• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne [Komentarze] Za kulisami: Przebudowa systemu walk

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1088

Guest
Rozstawianie naszych wojsk pozostało takie samo, zmieniła się jednak ich kolejność ruszania do ataku.
Tak jak wcześniej ruszali wg kolejności rozstawienia (przy wszystkich jednostkach tego samego typu) to teraz ruszają "od końca".
Pierwszy oddział rusza od dołu, jako 2-gi rusza oddział od góry, 3-ci poniżej środka, 4-ty powyżej środka a ostatni rusza środkowy

i prawidłowo;)
teraz przy wąskich ścieżkach zablokujesz się samemu.
czego to ludzie nie wymyślą jak tu utrudnić???
jeśli brakuje im weny twórczej to mogę podpowiedzieć kilka schematów, np. same jednostki 4 poziomu;)

tak jak moi przedmówcy napisali, z czym się zgadzam (ponieważ totalny brak danych o jednostkach wróżkowych, orkowych itp) gra stanie się typowo ekonomiczna, ze sporadycznie prowadzonymi bitwami. Jedna bitwa = 95% strat i 4 dni odbudowy woja. Tak też można;)
 

DeletedUser995

Guest
Mam takie pytanko , bo troche mnie już nosi . Otóż jakim ***** (słowa wstawcie sami) cudem 5 oddziałów paladynów nie dało rady pokonać 6 oddziałów orków (lekka jednostka) ? Wcześniej jak wysłało sie żołnierzy to holera jasna ŻOŁNIERZY a nie mięso armatnie . Miałem dumę że wreszcie udało mi sie odblokować paladynów , ulepszałem kuszników na 2 poziom,rozbudowałem lepsze koszary i powoli tworzyłem wojsko z prawdziwego zdarzenia . Paladyni ze wsparciem strzelców/lekkiej jednostek dawali rade pełnym jednostkom wroga.Dzięki nimi wygrywałem walki bez większych strat ,co przełożyło na niski koszt odbudowy straconych jednostek .

A teraz? Juz jest wstyd że paladyni nie daja rady lekkim jednostkom wroga - to juz nie są żołnierze z krwi i kości ale mięso armatnie (albo jak chłopi z widłami szarżujący na uzbrojonego przeciwnika) . I to ma byc balansowanie jednostek? Oceniam negatywnie ta aktualizacje . Co z tego że malo czasu i tanie jak psychika nie daje rady z tym ze kiedys świetne jednostki upadły tak strasznie. Wstyd i żenada . Pozdrawiam
 

DeletedUser110

Guest
Przecież jeszcze jednostki mają dotychczasowe statystyki, to na becie tylko mają nowe...
Pytanko: a walczyłaś ręcznie, czy na automacie?
 

DeletedUser995

Guest
Jechałem na automatyku - nie musiałem ręcznie skoro były same jednostki lekkie - żadnych strzelających , magików czy ciężkozbrojnych. Wiec miałem nadzieje ze sie z tym uporają bez problemu ... No ale widać nawet z tym nie poradzili...Jeśli faktycznie nie jest to wina wprowadzenia nowej aktualizacji to tutaj się kajam i przyznaje sie do błędu . Ale jesli zgodnie z zapowiedziami będą własnie zmniejszać statystyki to widze czarno - jak teraz mieli problem z nimi...
 

DeletedUser964

Guest
Ale jesli zgodnie z zapowiedziami będą własnie zmniejszać statystyki
W zasadzie statystyki będą zwiększone, ale jednocześnie wszystko jest pozmieniane i armie pilnujące prowincji są dużo silniejsze. Do tego dość ciężko wygrać na automacie walki w turnieju powyżej 3 gwiazdki, ręcznie jest trochę lepiej, ale też bez szału. Póki co ludzie nie mają ciężkiej jednostki miotającej, o wróżkowych jednostkach nawet nie mówiąc, więc poczekajmy na koniec "dobrej zmiany". I żeby nie było, że szerzę dezinformację - mówię tu tylko o obecnych zmianach na becie.
 

