• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Letnie Przesilenie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser192

Guest
@thek

nie widzę związku. co innego jak zaprojektowany jest event, a co innego jego jego "prawdopodobna" częstotliwość.

ps: przesilenie jest 2 razy w roku ;) takie tam luźnie skojarzenie w temacie częstotliwości eventu :D
 

DeletedUser626

Guest
Eventy nie będą odbywały się co miesiąc, znaczenie również ma ich wielkość. Konkursowa linia zadań, która pojawiła się jakiś czas temu też jest pewnego rodzaju urozmaiceniem gry. Tak duże eventy jak Letnie Przesilenie będą się pojawiały okazjonalnie, ale na pewno jeszcze się pojawią.

Co do nagród z eventu - Jest możliwe (sprawdzałam, udało się) zdobycie wszystkich nagród głównych bez diamentów, aczkolwiek faktycznie trzeba mieć do tego dużo szczęścia. O wiele bardziej realne są pierwsze dwa budynki. Pierwszy jest gwarantowany, jeśli ktoś będzie robił zadania do końca.

Co do samych zadań - w tym evencie nie da się już nic zmienić, staramy się jednak jako CMi, aby zadania na rozbudowę, jeśli nie będą naprawione na czas, zostały z takich eventów wycofane. Oszczędzi to wszystkim nerwów. A do tego czasu, zapraszam do supportu.
Jest 2 supporterów, niedługo wróci do nas 3ci, ale Graczy są tysiące, a czasem też jemy i śpimy, więc nie odpowiadamy po minucie ;) Mimo to średni czas odpowiedzi mamy bardziej niż przyzwoity, piszcie więc śmiało. :)
 

DeletedUser

Guest
@Fjuczers mi chodzi ogólnie o eventy tego typu, a nie konkretnie przesileniowe :)
nie widzę związku
Związek jest, aczkolwiek niewidoczny wprost, bo choć
co innego jak zaprojektowany jest event, a co innego jego jego "prawdopodobna" częstotliwość.
to częstotliwość eventów ma wpływ na to jakie nagrody można w nim zdobyć. Im eventy będą rzadziej, tym bardziej prawdopodobne, że nagrody będą w nim wyższe/cenniejsze. Przyjąć bowiem można, że istnieje zależność:

wielkość eventu (wartość nagród) * częstotliwość na rok = const

a z tego wynika

duży (dobre nagrody) * 5 = mały (drobne nagrody) * 20 = średni (zwyczajne nagrody) * 10

Oczywiście wartości są przykładowe, ale chciałem zależność pokazać jaka zapewne tym będzie rządzić. Twórcy nie będą takich eventów robić często, by nagrody były lepsze. A jeśli zdecydują się robić częściej, to nagrody po prostu będą gorsze.
 

DeletedUser449

Guest
Dostałem trzy mroczne drogowskazy, moje elfiki będą miały przynajmniej gdzie wzywać diabła. Tyle mi z całego eventu wystarczy :)

Niezbyt podoba mi się skalowanie nagród ze względu na rozdział gry. To nic złego, by nowi gracze dostali supersypasione (jak dla nich) budynki, które pomogą im w rozwoju. I tak są miesiące za innymi graczami. Jeśli ktoś jest przed krasnoludami, to dostaje nagrodę, która stosunkowo szybko stanie się słabsza niż tradycyjne budynki - a nieco żal rozstać się z budynkiem specjalnym. Tymczasem dla najlepszych, taka skała Venara przyda się jeszcze dłuugo.
 

DeletedUser192

Guest
@Dragomira

oczywiście, ale opieranie szans na nagrodę o losowania z szansą na trafienie 7% czy 13% mnie odrzuca. zniechęcony zdobywaniem waluty na nagrody, kolejny event sobie odpuszczę. tak jak zrezygnowałem z antycznych cudów, bo wiem, że nie zdobędę run na to co chcę.

@thek

tylko co mnie obchodzi ile nagród i jak często jak i tak zgarniesz tylko 1 z 3 nagród głównych bo więcej waluty nie zdobędziesz i kropka. no chyba, że trafisz 7% losowania raz za razem czy coś - matematyczne szanse zawsze są :D ale ja zabawy eventowej nie opieram na tysięcznych częściach procenta ;)
 

DeletedUser80

Guest
Bez specjalnej spinki można cały event spokojnie zaliczyć.
Gdyby była tylko jedna główna nagroda (ta za 150 monet) pojawili by się malkontenci, że za łatwe gdy przy drugiej trzeba mieć duuuużo szczęścia lub wspomóc się żywą gotówką to już źle. Trzecia ewidentnie tylko za diamenty.
Budynki kulturowe dostępne u kupca za diamenty nikomu nie przeszkadzają, tu to już be.
Ja mam zamiar:
1. Przejść cały event
2. Kupić sobie Skałę Venara I (bo na II nie liczę)
3. Pozbierać te nagrody które wpadną z otwarcia 10 (może 11) skrzyń
4. I cieszyć się z tego:)
 

Rudolf

Zwiadowca
Skończyły mi się zadania w evencie. Zostały tylko dobowe. Będą jeszcze jakieś te dzienne, powtarzalne czy jak je tam zwał?
 

