• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Wydarzenie: Letnie Przesilenie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Midi67

Rozbójnik
Po pierwsze - wszystkie bezpłatne gry muszą na czymś zarabiać.
Po drugie - dostaliśmy możliwość zdobycia bez więszego wysiłku budynku, który daje nam 610 ludności. To prawie jak budynek premium za diamenty, wezmy na przykład bogini płodności, która daje 510 ludzi, a kosztuje 690 diamentów. Ten nam daje 610 - i mamy go z eventu, za darmo.
Po trzecie - uważam, że to sprawiedliwe. To twórcy gry tworzą nam możliwość grania za darmo. I gra się musi po prostu z czegoś utrzymywać. Trzeba opłacić team gry, hosting gry, hosting forum, stron, i tego wszystkiego. To wszystko kosztuje - i uwierzcie, niemało. :)


Z całym szacunkiem - a czy ja pisze, że nie wiem że obsługa i prowadzenie gry kosztuje, pisze również, że sam wspieram grę zakupem diamentów - jednak tak bezczelne wyciąganie kasy z kieszeni graczy, mamienie nagrodami, których z EVENT-u bez diamentów nie osiągniesz nie jest FAIR w stosunku do graczy.

W grze przecież kto chce, może kupować budowle za diamenty - dlaczego jeszcze w eventach gracze są do tego "motywowani" Event to ewent i główna nagroda powinna być osiągalna z zadań - zadania powinny trwać przez cały czas eventu a nie kończyć się po 2-3 dniach a nie chcąc zdobyć głowną nagrodę z eventu trzeba kupić księżycowe okruchy za diamenty.

Może policzmy :) 3 poziom skały to ok. 250-300 słonecznych błysków (cz jak to się nazywa). Żeby zdobyć 250 słonecznych błysków trzeba uzbierać 13 złotych skrzyń. 13 x 140 księżycowych okruchów = 1820 księżycowych okruchów licząc już po "kursie" najkorzystniejszym (1000 okruchów za 8300 diamentów) daje => 8300 + 6806 (8300 x 0.82) = 15 106 diamentów co daje przy zakupie prawie
350zł (realnych pieniędzy !!) za 3 skałę => czy ktoś na GŁOWĘ UPADŁ????? czy Twórcy gry myślą, że ludzie liczyć nie umieją?

Na marginesie WYCENA korzyści kupowanych za diamenty w grze też jest z kosmosu.

IG zepsuła Plemiona w które grałem wiele lat - teraz widzę, że pazerność psuje kolejną grę.
 

DeletedUser80

Guest
Niepotrzebna w nagrodach jest III skała.
Gdyby były tylko 2 do zdobycia komentarze o nieosiągalnym celu straciły by rację bytu.
I skała dla wszystkich aktywnych, druga dla fuksiarzy lub tych co dokupią gwiezdne punkty.
Choć i tak pewnie znaleźli by się malkontenci.
III skały nikt rozsądny nie kupi, taniej i lepiej wyjdzie kupno ślimaka.
Swoją drogą nasuwa mi się pytanie - czy naprawdę zdobycie wszystkich nagród jest obowiązkowe?
 

DeletedUser449

Guest
Druga to pula zadań do wykonania, niektórzy woleli przesyłać sobie zadania na PW albo sprawdzić je na becie, polecieli do przodu jakby się paliło i teraz została im tylko pierwsza. :)
Codziennie jest inna ekskluzywna nagroda i rozsądny gracz chce zebrać jak najwięcej księżycowych okruchów, by zapolować na dobry budynek lub wybrane runy. W takim przypadku pośpiech jest wskazany. Jeszcze cenniejsze są informacje z bety odnośnie budynków na tydzień wcześniej - stąd gracze wiedzą, co będzie w nadchodzących siedmiu dniach.
Ale nawet robiąc zadania powoli, wyczerpują się wcześniej niż w połowie wydarzenia.
 

DeletedUser

Guest
Hym , nie było by eventu nie było by tego tematu , dali możliwość postawienia 1 budynku za free ale widać źle zrobili ze dali , pewnie następnym razem już nie dadzą i tego bo i po co skoro źle zrobili dając ten jeden ?
Pazerność graczy nie zna granic.