Axatloc

Wędrowiec
Na becie mam zrobiony cały 3 rozdział i różnicy dla mnie nie ma żadnej po wprowadzeniu nowego systemu walk, przed aktualizacją mogłem kupić 2 prowincje turniejowe bo walczyć się nie dało skoro rzucało wojsko z ostatnich rozdziałów więcej kupić nie mogłem bo za drogo, w tej chwili kupić więcej również nie mogę bo nadal drogo a walczyć się teoretycznie da bo przeciwnik już góra z 1 rozdziału wyżej ale co z tego skoro w drugiej prowincji na 4 gwiazdkę mogę wystawić 48 jednostek a wróg ma 67 i nijak nie da się tego pokonać, na trzeciej prowincji na 3 gwiazdkę! ja mam 72 jednostki wróg 86 i można to zrobić ale tylko ręcznie walcząc i przy ogromnych stratach a na deser 1 prowincja na 5 gwiazdkę mam 36 jednostek wróg 65 i żadne modły nie pomogą żeby to walką zrobić bo nawet jak się uda to tracimy całe wojsko. Ale już wiemy dlaczego taki system wprowadzono, za dużo i za łatwo było zdobyć runy, teraz runy zdobywamy kupując paczki run w super ekstra ofercie, bierzcie bo warto, taniocha.
 

DeletedUser824

Guest
A co z aktualizacja tych "wspaniałych" jednostek ? Standardowo powinna być parę dni temu czyli środa a tu nawet info nie ma co i jak.
 

DeletedUser449

Guest
Cóż. Twórcy gry mówią graczom że potrzeba małego remontu i chcą pomalować ściany, a w rzeczywistości burzą dom do fundamentów, a budując go ponownie zmniejszają rozmiar każdego pokoju o połowę - mając nadzieję, że nikt nic nie zauważy. Aktualizacji na polskich serwerach nie ma zapewne dlatego, że budując od nowa zatrudnili kiepskiego inżyniera i sufit wali się na głowę, a takiej prowizorki nawet nie da się ukryć.

Zamiast poprawić i balansować obecny system walk, wolą zmienić absolutnie wszystko i startować od zera. Niewiele trzeba, by zmienić charakterystykę kilku jednostek, dodać nowe i modyfikować powiększenie oddziału - wystarczy, by nowe statystyki jednostek miały porównywalne wartości do obecnych. Zmieniając całkowicie wojska w prowincjach zaprzepaszczają cały dorobek obecnej gry i tworzą coś całkowicie nowego. Ponad rok doświadczeń w walkach należy wymazać, bo twórcom gry marzy się balansowanie walk od wersji alpha - majstrując na już rozwiniętej grze. To niczym naprawiać silnik w czasie jazdy.
Oznacza to, że pojawi się wyraźny podział na graczy nowych i starych - a trend zapewne będzie taki, że walki będą o wiele trudniejsze, stąd nowi gracze będą mieli o wiele trudniej, by niwelować różnicę między czołówką graczy.
 

DeletedUser1088

Guest
Oznacza to, że pojawi się wyraźny podział na graczy nowych i starych - a trend zapewne będzie taki, że walki będą o wiele trudniejsze, stąd nowi gracze będą mieli o wiele trudniej, by niwelować różnicę między czołówką graczy.

Nie zgodziłbym się z tą tezą. Może ten balans ma właśnie wyrównać szanse pomiędzy czołówką a resztą???;)
oczywiście zaznaczam, że mogę się mylić, ale dysproporcja w turniejach jest ogromna. Porównaj graczy posiadających golem III a golem I, który zajdzie dalej automatem na turnieju??? podobno ma być tak samo trudny dla każdego? nie jest i nigdy nie był, gracze bardziej zaawansowani mogą wykupywać turnieje lub walczyć z minimalnymi stratami, natomiast dla początkującego to bardzo duży koszt.
wiem, że bawię się w adwokata diabła, ale może to jedyne wytłumaczenie tych zmian;)
ale zapewne to jedynie chęć wyciągnięcia dodatkowych setek złotówek od graczy:(
 