Capricorn

Wędrowiec
Mam nadzieję,że takie eventy będą częściej- tylko może twórcy zrezygnują z zadań z rozbudową budynków. Po raz kolejny w tym samym evencie nie zaliczane są kolejne rozbudowy. Ok - piszę do supportu, pewnie nawet zareagują (przynajmniej tak było za 1 razem) -ale takie błędy zniechęcają.
 

Rudolf

Zwiadowca
miały być 2 linie zadań, pierwsza, jak to zostało napisane, dostępna przez cały czas eventu, a ja już od 3 dni mam tylko te dobowe. To jest okej czy coś nie tak?
 

Midi67

Rozbójnik
Witam Wszystkich. Ciekawa gra i ciekawe eventy. Szkoda, że nastawione na wyciągnie dużej ilości diamentów z kieszeni graczy. Letnie przesilenie i kilka moich uwag. Szkoda, że w informacji o evencie nie powiedziano jasno, że jedna linia zadań skończy się po 2-3 dniach eventu, który ma trwać 21 dni :)
1. Jedna z linii zadań kończy się bardzo szybko co powoduje, że szansa na zdobywanie księżycowych okruchów znacząco maleje.
2. Druga (codzienna linia zdań) daje po 35 księżycowych okruchów - do złotej skrzyni potrzeba 140 czyli 1 skrzynia na 4 dni :) licząc dalej 1 złota skrzynia to 20 błysków a do 2 skały potrzeba 200 błysków czyli 10 złotych skrzyń. To pokazuje że wystawione nagrody to tylko nierealna mrzonka dla normalnych graczy, grających bez diamentów.

Jak łatwo można policzyć.... szansa na zdobycie SKAŁY poziom 2 jest NIKŁA... chyba, że masz tak duże... szczęście :) i w skrzyni będziesz trafiać dodatkowe księżycowe okruchy a 3 poziom skały to już totalna fikcja :)

Szkoda, ze Twórcy gry uważają wszystkich graczy za .... tu się nie wyrażę.

Takiego nastawienia na wyciąganie kasy z kieszeni graczy jeszcze nie widziałem w innych grach ( poziomy surowców, rosnące koszty związane z kupowaniem dodatków za diamenty...) Należę do graczy, którzy wspierają Twórców gdy kupowaniem opcji premium - bo szanuję wkład ludzi w prowadzenie gry - ale tu już pewne granice są przekraczane.
 

DeletedUser878

Guest
Witam Wszystkich. Ciekawa gra i ciekawe eventy. Szkoda, że nastawione na wyciągnie dużej ilości diamentów z kieszeni graczy. Letnie przesilenie i kilka moich uwag. Szkoda, że w informacji o evencie nie powiedziano jasno, że jedna linia zadań skończy się po 2-3 dniach eventu, który ma trwać 21 dni :)
1. Jedna z linii zadań kończy się bardzo szybko co powoduje, że szansa na zdobywanie księżycowych okruchów znacząco maleje.
2. Druga (codzienna linia zdań) daje po 35 księżycowych okruchów - do złotej skrzyni potrzeba 140 czyli 1 skrzynia na 4 dni :) licząc dalej 1 złota skrzynia to 20 błysków a do 2 skały potrzeba 200 błysków czyli 10 złotych skrzyń. To pokazuje że wystawione nagrody to tylko nierealna mrzonka dla normalnych graczy, grających bez diamentów.

Jak łatwo można policzyć.... szansa na zdobycie SKAŁY poziom 2 jest NIKŁA... chyba, że masz tak duże... szczęście :) i w skrzyni będziesz trafiać dodatkowe księżycowe okruchy a 3 poziom skały to już totalna fikcja :)

Szkoda, ze Twórcy gry uważają wszystkich graczy za .... tu się nie wyrażę.

Takiego nastawienia na wyciąganie kasy z kieszeni graczy jeszcze nie widziałem w innych grach ( poziomy surowców, rosnące koszty związane z kupowaniem dodatków za diamenty...) Należę do graczy, którzy wspierają Twórców gdy kupowaniem opcji premium - bo szanuję wkład ludzi w prowadzenie gry - ale tu już pewne granice są przekraczane.

Po pierwsze - wszystkie bezpłatne gry muszą na czymś zarabiać.
Po drugie - dostaliśmy możliwość zdobycia bez więszego wysiłku budynku, który daje nam 610 ludności. To prawie jak budynek premium za diamenty, wezmy na przykład bogini płodności, która daje 510 ludzi, a kosztuje 690 diamentów. Ten nam daje 610 - i mamy go z eventu, za darmo.
Po trzecie - uważam, że to sprawiedliwe. To twórcy gry tworzą nam możliwość grania za darmo. I gra się musi po prostu z czegoś utrzymywać. Trzeba opłacić team gry, hosting gry, hosting forum, stron, i tego wszystkiego. To wszystko kosztuje - i uwierzcie, niemało. :)
 