Gry są do zabawy a kto już nie widzi różnic miedzy zabawa a real to już jest uzależniony i powinien się leczyć :p
 

DeletedUser449

Guest
Pazerność graczy nie zna granic.
Pazerność nie zna granic, ale pazerność twórców gry. Skała Venara III jest praktycznie dostępna tylko za diamenty... przy czym koszt wynosi kilkaset złotych, podczas gdy sam budynek jest słaby jak na taką cenę, a o wiele lepszy budynek jak np. ślimak jest kilkakrotnie tańszy. Tylko skończony głupiec postawiłby skałę za diamenty, a twórcy gry widocznie uważają graczy za głupców. Niestety, w przypadku wielu z nich mają rację...
Ten event to niczym nęcenie psa kiełbaską, gdy za wykonane zadanie nagradza się go czerstwym chlebem. Niby chleb lepszy niż głodowanie, ale oczekiwania były inne.
Ktoś, kto liczy na naiwność innych ludzi jest oszustem. Wielu graczy wyczuwa to intuicyjnie i nie podoba się to, co twórcy robią. Zarabiać na grze to jedno - traktować w taki sposób graczy to rzecz zupełnie inna.
 

DeletedUser580

Guest
Pazerność nie zna granic, ale pazerność twórców gry. Skała Venara III jest praktycznie dostępna tylko za diamenty... przy czym koszt wynosi kilkaset złotych, podczas gdy sam budynek jest słaby jak na taką cenę, a o wiele lepszy budynek jak np. ślimak jest kilkakrotnie tańszy. Tylko skończony głupiec postawiłby skałę za diamenty, a twórcy gry widocznie uważają graczy za głupców. Niestety, w przypadku wielu z nich mają rację...
Ten event to niczym nęcenie psa kiełbaską, gdy za wykonane zadanie nagradza się go czerstwym chlebem. Niby chleb lepszy niż głodowanie, ale oczekiwania były inne.
Ktoś, kto liczy na naiwność innych ludzi jest oszustem. Wielu graczy wyczuwa to intuicyjnie i nie podoba się to, co twórcy robią. Zarabiać na grze to jedno - traktować w taki sposób graczy to rzecz zupełnie inna.
Pohamowałbyś się czasem, @Kalart .

Czy naprawdę nikomu nie przeszło przez myśl, że zakup jest dla chętnych (kto bogatemu zabroni?), a dla reszty zabawa w Lotto?
Mnie tam jakoś nie ściska specjalnie w środku, że mogę nie mieć 'wszystkiego', a jak mi się wylosuje, to HURA!
W grze jest sporo miejsc, gdzie wydawanie diamentów jest dla bardzo 'zmotywowanych'. Ja to czytam tak, że cena ma zniechęcić do 'podbiegania' w niektórych miejscach, a jak ktoś się upiera to niech płaci.

Event jest fajny. Zbieranie okruszków, losowanie z kuferów... O ile mnie pamięć nie myli wcześniej były lamenty, że nie ma co robić. Co tu zrobić, żeby dogodzić... ;)
 

DeletedUser48

Guest
Pohamowałbyś się czasem, @Kalart .

Czy naprawdę nikomu nie przeszło przez myśl, że zakup jest dla chętnych (kto bogatemu zabroni?), a dla reszty zabawa w Lotto?
Mnie tam jakoś nie ściska specjalnie w środku, że mogę nie mieć 'wszystkiego', a jak mi się wylosuje, to HURA!
W grze jest sporo miejsc, gdzie wydawanie diamentów jest dla bardzo 'zmotywowanych'. Ja to czytam tak, że cena ma zniechęcić do 'podbiegania' w niektórych miejscach, a jak ktoś się upiera to niech płaci.

Event jest fajny. Zbieranie okruszków, losowanie z kuferów... O ile mnie pamięć nie myli wcześniej były lamenty, że nie ma co robić. Co tu zrobić, żeby dogodzić... ;)
Masz rację, jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził.
 

DeletedUser80

Guest
A ja mam pytanie - czy można wygrać 2 (lub więcej) nagrody dzienne?
Przykładowo dzisiaj są 2 Srebrne Jednorożce, czy można (przy odrobinie szczęścia) wylosować 4 lub więcej?
Oczywiście nie w jednej próbie:)
 

DeletedUser1002

Guest
Witam, nie wiem czy piszę w dobrym wątku, no ale pytanie dotyczy tzw Letniego Przesilenia. Mam za zadanie aby powiększyc 5 dowolnych budynków do poziomu 6 lub wyższego, więc na noc rozpocząłem rozbudowe jednej z mojej zbrojowni na 7 poziom (oraz Ratusza również na 7 poziom), licząc że rano będę miał ten budynek zaliczony w tym zadaniu, jedank się przeliczyłem. Gram w Elvenar od niedawna, i się zastanawiam czy żeby zadanie takiego typu zostało zaliczone, muszę byc aktywny podczas ostatnich sekund rozbudowy budynku? Nie wiem czy to moja wpadka, czy błąd gry.
 