DeletedUser449

Guest
Nie zgodziłbym się z tą tezą. Może ten balans ma właśnie wyrównać szanse pomiędzy czołówką a resztą???;)
oczywiście zaznaczam, że mogę się mylić, ale dysproporcja w turniejach jest ogromna.
To bardzo proste; kiedyś nowi gracze nie mieli turniejów, dzisiaj mają. Turnieje są takim przyśpieszaczem rozwoju dla nowych graczy względem tego, co zaczynający gracze mieli kiedyś. To opcja, którą właściwie wykorzystując mogą dojść do określonego etapu gry (np. do wróżek) o wiele szybciej, niż gracze zaczynający kiedyś, np. rok temu. Jak już dojdą do wróżek/orków, to możliwości graczy, a więc i korzyści z turniejów są podobne.
Wystarczy spojrzeć na tempo rozwoju graczy z s3, gdzie niektórzy już miewają orki - kiedy grają od lutego.
podobno ma być tak samo trudny dla każdego? nie jest i nigdy nie był, gracze bardziej zaawansowani mogą wykupywać turnieje lub walczyć z minimalnymi stratami, natomiast dla początkującego to bardzo duży koszt.
Sam zauważyłeś, że powodem, dla którego bardziej zaawansowani gracze walczą z minimalnymi stratami jest różnica jakości jednostek (I a III wersja jednostek). Ten element systemu walk się nie zmienia; nadal istnieją różnice jakości, a golemy/paladyni III stopnia są pod koniec krasnoludów. Zmienia się powiększenie oddziału (dla turniejów obojętne, bo ma własny rozmiar jednostek), balans między ludźmi a elfami (w planach) oraz trudność walk.
Balans między rasami może ułatwić rozgrywkę słabszej z nich, ale praktyczne znaczenie w turniejach ma tylko trudność walk. Jeśli będą łatwiejsze, to lepiej dla nowych graczy (jeszcze szybciej będą śmigać przez pierwsze rozdziały), choć najlepsi również będą rozwijać się jeszcze szybciej. Jeśli trudniejsze, to oznacza że czołówka przez miesiące miała korzyści z łatwiejszego systemu, kosząc z nich punkty wiedzy czy runy.

Zastój polega na tym, że zapewne postanowili wydłużyć oczekiwanie na aktualizację o tydzień, więc najbliższa będzie w przyszłym tygodniu, w środę.
 

DeletedUser580

Guest
Na większość Waszych pytań są odpowiedzi na Becie, więc i ekipa z tego forum wszystko to wie, a przynajmniej powinna.
Wątek został założony przez obsługę gry, więc może doczekacie się odpowiedzi, które to i owo wyjaśnią... ;)
 

DeletedUser626

Guest
Obsługa gry nie może odpowiedzieć na większość pytań, dopóki nie zostanie ogłoszone aktualizacja wersji live, opóźniona nie ze względu na nowy system, tylko stare błędy, które postanowiliśmy załatać przed wprowadzeniem nowej gościnnej rasy. Co do systemu walk - prawdopodobnie statystyki z bety się już nie zmienią, ale nie mogę tego zagwarantować, od tego jest beta, by można było coś na niej poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Co do ogólnej siły jednostek, większość została osłabiona, niektóre nieco wzmocnione, proszę jednak pamiętać, że walki będą odbywały się w zupełnie innej mechanice i wystawienie standardowego oddziału może dać opłakane skutki, mimo że wcześniej radził sobie świetnie, właśnie ze względu na zmianę bonusów i słabości. Po drugie, jest to pierwsza część zapowiadanych zmian, trudno więc oceniać efekt końcowy, skoro nawet na becie go jeszcze nie ma. :)
 

DeletedUser1146

Guest
Czyli tak. Szkolenie jednostek będzie szybsze i tańsze ale potrzeba ich będzie więcej niż teraz do pokonania przeciwnika. Podsumowując. Koszty związane ze szkoleniem nie zmienią się. To że będzie szybciej i taniej to pozory, ponieważ trzeba ich - jednostek - będzie więcej a wyszkolenie większej ilości jednostek równa się większym kosztom i i dłuższemu czasowi szkolenia czyli zrównoważy się do tego co jest teraz.
 