DeletedUser37

Guest
Ma ktoś listę po kolei tych zadań?
Zadania są na forum już od kilku dni, wystarczy poszukać...
Dla leniwych: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery.1564/#post-19150 (w spoilerze)

miały być 2 linie zadań, pierwsza, jak to zostało napisane, dostępna przez cały czas eventu, a ja już od 3 dni mam tylko te dobowe.
że jedna linia zadań skończy się po 2-3 dniach eventu
Są 2 linie zadań, jedna z ograniczeniem (1 zadanie co 24h) a druga bez ograniczenia (taka bonusowa) i jak się do niej przygotowaliście to można ją ukończyć w te 2 czy 3 dni. Nie wiem w czym problem? Było XX zadań które ukończyliście i wsio, nie trzeba było tak pędzić ;)


Po pierwsze - wszystkie bezpłatne gry muszą na czymś zarabiać.
Owszem i nikt nie twierdzi inaczej. Są od tego budynki premium czy jakieś inne dobra.
Po drugie - dostaliśmy możliwość zdobycia bez większego wysiłku budynku
Tak, tylko problem w tym że 2 z 3 budynków nie zdobędziemy bez wydania kasy. Jak już dano nam taką możliwość to oczekuje się wygrania głównej/najlepszej nagrody a nie jakiś ochłapów że tak powiem.
Po trzecie - uważam, że to sprawiedliwe.
A ja tak nie uważam, jak wcześniej pisałem, od zarabiania jest zawartość premium, której nie idzie zdobyć w żaden inny sposób pa za kupnem. A nie jak w tym wypadku, jest event/zdarzenie i jeszcze w nim trzeba zabulić żeby wygrać najlepszą nagrodę. Co swoją drogą jest nieopłacalne, lepiej już kupić Ślimaka niż okruchy żeby zdobyć skałę na III poziomie.
 

Rudolf

Zwiadowca
Nomak, ja nie mam problemu, w odróżnieniu do Ciebie. Zadałem tylko pytanie i chciałbym na nie uzyskać odpowiedz od osób kompetentnych, bo nie wydaje mi się, że wiesz o tej grze więcej niż taki słabeusz jak ja.
 

DeletedUser626

Guest
Pierwsza linia zadań odblokowuje jedno zadanie dziennie i będzie dostępna do końca eventu. Druga to pula zadań do wykonania, niektórzy woleli przesyłać sobie zadania na PW albo sprawdzić je na becie, polecieli do przodu jakby się paliło i teraz została im tylko pierwsza. :)
 

DeletedUser1063

Guest
Skończyły mi się zadania .... ?. Skoro jest event to rozumiem że powinna być możliwość zdobycia wszystkich nagród a nie coś łapu capu byle było . Ale ok , z tego co widzę to większość gier tak ma , dobrze że jeszcze obok bankomatu nie postawili ..... .
 

DeletedUser37

Guest
Zadałem tylko pytanie i chciałbym na nie uzyskać odpowiedz
I tu masz odpowiedz na swoje pytanie.
Są 2 linie zadań, jedna z ograniczeniem (1 zadanie co 24h) a druga bez ograniczenia (taka bonusowa) i jak się do niej przygotowaliście to można ją ukończyć w te 2 czy 3 dni.

Nie wiem co ja takiego złego napisałem.
Nomak, ja nie mam problemu, w odróżnieniu do Ciebie.
 

DeletedUser878

Guest
Zadania są na forum już od kilku dni, wystarczy poszukać...
Dla leniwych: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/co-w-trawie-piszczy-spoilery.1564/#post-19150 (w spoilerze)



Są 2 linie zadań, jedna z ograniczeniem (1 zadanie co 24h) a druga bez ograniczenia (taka bonusowa) i jak się do niej przygotowaliście to można ją ukończyć w te 2 czy 3 dni. Nie wiem w czym problem? Było XX zadań które ukończyliście i wsio, nie trzeba było tak pędzić ;)



Owszem i nikt nie twierdzi inaczej. Są od tego budynki premium czy jakieś inne dobra.

Tak, tylko problem w tym że 2 z 3 budynków nie zdobędziemy bez wydania kasy. Jak już dano nam taką możliwość to oczekuje się wygrania głównej/najlepszej nagrody a nie jakiś ochłapów że tak powiem.

A ja tak nie uważam, jak wcześniej pisałem, od zarabiania jest zawartość premium, której nie idzie zdobyć w żaden inny sposób pa za kupnem. A nie jak w tym wypadku, jest event/zdarzenie i jeszcze w nim trzeba zabulić żeby wygrać najlepszą nagrodę. Co swoją drogą jest nieopłacalne, lepiej już kupić Ślimaka niż okruchy żeby zdobyć skałę na III poziomie.

Dzisiaj odblokowałem Skałę Venra I. Do końca eventu zostało 14dni, 14h. W skale II potrzeba 200 punktów, a ja mam już 30/200. ;) I wydaje mi się, że uda mi się do końca eventu zdobyć skałę Venara II. I jestem z tego bardzo zadowolony, bo jak już wspomnialem - dostaliśmy możliwość zdobycia budynków premium (tak jakby) za darmo. No ale - daj palec - wezmą całą rękę ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry