszliwych poświęceń, dla wszystkich.
Jeżeli nie uzna tego za słuszne, trudno. Tylko niech się nie zdziwi potem, że tworząc eventy dla garstki wybranych, będzie miał tylko garstkę graczy na serwerach. Konkurencja jest spora i Elvenar nie jest jedyną grą tego typu...
Dziwne mi się wydaje, że na Becie nikt Wam tego nie powiedział, albo że takie głosy zignorowaliście.
Niniejszym nasze Bractwo rozpoczyna bojkot Przygód do momentu aż Elvenar Team się nie ogarnie.
Miłego wieczoru życzę (i lepszych pomysłów na przyszłość).
Destinaris
P.S. Przekaż proszę nasze opinie do Elvenar Team
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2340

Guest
@Dragomira
czy odznaka Stowarzyszenia Cudów wymaga tych PW dla jednego gracza? Czy mogę dać po 1 PW dla 10 graczy i wtedy też dostaję odznakę?
 

andrzej66

Wędrowiec
Witam
Jak dla mnie to wreszcie przygody zaczynają nabierać sensu - widać że wzrasta rola zróżnicowanych bractw, tak samo zaczynają być ważni gracze wysoko rozwinięci jak i gracze na niskich poziomach.
Jak już wiadomo gracze z ery żywiołaków nie mogą robić produkcji dwu dniowych w manu pierwszej grupy ,za to w przygodach mogą wspomóc bractwo orkami,pw, czy reliktami których mają duże ilości, gracze którzy weszli już do orków , mogą wspomagać wszystkim w miarę potrzeb i możliwości , a gracze poniżej orków mogą się skupić na długich produkcjach - więc jeżeli taki zamiar twórców był celowy to wielki plus dla nich. Oczywiście nie pisze tutaj o nagrodach - gdyż to osobny temat - ale wygląda na to że są bardziej zróżnicowane niż poprzednio ale to wyjdzie w praniu - a to że przygody stają się trudniejsze to bardzo dobrze - bo nie będą monotonne,za to więcej zabawy, współpracy i wreszcie wielkie bractwa może zrozumieją że nie tylko rankingi i gracze wysoko rozwinięci są ważne ale potrzeba wprowadzenia graczy na niskich poziomach da więcej korzyści ,świeżej krwi która rozrusza zapyziałe bractwa i przyniesie korzyści dla wszystkich w bractwie. :):)
Piszę to wszystko z pozycji gracza który jest już w erze Żywiołalów - i mamy w bractwie ludzi na każdym poziomie rozwoju począwszy od najniższego - i proszę mi wierzyć że te osoby najniżej rozwinięte ,pełne zapału , wnoszą mnóstwo pozytywnej energii i dużo świeżości,a dzięki pomocy graczy wysoko rozwiniętych mogą się szybko rozwijać :)
 

Christo

Rozbójnik
Jeśli ścieżki są różne pod względem trudności to uważam, że powinny zostać wprowadzone 3 nagrody... dla każdej ścieżki 1 nagroda. O!

Im więcej odznak tym większa trudność w PB, bo więcej ról trzeba przyporządkować graczom.. ale co mi tam. Już od 2 PB klikam sobie od tak o.
 

marcinekk24

Zwiadowca
Witam
Jak dla mnie to wreszcie przygody zaczynają nabierać sensu - widać że wzrasta rola zróżnicowanych bractw, tak samo zaczynają być ważni gracze wysoko rozwinięci jak i gracze na niskich poziomach.
Jak już wiadomo gracze z ery żywiołaków nie mogą robić produkcji dwu dniowych w manu pierwszej grupy ,za to w przygodach mogą wspomóc bractwo orkami,pw, czy reliktami których mają duże ilości, gracze którzy weszli już do orków , mogą wspomagać wszystkim w miarę potrzeb i możliwości , a gracze poniżej orków mogą się skupić na długich produkcjach - więc jeżeli taki zamiar twórców był celowy to wielki plus dla nich. Oczywiście nie pisze tutaj o nagrodach - gdyż to osobny temat - ale wygląda na to że są bardziej zróżnicowane niż poprzednio ale to wyjdzie w praniu - a to że przygody stają się trudniejsze to bardzo dobrze - bo nie będą monotonne,za to więcej zabawy, współpracy i wreszcie wielkie bractwa może zrozumieją że nie tylko rankingi i gracze wysoko rozwinięci są ważne ale potrzeba wprowadzenia graczy na niskich poziomach da więcej korzyści ,świeżej krwi która rozrusza zapyziałe bractwa i przyniesie korzyści dla wszystkich w bractwie. :):)
Piszę to wszystko z pozycji gracza który jest już w erze Żywiołalów - i mamy w bractwie ludzi na każdym poziomie rozwoju począwszy od najniższego - i proszę mi wierzyć że te osoby najniżej rozwinięte ,pełne zapału , wnoszą mnóstwo pozytywnej energii i dużo świeżości,a dzięki pomocy graczy wysoko rozwiniętych mogą się szybko rozwijać :)

Gracze z rozdziału Żywiołaków, też mogą robić produkcje dwudniowe. Wystarczy, że postawią manufaktury na 1 lvl. :)
 

DeletedUser2723

Guest
Witam
Jak dla mnie to wreszcie przygody zaczynają nabierać sensu - widać że wzrasta rola zróżnicowanych bractw, tak samo zaczynają być ważni gracze wysoko rozwinięci jak i gracze na niskich poziomach.
Jak już wiadomo gracze z ery żywiołaków nie mogą robić produkcji dwu dniowych w manu pierwszej grupy ,za to w przygodach mogą wspomóc bractwo orkami,pw, czy reliktami których mają duże ilości, gracze którzy weszli już do orków , mogą wspomagać wszystkim w miarę potrzeb i możliwości , a gracze poniżej orków mogą się skupić na długich produkcjach - więc jeżeli taki zamiar twórców był celowy to wielki plus dla nich. Oczywiście nie pisze tutaj o nagrodach - gdyż to osobny temat - ale wygląda na to że są bardziej zróżnicowane niż poprzednio ale to wyjdzie w praniu - a to że przygody stają się trudniejsze to bardzo dobrze - bo nie będą monotonne,za to więcej zabawy, współpracy i wreszcie wielkie bractwa może zrozumieją że nie tylko rankingi i gracze wysoko rozwinięci są ważne ale potrzeba wprowadzenia graczy na niskich poziomach da więcej korzyści ,świeżej krwi która rozrusza zapyziałe bractwa i przyniesie korzyści dla wszystkich w bractwie. :):)
Piszę to wszystko z pozycji gracza który jest już w erze Żywiołalów - i mamy w bractwie ludzi na każdym poziomie rozwoju począwszy od najniższego - i proszę mi wierzyć że te osoby najniżej rozwinięte ,pełne zapału , wnoszą mnóstwo pozytywnej energii i dużo świeżości,a dzięki pomocy graczy wysoko rozwiniętych mogą się szybko rozwijać :)

Nie bardzo wiem o czym piszesz, bo w naszym Bractwie udział w Przygodach brali prawie wszyscy dostawiając warsztaty i manufaktury 1 lvl. Natomiast nie mamy jeszcze nikogo w żywiołakach. Nie wiem jak Ty bierzesz udział w Przygodach nie dostawiając warsztatów i manufaktur... W poprzedniej Przygodzie dostawiłem 15 warsztatów i 4 komplety manufaktur - choćby dlatego, ze mam tylko bonusowe wiec nie miałbym jak robić zadań na wszystkie towary. Ponadto aktywnie walczymy w Turniejach (teraz mamy 7 skrzynek), wymieniamy się towarami etc. i nie stać nas na blokowanie na 2 dni podstawowych manufaktur produkcyjnych....
Malo tego, właśnie gracze na niższych etapach byli bardziej aktywni, bo łatwiej mogli zrobić ekspansje przed Przygoda i nastawiać budynków. Były 3 ścieżki o różnej trudności i mogły do tej pory brać udział Bractwa o różnym poziomie rozwoju. Jak wszystkie 3 ścieżki mają być dla wysoko rozwiniętych "zapyziałych" bractw, to niech tak będzie. Bawcie się dobrze :p
Lepiej było zrobić różne nagrody na różne ścieżki i zmotywować "zapyziałe" bractwa do walki o ścieżkę najtrudniejszą, zamiast robić takie ekstrema na wszystkich 3. Nie po to walczymy w turniejach o relikty aby dobić sobie produkcji bonusowych i mieć na czary aby oddawać relikty dla byle jakich nagród!
Skoro tak Cię cieszą zmiany, to rozumiem, że Wasze Bractwo aktywnie w nich uczestniczy i były one za łatwe dla Was.
Napisz mi więc, które miejsce miało Wasze Bractwo w ostatniej Przygodzie? Bo nasze zajęło 13 miejsce...


UPDATE
Już wiem, Ty nie masz żadnego Bractwa, a o Przygodach wypowiadasz się choć w żadnej prawdopodobnie nie brałeś udziału... (skoro nie masz Bractwa). Ewentualnie byłeś i źle trafiłeś, ale to nie kwestia poziomu Przygód a ludzi w Bractwie. Ponadto co "nowy gracz" może zawalczyć w nowych "zadaniach"? Masz kilkaset książek do włożenia komuś w cuda? Masz kilkaset reliktów na zbyciu?, Masz setki tysięcy towaru do włożenia w punkty? Nie masz! Te zadanie Cię zmarginalizują w rozgrywce bo nie będziesz w stanie nic dołożyć Bractwu!
Na dodatek grasz dłużej ode mnie a twój poziom rozwoju jest podobny do naszej towarzyszki, która gra ok. połowy tego czasu co Ty a trochę ponad miesiąc jest w naszym bractwie....
Martw się o to co w nowej Przygodzie jesteś w stanie zrobić na swoim poziomie, a nie co też zrobią biedni gracze na poziomie Żywiołaków ...
UPDATE2
[jak podpowiada jeden z graczy, ten sam nick może być używany także w innym świecie niż nasz i oznaczać innego gracza]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Destinaris hmm a na pewno dobry świat? Bo na moim świecie Winyandor gracz @ANDRZEJ66 (pisane z małych) jest w topce i jego bractwo zajeło 10tą pozycję ...

A co do reszty, moje bractwo zignorowało ten ewent. Zresztą jak coś zaplanować jak niektórym graczom czat nawala, ok ok można używać innych narzędzi do komunikacji, ale wiecie co? Można też używać też innej gry do rozrywki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2723

Guest
@BlossomValvi,- Nie wiem czy dobry świat. Ale identyczny Nick jest w moim świecie. To zresztą bez większego znaczenia, bo to wątek poboczny.
Nawet gdyby zdobyli 1 miejsce to co? Jak są tacy mocni, to wszystkie ścieżki Przygody mają być tworzone pod najmocniejszych?
A reszta niech sobie znajdzie inną grę?
Jak eventy i wspólne zabawy Bractw będą szły w takim kierunku, to OK, możemy poszukać ...
Clue problemu jest w tym, że nie jesteśmy ani bardzo mocnym ani bardzo starym bractwem, spora część naszych towarzyszy jest poniżej V etapu, i mimo że niedawno wbiliśmy się do pierwszej setki bractw (87 miejsce) to dzięki wspólnemu wysiłkowi od jakiegoś czasu jesteśmy w pierwszej dwudziestce w Przygodach i byliśmy tam już będąc poza pierwsza setką w rankingu Bractw/ Ale o ile nie ma problemu z postawieniem 15-20 warsztatów czy kilku kompletów manufaktur 1 lvl na Przygodę, to oddawanie książek, towaru i reliktów w takich ilościach wpłynie negatywnie na nasz rozwój w grze. Przygody BYŁY świetną zabawą dla naszego Bractwa (dysproporcja naszej pozycji rankingowej i w Przygodach o tym świadczy) to nowe pomysły Elvenar Team zabiły nasza chęć do Przygód. Ja np. podciągam dopiero 2 bonusy pod 700% a trzeci mam na ok. 530% a innych używam do boostowania i nie mam na zbyciu nadmiaru reliktów, potrzebuje też PW na badania *jestem w Krasnoludach i wbrew pozorom to książek mi brakuje a nie granitu), a towar zużywam na ekspansje i turnieje, więc też go nie oddam (chyba, że Towarzyszom na rozwój).
Jakbyśmy się tak świetnie nie bawili i nie cieszyli z Przygód, to nie byłbym tak wściekły na te zmiany!!!

UPDATE: @moomintroll - Książki na szczęście nie są wielkim problemem, bo ta Odznaka na szczęście jest tylko na 1 ścieżce w danym etapie i można je ominąć, ale zrobienie 3 ścieżek z tymi odznakami to 214 (14 + 50 + 150) odznak po 10 PW = 2140 PW do włożenia przez Bractwo :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Destinaris, ok tylko o co ci chodzi :)? Pisałeś że ten gracz nie ma jak wyłożyć towarów/książek/reliktów itd (niekoniecznie to prawda) a zarazem w kolejnym poście piszesz że przygody były super bo bez towarów/książek/reliktów można było powalczyć
Otóż to nieprawda, po prostu sporo bractw ignoruje ten ewent stąd ten nietypowy skok. Zresztą czemu się dziwić po tym co się z nim dzieje i sorki co to za walka, pierwsze i druga edytacja rotacja niskopoziomowych graczy, trzecia podpinanie banków a czwarta ... po co?
Przygoda nie daje nic specjalnego (pw? jeden turniej daje lepsze zbiory, budynki? nadal słabe i można je mieć bez przygody) - tak tak świetna zabawa (jeśli czat działa)
 

DeletedUser2340

Guest
@Destinaris
Teoretycznie wychodzi 85,6 PW na gracza. Więc przy dobrej organizacji członków Bractwa nie jest to trudne do zrealizowania.
 
Do góry