DeletedUser174

Guest
Obsługa gry nie może odpowiedzieć na większość pytań, dopóki nie zostanie ogłoszone aktualizacja wersji live, opóźniona nie ze względu na nowy system, tylko stare błędy, które postanowiliśmy załatać przed wprowadzeniem nowej gościnnej rasy. Co do systemu walk - prawdopodobnie statystyki z bety się już nie zmienią, ale nie mogę tego zagwarantować, od tego jest beta, by można było coś na niej poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Co do ogólnej siły jednostek, większość została osłabiona, niektóre nieco wzmocnione, proszę jednak pamiętać, że walki będą odbywały się w zupełnie innej mechanice i wystawienie standardowego oddziału może dać opłakane skutki, mimo że wcześniej radził sobie świetnie, właśnie ze względu na zmianę bonusów i słabości. Po drugie, jest to pierwsza część zapowiadanych zmian, trudno więc oceniać efekt końcowy, skoro nawet na becie go jeszcze nie ma. :)

w tej szumnej wiadomości co dostaliśmy w grze jak byk jest napisane: "przegląd wszystkich zmian znajdziecie na forum" a tu czytamy "obsługa gry nie moze odpowiedzieć na większość pytań" yyy chyba muszę pójść się napić, bo na trzeźwo nie ogarnę...

i od kiedy to przejmujecie się jakimiś błędami??? ile to razy wyszły takie buble, ze az klawiatury szkoda? Draguniu kochana nawet sama wielokrotnie informowałaś, że wiedzieliście o tym, że sa skandaliczne błedy a i tak daliście łatki, które w przyzwoitej grze nawet na betę nie powinny trafić

ale mimo tych wszystkich "niuansów" to ja mam jedno zasadnicze pytanie. Kiedy w końcu ten "wspaniały" system zacznie obowiązywać? Wiesz miło by było wiedziec kiedy trzeba będzie prawdopodobnie zacząć sie żegnać z grą. Jakby nie było trochę się na niej naklikało...
 

Axatloc

Wędrowiec
Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć to tylko z forum bety, a tam niestety dzieje się coś doprawdy żałosnego, moderator prosi aby wysyłać dokładne opisy bitw bo to ma ponoć pomóc rozwiązać problem z walkami. To ja bardzo przepraszam ale czy ten geniusz który wymyślił ten nowy system walk nie może sobie takich walk zrobić sam na swoim komputerku?
 

DeletedUser1031

Guest
Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć to tylko z forum bety, a tam niestety dzieje się coś doprawdy żałosnego, moderator prosi aby wysyłać dokładne opisy bitw bo to ma ponoć pomóc rozwiązać problem z walkami. To ja bardzo przepraszam ale czy ten geniusz który wymyślił ten nowy system walk nie może sobie takich walk zrobić sam na swoim komputerku?
Trzeba mieć jeszcze komputerek by sprawdzić :)
Oj naiwni, naiwni czasami czytam i tak dumam jacy ludzie są naiwni. Łykają każdą ściemę którą podeśle moderator lub admin, a oni tez niestety nic nie wiedzą i tylko przekazują to co góra oznajmi. Troche takich gierek przeszedłem, w wielu byłem banowany na forum za niepoprawność polityczną wobec wydawcy gry :)
Wniosek jest prosty ktoś się porwał z motyką na księżyc i teraz duma jak to jeszcze uratować by mieć z tego kasę, wszystkie dotychczasowe gry z takim rozmachem dość szybko kończyły i zawsze scenariusz był taki sam jak i tutaj. Obym się mylił bo naprawdę tu mamy fajna ekipę i więcej się czasami gada niż gra ale cóż czas zacząć poszukiwania nowej i może bardziej perspektywicznej gry.
Dalej łykajcie info o przenosinach, balansach nowym woju, rasie i itd. a problem tkwi całkowicie gdzie indziej i oni dobrze o tym wiedzą ....

Zdrówka życzę
 

DeletedUser626

Guest
Temat trochę rozjechał się na temat aktualizacji i dyskusję ogólną o zmianie systemu, ale ponieważ 99% Waszych wypowiedzi dotyczy jednak walk, odpowiem tutaj.

Czemu zmiany w systemie walk nie zostały wprowadzone w całości, tylko podzielone na części? Podział dużych zmian nie jest niczym dziwnym, gdy sięgają tak "głęboko" kodu gry. Mówimy o zupełnie nowej mechanice, a za tym idzie grzebanie w najciemniejszych zakamarkach. Lepiej jest je wprowadzić ciut wolniej, niż potem się obudzić z niefunkcjonalnym silnikiem gry. Na becie już weszła druga część tych zmian, nie będziecie więc czekać długo, a jest to po prostu bezpieczniejsze.

To, że AI mobów nie jest dostosowane do nowego systemu to tylko częściowa prawda. Głównym problemem dla Graczy jest teraz to, że w starym systemie AI pozwalało przelecieć wiele walk na automacie, a teraz trzeba lepiej dobrać wojsko i częściej walczyć samodzielnie, jednak nowy system jest zaprojektowany tak by nawet na najwyższym poziomie prowincji turniejowej była ona możliwa do wygrania. Co nie znaczy, że łatwa.

Jednostki umierają szybciej, szczególnie jak ktoś jeszcze nie wczuł się w nowy system i bonusy, ale też o wiele szybciej się rekrutują. Tutaj rośnie znaczenie Zbrojowni dla walczących. Ktoś kto ma je tylko dla Orków, może mieć postawioną jedną albo dwie, jeśli jednak ktoś dużo walczy i chce zapełnić kolejkę w Koszarach, powinien ich zbudować więcej. Osoba stawiająca na negocjacje będzie miała na to miejsce więcej Manufaktur.

Gdzieś mi mignęło "oskarżenie", że nowy system ogranicza postęp na mapie świata i robimy to po cichu. Moi drodzy, postęp na mapie świata został ograniczony przez Orki w prowincjach i trudno to było nazwać "cichą" zmianą. Oczywiście, że w momencie, gdy wchodzi nowy system, trzeba do niego dostosować miasto, szkolenia, więcej walczyć ręcznie niż na automacie, to idzie to wolniej, nadal jednak spokojnie można wyprzedzić "wymagane prowincje" (skrzynie otwierające rozdziały) i znaleźć się dalej, na trudniejszych terenach. I tak, im dalej od ilości prowincji "na skrzynce" tym będzie trudniej. A im dalej w drzewku, tym znowu łatwiej.

Prośbę o konkretne przykłady walk i ja do Was mam, tak samo jak kolega na becie. I tak, mamy własne komputery, tak samo jak projektanci gry. ;) Jeśli jednak dostajemy opinię typu "nie podoba nam się nowy system", to chcielibyśmy wiedzieć co konkretnie się nie podoba, co się stało w bitwie, jakimi jednostkami walczyliście, przeciw jakim. Wtedy możemy to przeanalizować i wyciągnąć z tego wnioski.

Podając więc przykłady prosimy o:
* Dokładną ilość jednostek i wielkość oddziałów po obu stronach
* W którym jesteście rozdziale?
* Ile macie podbitych prowincji?
* Na jakiej odległości walczycie (punkty rankingowe za konflikt -1)
* Ile powiększeń oddziału macie odkrytych?
* Jak przebiegała walka, co poszło nie tak
 
Status
Zamknięty.
Do góry