DeletedUser449

Guest
A ja mam pytanie - czy można wygrać 2 (lub więcej) nagrody dzienne?
Przykładowo dzisiaj są 2 Srebrne Jednorożce, czy można (przy odrobinie szczęścia) wylosować 4 lub więcej?
Oczywiście nie w jednej próbie:)
Oczywiście że tak. Trudno, by było inaczej.

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym wątku, no ale pytanie dotyczy tzw Letniego Przesilenia. Mam za zadanie aby powiększyc 5 dowolnych budynków do poziomu 6 lub wyższego, więc na noc rozpocząłem rozbudowe jednej z mojej zbrojowni na 7 poziom (oraz Ratusza również na 7 poziom), licząc że rano będę miał ten budynek zaliczony w tym zadaniu, jedank się przeliczyłem. Gram w Elvenar od niedawna, i się zastanawiam czy żeby zadanie takiego typu zostało zaliczone, muszę byc aktywny podczas ostatnich sekund rozbudowy budynku? Nie wiem czy to moja wpadka, czy błąd gry.
To błąd gry. Niestety, w ostatnich miesiącach dosyć częsty i administracja ma problemy z wykryciem przyczyn. Napisz na support.

@ag123
Sam uważam, że event jest wspaniały. Mój poprzedni post to wyjaśnienie, skąd takie zdanie graczy. Nie podoba mi się, jak określa się ich jako malkontentów, nie rozważywszy nawet dlaczego mają tak negatywne opinie a sam jestem przeciwnikiem twierdzeń typu "nie chcesz, to nie kupuj". Brzmi to dla mnie jak obrona oszustów, co potrafią wcisnąć garnki i kołdry z biedronki po 10 tysięcy złotych starszym ludziom. Może to jeszcze nie to samo, ale granica jest cienka... Czy to także nazwiesz efektem Veblena?

Jak spojrzeć na taką Symfonię Bagien, to od razu widać, że to płatny budynek - ogromna ilość punktów kultury na pole i pokazana cena w diamentach. Jak spojrzeć na skały Venara, to widać przeciętny budynek (tylko nieco lepszy niż to, co jest dostępne dla wszystkich), którego nieco lepszą jakość wyjaśnia event. Sam nie spodziewałem się że coś tak słabego może być dostępne tylko za diamenty, i to tak dużą kwotę. Nie dziwię się rozczarowaniu, gdy budynek, który wydawał się w zasięgu gracza, nagle okazuje się tak drogi.
 

DeletedUser174

Guest
Pazerność nie zna granic, ale pazerność twórców gry(...)
Ktoś, kto liczy na naiwność innych ludzi jest oszustem. Wielu graczy wyczuwa to intuicyjnie i nie podoba się to, co twórcy robią. Zarabiać na grze to jedno - traktować w taki sposób graczy to rzecz zupełnie inna.

czy przeszkadza mi że są opcje premium? nie
czy przeszkadza mi, że ktoś ma łatwiej bo zaaplikował sobie coś z premium? nie, bo kto bogatemu zabroni
czy dziwi mnie fakt, że event jest do wygrania za diaxy? nie, bo skoro są tacy, którzy chca płacić to co im bronić
czy mi to przeszkadza? też nie, bo każdy towar jest warty tyle ile ktoś za niego jest gotów zapłacić. Wg mnie towar nie jest warty swojej ceny i go nie kupuję. Proste

Nie zamierzam rwać włosów z głowy by mnieć jakąś tam skałkę. Nawet ślimaka nie mam i nie zamierzam tego zmieniać (przynajmniej drogą kupna). To jest moja odpowiedź na politykę twórców. Bardzo często i gęsto brzydko traktują graczy, nie szanują ich i nie liczą sie z ich zdaniem, więc nie czuje się w żaden sposób zobowiązana by im za to płacic. Jak ktoś uwaza inaczej to jego sprawa.

