• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

BlossomValvi

Łucznik
prawie każdą iglicę robię na maxa a odkąd miały się pojawić artefakty każdą. Jak dotąd artefaktów zero, 1 zbrojmistrz (a zużyłem większość z zapasów) a reszta to siano ... nie żebym narzekał, ale ze strategią to nie ma nic wspólnego, nie ma też nic wspólnego z ... w zasadzie z niczym ... dlatego jak kiedyś kupowałem diamenty, to od dłuższego czasu nie i nie kupię już nigdy bo jeśli za coś płacę a to pogarsza moją sytuację w grze to czuję się jakby mnie ktoś brał od tyłu.
Coś robisz źle :)
Ja tylko jeden artefakt w tym tygodniu na trzy światy plus jeden magiczny ale sporo „siana” za same wspólne skrzynki właśnie jestem do przodu 675 diamentów plus kilkadziesiąt katalizatorów i kilkadziesiąt godzin w przyspieszaczach
 

BlossomValvi

Łucznik
A ja pisze ze
- na czysto jestem ponad 700 diamentów (blizej pod 1000)
- mam kilkadziesiąt katalizatorów (tak na 1-2 mistyczne)
- mam kilkadziesiąt godzin w przyspieszaczach które pozwolą mi odjechać dalej w rozwoju od kogoś kto ich nie ma

Dlatego nie rozumiem tego siana i zero zysków tylko koszta bo artefakt nie wpadł? Furda za same przyspieszacze tygodniowo więcej wojska robię niż mi ten artefakt zaoszczedzi

Dlatego jeśli jest stratny i jest tak źle to robi coś źle
 

xEasyRiderx

Rycerz
@BlossomValvi w sumie skoro stracił większość swoich zapasów (dobrze że nie całość ) a nagrody go nie zadowalają bo nie było artefaktu to tylko czysta frustracja. Ja tam się cieszę z tych śmieci czy siana bo to zawsze jak piszesz dodatkowe katalizatory czy nawet czasówki wpadają i to już plus jak dla mnie bo nie jestem na minusie za np. czasówki jakie zużywam na przejście iglicy :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Jak go nagrody nie zadowalają to po robi iglice? Nie ma przymusu, do tego jeśli w ciągu 4 iglic wyczerpuje zapasy to jedzie grubo ponad stan - to jest właśnie strategia - podstawy zarządzania materiałami. Jak się nie ma do tego smykałki to się zawiązuje strategiczne sojusze a jak i do tego nie ... to po co katować się strategiami ;)
 

xEasyRiderx

Rycerz
oj tam zawsze warto próbować nie ma co się zniechęcać, jak to mawiają praktyka czyni mistrza a nie każdy jest w czepku rodzony :)
zamiast potępiać i oceniać dałbyś koledze kilka dobrych rad ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Najprostsze:
- nie robić ponad stan, wedle mojego empirycznego doświadczenia 3 piętro to 50%-60% kosztów
- albo reinwestować zyski w taki sposób by zmniejszyć ta różnie
- i nie robić iglicy do końca jeśli bractwo tego nie robi - na czas takich iglic (6 tygodni) z łatwością można znaleźć odpowiednie to się nazywa strategiczny sojusz ;), przy czym teraz to trochę późno

Żeby nie było mam żywe przykłady w bractwie ze „da się” w każdej epoce - mamy 7 z rzędu złoto

PS Nie uważam się za urodzonego w czepku raczej na mocno zdeterminowanego ze nawet gra odpuszcza ;) w skrócie tak uparcie grałem w ta mini gre ze się jej nauczyłem a teraz tak uparcie walczę na automacie ze będzie jak wyżej ;) straty nie są istotne bo mam kilkanaście setek przyspieszaczy zgromadzonych przez negocjacje
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
ja tez nie jestem zadowolony z iglic- interesuje mnie rozwoj czerwonego feniksa- czas leci a u mnie nadal jego rozwoj zatrzymal sie na etapie jajka:) Wiem ze wpadaja inne dodatki, ale chetnie jakby bylo mozna zamienilbym je na rozwiniecie ptaka do konca- bo mlotki pomocnicy wpadac beda zewszad przygod turnieji iglic caly czas- a artefakty do feniksa jak wiemy sa czasowe.
I RNG znow kopnelo mnie w tylek nie dosc ze robi to w iglicy to i w AM - wzmocnien przez caly tydzien jak na lekarstwo..czy naprawde taki pech czy moze przykrecili srube na wzmocnienia?
 

BlossomValvi

Łucznik
I tu się różnimy bo w moich małych miastach czerwone ptaki nie budowałem w ciągu 6 tygodni tylko od 2019 bo RNG mnie równie często kopie, tylko nie marudzę ale czekam na następna okazje
Ale tak jak rozmawiam w bractwie to średnio sporo artefaktów sypie

Tak czy inaczej ja jestem zadowolony bo mnostwo ludzi się szarpnęło by robić 3 poziomy (i w ogóle iglice) dzięki czemu mam wyższe średnie zyski
 

Poziomek

Rycerz
no wlasnie oto chodzi - jak ludzie jak to okresliles nie 'marudza' to tworcom wydaje sie ze wszystko jest skoro nikt nie narzeka- nie protestuje- nie komentuje.
No wlasnie tu jest to magiczne RNG jednemu sypie lepiej innemu gorzej, jedni beda zadowoleni a inni czekac kolejny rok czy pol roku na nastepna szanse. Tylko ciekawych budowli bylo i bedzie sporo - i jak mam na kazda czekac rok - to chyba w pelni zadowolony bede po 10 latach:))
I podobnie jak poprzednik napisze - o ile na poczatku wydawalem zlotowki bo szczescie troche sprzyjalo i to mnie troche napedzalo- to teraz ograniczam wydatki realnej waluty bo im wiecej wydawalem im bardziej bylem zadowolony z osiagniec tym czesciej do glosu zaczelo dochodzic RNG nie przychylne.. I z kolejna teza sie zgodze o ile nad budowa miasta mozna pomyslec zaplanowac lub skorzystac z porad osob bardziej doswiadczonych to na RNG nie mamy zadnego wplywu - i to mnie poniekad boli, bo o ile w w AM moge byc cierpliwym i w koncu wpadnie mi np osiecony, czy budowla ktora chce a pojawia sie dosc rzadko to wiem ze w iglicy moje okienko z potencjalnym szczesciem bedzie trwalo nastepne 3 tygodnie - pozniej tworcy powiedza mi HA HA - nastepna szansa za rok:)
 

BlossomValvi

Łucznik
Jeśli będzie za rok :)
Tempo reakcji twórców jest naprawdę ślimacze (vide wprowadzenie guziczka filtru dla bractw czy ostatni podglad surowców - to robi zespół apkowy)
I co z tym zrobić? Trzeba wliczyć w to w gre i tyle albo zmienić gre

Tym niemniej podejrzewam ze wprowadzenie antyków nie miało w intencji gwarantowane postawienie pełnego feniksa i zamiast się cieszyć ze:
- jest szansa na baze
- jest szansa na wyższy poziom

To jest postawa roszczeniowa ...

akurat feniksy są najbardziej „rozpieszczone” przez twórców ze wszystkich ewolucyjnych
 

xEasyRiderx

Rycerz
Moi kochani losowość jest wredna bo gdyby tak w totku każdy wygrywał milion co tydzień to by się w doopach narodowi poprzewracało już na amen a tak zawsze jest ta chęć grania dalej bo może ja następnym razem będę bogaty :)
Co do fajowych budynków które kiedyś były a teraz ich nie ma no cóż znowu trzeba było zacząć grać szybciej niż teraz marudzić że on ma a ja nie i też chcę bo to trochę jak dzieci w piaskownicy: mamo bo on ma kolorowe wiaderko to ja też chcę i te zgrabne grabki :)
Ożesz ty to nie jest koncert życzeń tylko gra
 
Ostatnia edycja:

R Y C E K

Wędrowiec
Losowość piszecie? Od ponad 2 miesięcy nie dostałem ani jednego oświeconego na 2 kontach.Przewijanie 4 x 50 diaxów skutkuje pojawieniem się tego samego budynku tzn. Wędrownego Kupca II. Dalej uważacie ,że to losowość? W takim razie mam zajeb.stego pecha, który kosztował mnie na dodatek 200 diaxów. Losowość-ustawiona.Zmieniało się tylko miejsce w którym pojawiał się ten kupiec.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Jesli przez 6 tygodni trwania tej iglicy nie uda sie zebrac 10 artefaktow do feniksa to bedzie zwykle robienie graczy w (lagodnie nazwijmy to trabe). Zakladajac ze ktos robi 3 pietra. RNG musi byc bo jak ktos napisal inaczej kazdy mialby wszystko, no ale litosci sa gdzies granice tych tragicznych losowan.. a o oswieconych tez pisalem, na poczatku pojawialy sie chociaz 1-2 tygodniowo,- od powiedzmy 2-3tygodni wyglada to tak jakby nagle dokrecono srube bo wiekszosc bije lucznikami iglice i doszli do wniosku ze za czesto i za latwo
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Nie za bardzo rozumiem skąd wzięło się założenie że skoro artefakty pojawiły się w iglicy to w ciągu tych 6 tygodni da się ich zdobyć komplet.
Artefakt zastąpił bibliotekę i jest taka sama szansa na jego zdobycie jak na trafienie biblioteki. A tej nie trafiało się zbyt często.
Wiadomo że każdy by chciał te 9 artefaktów zdobyć jednak tu nie ma nagród gwarantowanych to nie event ani przygoda.
To tak jakby tupać ze złości bo nie trafiłam/łem warsztatu magicznego czy magicznej rezydencji co tydzień, szanse na zdobycie zbliżone.
 
Jesli przez 6 tygodni trwania tej iglicy nie uda sie zebrac 10 artefaktow do feniksa to bedzie zwykle robienie graczy w (lagodnie nazwijmy to trabe)
Wydaje mi sie, ze to przyklad troche zbyt wysokich oczekiwan. Tworcy maja konkretne powody, by srednia oczekiwana ilosc artefaktow na gracza wynosila teraz 5 czy 6, a wlasciwie jeszcze mniej po uwzglednieniu, ze wiekszosc graczy nie wspina sie na sam szczyt Iglicy tydzien po tygodniu. Tak tylko niesmialo przypomne, ze za jakis czas mozemy sie spodziewac nastepnego eventu Feniksa, w ktorym prawdopodobnie znow bedzie mozliwosc wymiany calkiem nowych artefaktow na te stare, potrzebne miedzy innymi do Feniksa Ognia. Logicznym wydaje mi sie zalozenie, ze srednia zakladana przez tworcow ilosc zdobytych artefaktow to 8-9, ale liczac juz z obu zrodel razem (czyli Iglicy teraz i eventu pozniej) i to zakladajac wysoki stopien aktywnosci gracza. Wydaje mi sie, ze chcesz wszystkiego za duzo i za szybko, a tu potrzebna jest raczej cierpliwosc :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Jakbym tak tupał to już bym w piwnicy siedział ...

skąd założenie ze ma być komplet artefaktów? Jedyne co iG wymsknęło to ze planują w trakcie ewentu by waluty na to starczało

i dokładnie w 2020 trafiłem w sumie 8 bibliotek czy jedna na 6 tygodni...
 

Charlene

Szef kuchni
Jesli przez 6 tygodni trwania tej iglicy nie uda sie zebrac 10 artefaktow do feniksa to bedzie zwykle robienie graczy w (lagodnie nazwijmy to trabe). Zakladajac ze ktos robi 3 pietra. RNG musi byc bo jak ktos napisal inaczej kazdy mialby wszystko, no ale litosci sa gdzies granice tych tragicznych losowan.. a o oswieconych tez pisalem, na poczatku pojawialy sie chociaz 1-2 tygodniowo,- od powiedzmy 2-3tygodni wyglada to tak jakby nagle dokrecono srube bo wiekszosc bije lucznikami iglice i doszli do wniosku ze za czesto i za latwo
Za dużo wymagasz a ta gra tak nie działa. Moim zdaniem to naprawdę duży ukłon Twórców dla graczy, że dali te artefakty wcześniej w Iglicy. Podczas niektórych eventów można przerabiać nowe artefakty na stare i wtedy można zyskać (razem z przygodą) 5 artefaktów. Tylko tyle chyba, że wyłożysz kasę na walutę to polosujesz więcej artefaktów( oczywiście jeśli się to dobrze skalkuluje). Teraz nawet jak zdobędziesz 3-4 artefakty z Iglicy to i tak jesteś do przodu, bo możesz mieć szansę na 9-10 poziom fenka. Wyobraź sobie, że są gracze czekający rok, żeby podnieść swoje feniksy, bo zdobyli tylko te 5 artefaktów. Z tą Iglicą to jesteś za mało elastyczny, trzeba się dostosowywać do tego, co się ma. Mi na jednym świecie nie wpadały ostatnio oświeceni to dałam powielacze i leciałam magicznymi. W tej grze jak czegoś nie ma, to trzeba kombinować jak to zrobić inaczej. Skoro nie masz wzmocnień, to możesz przecież przygotować się do negocjacji i np 1-2 Iglice na nich zrobić i poczekać aż nazbierasz wzmocnień, tak samo możesz używać przetasowań w Akademii i jak już nazbierasz wzmocnień, to potem stosujesz system, żeby je oszczędzić( stosuje od bardzo dawna i dzięki niemu mam teraz na zapasie 23 oświecone, 17 powielaczy, 13 swobodnych i 7 zbrojmistrzów-te liczby są utrzymywane przez wszystkie rozdziały) Pamiętam, że tylko na początku gry używałam przetasowań a teraz dawno tego nie robiłam, bo nie mam potrzeby.
Biorąc pod uwagę jak często wpadają mi elementy zestawu bibliotecznego, to i tak mam szczęście, że mam 3 artefakty, bo powinnam mieć może 1 sztukę na 6 tygodni.
 
Do góry