I dlatego też pod słowami @Kalart podpisuję się obiema ręcami, bo strasznie irytuje mnie polityka IG.

a event? czy można go nazwać fajnym? jakby ktoś się przygotował + troche szczęścia przy zaklęciach to może nawet byłby do zrobienia w 2 dni. Jedyne co wymagało czasu to własnie zaklecia + rozbudowy. Tylko suporterzy się narobili z zaliczaniem zadań. Szkoda, ze nie podali informacji: event jest do zrobienia w 3 dnia więc macie 2 tyg zapasu i spokojnie dacie rade zrobić wszystkie zadania. wszystkim by sie żyło łatwiej
zadania dobowe są do wykonania od zaraz własciwie. Dzisiaj było 10 chlebków. Super! przy porannych zbiorach zbieram ich 16. I dalej nie ma co robić... albo wczorajsze 5pw? No proszę. Większośc z nas wydaje codziennie min 24. Jakieś pytania? Bo ja mam tylko jedno: gdzie jest wyzwanie? No chyba, ze wyzwaniem było zakończyć dostępne zadania w jak najkrótszym czasie, ale za to chyba nie ma nagrody :p

Ktoś mógłby to nazwać marudzeniem i narzekaniem a to tylko stwierdzenie faktu. taka jest rzeczywistoś niestety
 

DeletedUser935

Guest
czy przeszkadza mi że są opcje premium? nie
czy przeszkadza mi, że ktoś ma łatwiej bo zaaplikował sobie coś z premium? nie, bo kto bogatemu zabroni
czy dziwi mnie fakt, że event jest do wygrania za diaxy? nie, bo skoro są tacy, którzy chca płacić to co im bronić
czy mi to przeszkadza? też nie, bo każdy towar jest warty tyle ile ktoś za niego jest gotów zapłacić. Wg mnie towar nie jest warty swojej ceny i go nie kupuję. Proste

Nie zamierzam rwać włosów z głowy by mnieć jakąś tam skałkę. Nawet ślimaka nie mam i nie zamierzam tego zmieniać (przynajmniej drogą kupna). To jest moja odpowiedź na politykę twórców. Bardzo często i gęsto brzydko traktują graczy, nie szanują ich i nie liczą sie z ich zdaniem, więc nie czuje się w żaden sposób zobowiązana by im za to płacic. Jak ktoś uwaza inaczej to jego sprawa.

I dlatego też pod słowami @Kalart podpisuję się obiema ręcami, bo strasznie irytuje mnie polityka IG.

a event? czy można go nazwać fajnym? jakby ktoś się przygotował + troche szczęścia przy zaklęciach to może nawet byłby do zrobienia w 2 dni. Jedyne co wymagało czasu to własnie zaklecia + rozbudowy. Tylko suporterzy się narobili z zaliczaniem zadań. Szkoda, ze nie podali informacji: event jest do zrobienia w 3 dnia więc macie 2 tyg zapasu i spokojnie dacie rade zrobić wszystkie zadania. wszystkim by sie żyło łatwiej
zadania dobowe są do wykonania od zaraz własciwie. Dzisiaj było 10 chlebków. Super! przy porannych zbiorach zbieram ich 16. I dalej nie ma co robić... albo wczorajsze 5pw? No proszę. Większośc z nas wydaje codziennie min 24. Jakieś pytania? Bo ja mam tylko jedno: gdzie jest wyzwanie? No chyba, ze wyzwaniem było zakończyć dostępne zadania w jak najkrótszym czasie, ale za to chyba nie ma nagrody :p

Ktoś mógłby to nazwać marudzeniem i narzekaniem a to tylko stwierdzenie faktu. taka jest rzeczywistoś niestety

no i trudno się nie zgodzić z przedmówcami , diamenty owszem jak ktoś chce sobie skałę postawić przed czasem nie bawiąc się w zadanka .... ale opcja powinna być taka ze przy może dużym trudzie i wyzwaniu nagroda powinna być osiągalna dla wszystkich,
owszem rozumiem że trzeba sie napocić by ludziska z rożnymi poziomami mogli pograć ale ktoś tam z IG bierze kasę za to w realu ...
 

DeletedUser968

Guest
Prawda jest taka, że Skała Venara III to typowy budynek dla szpanerów.
Mało kto go będzie miał, bo już się nie pojawi, ale koszt wzniesienia jest nieproporcjonalny do jego efektów.
Myślę, że większy skutek odniósłby budynek typu "ulepszony Ślimak".
 

DeletedUser80

Guest
Na przykład "Lśniący ogród"?
Najbardziej atrakcyjny dla najwyższych poziomów w badaniu drzewka bo daje 1800 ludków i kultury z 15 kratek.
Kultury 120 na kratkę, Ślimak 133, ludków też 120, ślimak 121, tyle że ogród jest za darmo.
O ile ma się szczęście w losowaniach:)
 

DeletedUser878

Guest
Tak jak wspomniał przedmówca. Wydaje mi się, że Twórcy gry kierowali się nie bonusami, a unikatowością budynku. No bo przecież jedyna, niepowtarzalna okazja, żeby go mieć.
 

DeletedUser1073

Guest
od wczoraj nie mam zadań fakultatywnych zadań inwentowych czy one sie mogły skonczyć po kupnie pierwszej budowli
 

DeletedUser626

Guest
@ELEKTRYK2010 udzieliłam Ci już odpowiedzi, proszę poczekaj w jednym miejscu na odpowiedź, a nie pytaj wszędzie gdzie się da. :)

Co do nagród w evencie, zdajecie sobie sprawę, że unikatowość budynków niektórych popycha do wydawania Diamentów codziennie, po to aby zgarnąć WSZYSTKIE dzienne nagrody? Wyobraźcie sobie ich zaskoczenie, jak po kilku dniach odblokowują II Skałę Venara i odkrywają, że kolejne słoneczne błyski już nie dostarczą im niczego wyjątkowego. Może w skali polskich serwerów są to jednostki, ale gra jest wydawana na całym świecie i jest dostosowana pod względem premium, do realiów krajów, na których naprawdę zarabia. Niestety, mimo że mamy całkiem przyzwoity odsetek Graczy Premium, to jednak trudno uznać Premium Elvenaru za tanie na realia Polski, ale cały świat nie będzie się do nas dostosowywał.

Co do zarabiania - ktoś wspomniał o utrzymaniu ludzi pracujących przy projekcie. Pozwólcie mi rozwinąć tę myśl. Osoby pracujące przy projekcie to: graficy, programiści, projektanci gry, community management, social media, product management, marketingowcy, PRowcy, HRowcy, ale też obsługa biura czy działu płatności i pewnie sporo osób, o których nie wiem. Przy okazji, za te same pieniądze utrzymuje się biuro, sprzęt, opłacane są reklamy, kampanie marketingowe, ale najciekawsze jest tu to co nie wychodzi poza biuro InnoGames - nowe gry. Nie każdy projekt wychodzi poza pokoje projektantów, nie każdy jest ogłaszany światu i nie każdy się przebija lub przeżywa. Firma więc nie tylko musi utrzymać istniejące gry, ale musi mieć też zysk, aby się rozwijać, próbować nowych rzeczy i liczyć się z porażkami.

Trzecia sprawa, skoro już się rozpisałam. Nieco odmienna, ale nadal o tym, że punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.
Wspominaliście tutaj o najcenniejszych nagrodach, o których wiecie z bety. O liście zadań, o których również wiecie z bety. Często też (w sumie przy co drugiej aktualizacji) padają szumne hasła o umieraniu gry. Otóż, na forum rejestruje się jakiś 1% Graczy, jeszcze mniej się udziela. Puśćmy jednak wodze fantazji i załóżmy, że 5% Graczy forum czyta i nawet docierają do nich informacje z bety. Niech będzie ich 3x więcej, bo wieści się rozniosą pocztą pantoflową. 15%? Społeczność forum to najaktywniejsza grupa, która owszem, w jakiś sposób Graczy reprezentuje i dostarcza nam cennych informacji i opinii o tym, jak pewne zmiany są odbierane. Pod tym względem jesteście niezastąpieni. Jednak większość Graczy na forum zajrzy raz w życiu lub nigdy, o istnieniu bety nie wiedzą albo ich to nie interesuje, wchodzą na grę poklikać i wychodzą, nie rwąc sobie włosów z głowy z powodu nagród, o których nie wiedzą.
 

DeletedUser80

Guest
Generalnie się zgadam z Tobą, tyle że III skała jest sześciokrotnie droższa od Ślimaka przy mniejszym bonusie.
Bez względu na zarobki, jest to za drogo.
Jak pisałem, ze względu na to, że już II skały nie da się zdobyć bez dokupywania okruchów za diamenty III skały wogóle nie powinno być jako nagrody.
 

DeletedUser626

Guest
Tylko nie płacisz, za samą skałę III. Aby ją zdobyć wydaje się Diamenty na Okruchy, a te na Skrzynie, z których dostaje się nagrody i to w sporych ilościach. Nie zaprzeczam, że premium jest drogie, ale III skała nie jest tutaj przedmiotem do kupienia samym w sobie (choć imo i tak dobrym), tylko dodatkową nagrodą dla tych, którzy kolekcjonują dzienne nagrody, a nie powiesz chyba, że te codzienne budyneczki są słabe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry