• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Okołoiglicowe pogaduchy(offtopic z Zimowej Magii)

DeletedUser3033

Guest
Urdur serio offtop ten filmik miał więcej do powiedzenia niż milion słów
 

visit0r

Paladyn
Nie no bomba bez urazy ale na apce to jesteś przegrany :) zero podglądu, zero manuala nie dziwi mnie że żadne poradniki ciebie nie obejmują oprócz znajomości jednostek (nie wspomnę o inicjatywie) żeby na pamięć ustawiać jednostki do walki to nie jest prosta sprawa ja sam bym tego nie ogarnął poważnie. Możesz sobie myśleć ale to nie jest prosta sprawa
a ja tam jade iglice (w sumie wszystkie walki) na auto (oczywiscie na kompie gdzie sa te kolorowe ikonki porownujace jednostki) i jakos idzie, jak mam kaprys to co tydzien tez da sie zrobic i 3 poziom tylko jakos w nim nie widze proporcji zyskow do strat bo najczesciej z ostatniego bosa mam jakis crap ;/ (najczesciej bo w plecaku kilka magicznych z poprzednik epok na ktore zabraklo schematow siedzi)
 

Poziomek

Rycerz
rany ale sie napinacie...Ja jestem na 2 etapie i chetnie poczytam - czy skorzystam z porad? nie wiem, ale poczytac i zdobyc pewna wiedze nie zaszkodzi. Ktos ma inna wizje jak robic - niech napisze swoj poradnik droga wolna- nikt nikomu nie zabrania, im wiecej wlasnej radosnej i przemyslanej tworczosci tym lepiej, tym osoby zaczynajace te gre wiecej na tym skorzystaja.

Czekam takze poniekad aby zobaczyc jaki to sposob, bo jesli ktos ma bogate bardzo aktywne i rozwiniete bractwo ktore go bedzie wspieralo surowcami,jego gospodarka jest juz nadwyraz rozwinieta , rozbudowana to moze i bedzie mial latwiej . Ja ze swojego punktu widzenia wiem ze na glupiej misji od sowy (walcz zwyciez 3 x) stalem ze 3 dni bo nie mialem lepszego wojska - dopiero zbior paladynow z mapy, i powiekszenie oddzialu sprawily ze moglem przeskoczyc ten etap. (ale gdyby nie to to bym pewnie tam stal wiecznosc). I moze wlasnie do tego sprowadza sie cala ta zbedna dyskusja. Kto ma jak gospodarke rozwinieta, ile kto wydal plnow, kto ma jak bardzo aktywne i pomocne bractwo - i inne dodatkowe czynniki ktorych nie wymienilem. Nie mniej czekam cierpliwie
 

BlossomValvi

Łucznik
Taki zwykły flame na forum

@Poziomek jeśli poradnik będzie wojskowy to ... pomiń go ;)

A tak w skrócie:
- robię iglice tylko apka
- robię ja cały tydzień bo przyspieszacze chomikuje lub wydaje w am (mam czas)
- na mniejszych miastach robię wyłącznie niemal negocjacjami (poza 1 poziomem)
- do wtorku mam ogarnięty 1 piętro ;)

do niedawna to negocjacjami robiłem nawet w mieście na 15epoce (żywe nie były problemem - nigdy, zawsze młotki i złoto) ale ze rozwinąłem produkcje wojska to mogę sobie pozwolić na walkę. oczywiście jak negocjacje to bez marnowania karmy i oświeconych

- dwa poziomy iglicy można robić bez nadmiernego obciazena miasta, trzeci jeśli się nie jest w dobrym bractwie lepiej odpuścić

Na przykład mam w bractwie gracza (niziołków) który nie robił iglicy, po naszych zachętach i kilku radach robi je teraz regularnie bo magiczne kuszą a regularne diamenty wciągają w hazard ;)
Ps i najważniejsze żeby wygrać trzeba grać
 
Ostatnia edycja:

Wojtek90

Zwiadowca
Ale się drama zrobiła, weźcie w ogóle zróbcie live z tej iglicy na youtube, ja przygotuje popcorn :D
A tak już serio to z niecierpliwością czekam na ten poradnik do Iglicy :) Mam nadzieję, że Cię Chris nie zniechęcą takie dziwne krytykujące komentarze. Ja przechodzę Iglice w miarę sprawnie ale może coś robię źle i z wielką chęcią zobaczę czy mógłbym coś jeszcze poprawić. Trzeba tylko dziękować że się w ogóle chce komuś przekazywać sztuczki i wiedzę jak lepiej grać a nie wieczne narzekania... Miłej niedzieli wszystkim :)
 

Nike77

Wędrowiec
Ale przecież ja nie napisałem nic nienormalnego.. tak gra większa większa i większa ilość graczy.. ale sam sobie zobacz jutro masz okazje.. graj manualnie nawet podejrzyj sobie mape ale nie stawiaj zbrojmistrza ani bostów na atak i zrób iglice.. już odpal sobie feniksa choć nie każdy go ma ale miej ten przywilej :) i zrób mi całą iglice


Tak sobie czytam czytam i myślę czy obym ja była w innej grze...przecież zbrojmistrze i wszelkie wspomagacze są chyba po to żeby je dobrze wykorzystać w grze,chyba że coś mnie ominęło i są jakieś zadania na robienie przetworów na zimę z nich.
 

ChrisBaggins

Zwiadowca
Też chętnie poczytam poradnik :) na razie nigdy do końca Iglicy nie doszedłem, dochodzę do Wysokich Sal maksimum. Pierwsze i drugie drzwi wywalam armią, pozostałe negocjacjami. Armia na automacie, oświeconych na razie jeszcze nie próbowałem, używam czasem przyspieszaczy (rzadko) i diaxów jak zabraknie tur przy negocjacjach. Apki nie używam, jadę wyłącznie na kompie.
Podsumowując - Iglica jest do przejścia, jeśli komuś się chce. Mnie na przykład chce się średnio :) to, co dostaję z niej dotychczas, wystarcza. Zacznie brakować - pewnie się sprężę i zacznę osiągać Laboratorium.
Nawiasem mówiąc - robienie Iglicy bez wspomagania, gdy ma się różne miśki, feniksy, oświeconych i bonusy, to hardcor, łagodnie mówiąc. Ja nie mam miśków ni feniksów, ale to, co mam na pokładzie, staram się wykorzystać - zarówno w Iglicy, jak i w turnieju, jeśli już tam włażę. Na pusto się tam nie pcham, szkoda nerwów.
 

AnyaVanja

Wędrowiec
Zdecydowanie nie należę do starych wyjadaczy, nie posiadam również feniksa a mimo to od dłuższego czasu spokojnie robię całą iglicę. Trochę mi zajęło wypracowanie systemu, który działa przy moim stylu gry. Początkowo przechodziłam iglice tylko i wyłącznie negocjacjami. Zanim wgłębiłam się w temat zużywałam OGROMNE ilości surowców na ten cel, co było możliwe dzięki hojności członków bractwa. Z czasem jednak zależność od innych graczy zaczęła mnie irytować i zrobiłam porządnych research odnośnie negocjacji w iglicy. Dzięki temu poznałam szereg strategii i po prostu dobrych zasad które pozwalają wynegocjować iglicę na sensownych kosztach. Dopóki nie weszłam w manę to głównie pieniądze i młotki były problemem ale to łatwo można załatwić zaklęciami.

Z czasem zaczęłam przechodzić pierwsze piętro iglicy na automacie (nigdy nie gram manualnie) bez wzmocnień, wyższe piętra zaś negocjacjami.

Finalnie gdy zaczęłam grać w systemie 2+2 (czyli wzmocnienia raz na dwa tygodnie które pokrywają 2 iglice i 2 rundy dwóch turniejów) zmieniłam system na głównie wojskowy. Niemniej jednak zdarza mi się negocjować jeśli nie jestem pewna wygranej na automacie.

Moje doświadczenie jest idealnym przykładem, ze nie trzeba być doświadczonym, starym wyjadaczem, które zęby zjadł na manualnej walce aby iglicę przejść. Wystarczy po prostu wypracować system który działa dla danej osoby.
 

Ovocko

Rycerz
Z czasem jednak zależność od innych graczy zaczęła mnie irytować i zrobiłam porządnych research odnośnie negocjacji w iglicy. Dzięki temu poznałam szereg strategii i po prostu dobrych zasad które pozwalają wynegocjować iglicę na sensownych kosztach.

Podzielisz się?
Też mam swoje wnioski i spostrzeżenia co do negocjacji, ale zawsze warto zobaczyć co sobie wypracowali inni :)
 

Tajniakos

Paladyn
Ale spokojnie dam Ci jutro te pasy i chce zobaczyć jak zrobisz tą iglice.. spokojnie
i zrób mi całą iglice
@Hassano wiesz, że to banem zalatuje? Nie wolno przekazywać hasła do swojego konta :) A Ty jeszcze na forum o tym piszesz?
Nie, po prostu jedziecie na czasówkach i boostach w postaci budynków.. nie rób z siebie....
Na 3 piętro bez budynków wojskowych wejść jest raczej ciężko więc stawianie ich wymusza na nas gra a Ty graczom robisz z tego zarzut?
tak gra większa większa i większa ilość graczy..
Nawet wiesz jak gra większość graczy? Żartujesz?
No to gratuluje :) ja niestety nie daje rady
Z Twoim podejściem nic dziwnego ;)
 
Planowałam poczekać na post Chrisa odnośnie iglicy i jakby było trzeba dopisałabym swoje trzy grosze.
Mozemy sie tak wlasnie umowic :) Moj poradniczek bedzie jak zawsze wstepem i zaproszeniem do dalszej otwartej dyskusji, wiec kazdy bedzie mial okazje podzielic sie swoimi sposobami i poradami. Twoje "trzy grosze" beda wrecz swietnie uzupelniac temat, bo ja sam skupilem sie przede wszystkim na 2 tematach:

1. Rozwoj wydajnej wioski iglicowej w niskich epokach plus ewentualnie kilka porad dla bardziej zaawansowanych graczy
2. System walki pozwalajacy na przechodzenie iglicy wojskiem w slabych wioskach, czyli takich bez wysokich poziomow jednostek i
mocno rozwinietych cudow wojskowych. Postaram sie to wrzucic juz jutro.
 

Hassano

Łucznik
Zeby nie być gołosłownym wysłałem @chris07070707 pw z pasami tu na forum.. już sie nie moge doczekać.. fajnie by było gdybyś nagrał film no ale nie będe aż tyle wymagać
 

Poziomek

Rycerz
Pisz kolego szybciej bo zblizam sie wielkimi krokami, ba susami - i nie chce niczego przespac/przegapic - chce maxymalnie wykorzystac mozliwosci - takze ja czekam
 
Regulamin Gry Przypominam, że w pkt. 3 regulaminu wyraźnie jest napisane, że przekazywanie hasła do konta jest zabronione.
Hassano jako wzorowy gracz nigdy by tego nie zrobil oczywiscie.

@Hassano, poniewaz jak widzisz przechodzenie twojej Iglicy byloby nielegalne, wiec wyobrazilem sobie tylko, ze robie twoja Iglice. Mam bujna wyobraznie, wiec wyobrazilem sobie, ze specjalnie i celowo robie wszystkie 3 poziomy na samym Feniksie bez ani jednego wzmocnienia, choc wyobrazam sobie, ze masz cale mnostwo niewykorzystanych wzmocnien w inwentarzu. Specjalnie tylko na Feniksie. Nawet nie po to, zeby cos udowodnic, po prostu zeby pokazac, ze sie da.

Tak se w wyobrazni przechodzilem te Iglice, ale juz na poczatku widzialem w wyobrazni, ze pewnie przez caly czas szkoliles najmniej przydatne jednostki, a np. najbardziej przydatnych w Iglicy Zwiadowcow i Kwitnacych Magow masz tylko po kilkadziesiat oddzialow. Troche sobie pomarzylem, ze dorobie kilkadziesiat oddzialow Kwiatkow. Straty bylyby pewnie dosc spore, gdybym naprawde przechodzil te twoja Iglice, ale sam tego chciales - ze wzmocnieniami w ukladzie 2-2 (2 swobodne +2 wzmocnienia ataku wystawione na dwie Iglice) bylyby kilkukrotnie nizsze. Tak to jest z samym Feniksem, da sie wygrac kazda walke, ale nie da sie uniknac strat. Iglice powinno sie przechodzic na chocby minimalnych wzmocnieniach.

No coz, szkoda ze tej Iglicy nie moge przejsc naprawde, ale w rzeczywistosci pewnie wszystko odbyloby sie dokladnie tak, jak w mojej wyobrazni.
Wdrapalbym sie na sam szczyt na samym Feniksie, bez ani jednej negocjacji ;)
 

Hassano

Łucznik
Hmm.. masz bujną wyobraźnie ale nie martw sie nawet jak dostane bana to tylko pomogą mi podjąć jedyną słuszną decyzje.. samemu ciężko więc moze taka pomoc będzie w sam raz..
Widziałem jak ja klikałeś tą wyobraźnią i powiem Ci że starsznie zmęczyłeś mózg bo całe 2h.. tyle to ja spędzam w grze może z tydzień liczą nawet klikanie turnieju itp.. pewnie możesz stwierdzić że w czasie wyobrażania sobie tej iglicy robiłeś inne rzeczy z życia prawdziwego więc sie nie czepiam..

Wracając do wyobraźni rozumiem że zrobiłeś ją całą.. gratki ale widząc czas już stwierdzam że ani Twoja wyobraźnia ani tym bardziej mój real więcej jej nie zrobi.. a co do jednostek to masz fart że wytężyłeś swoją wyobraźnie teraz a nie jakieś 3-4 miesiące temu bo miałbyś do dyspozycji tylko wojsko z koszar bo nie miałem pozostałych dwóch budynków do produkcji wojska.. no ale twoja wyobraźnia udowodniła mi że da sie ją zrobić tylko z feniksem :)
 
Widziałem jak ja klikałeś tą wyobraźnią i powiem Ci że starsznie zmęczyłeś mózg bo całe 2h
Wiesz, w tym czasie moj mozg byl zajety wyobrazaniem sobie jeszcze kilku innych rzeczy, a w miedzyczasie musialem tez na pewien czas wrocic z wyobrazni do realu i zawiesic firanki :D Stad kilka dluzszych przerw pomiedzy. W praktyce cala Iglice robi sie wojskiem na automacie jednym ciagiem okolo 15 minut, wiele osob ci to powie.
 

Lanariko

Szef kuchni
Mam bujna wyobraznie, wiec wyobrazilem sobie, ze specjalnie i celowo robie wszystkie 3 poziomy na samym Feniksie bez ani jednego wzmocnienia
strasznie mnie zaciekawił ten wasz eksperyment :)
Wyobraźnie też mam dość bujna ale tym razem nie musiałam jej używać.
Porównałam miasta swoje i @Hassano - jesteśmy w tej samej epoce, a poziom antycznych cudów mam sporo wyższy wiec, w/g popularnego ostatnio wierzenia, moja iglica powinna być sporo trudniejsza.
Nie jestem tez jakimś wyjadaczem w walce - poziom raczej średni - daleko mi do @chris07070707 .
No wiec nakarmiłam swojego fenka (tym razem nawet mi się udało nakarmić ognistego ;) ) i ruszyłam do boju.
Pierwsze piętro przeszłam bez mrugnięcia okiem, drugie tez jakoś większych problemów mi nie sprawiło. Zaporowym punktem okazała się pierwsza bramka trzeciego korytarza. może poradziłabym z nią sobie gdybym miała więcej jednostek ale jeszcze nie odnowiłam armii po ostatnich walkach więc musiałam walczyć tym co miałam... całość zajęła mi 15 min

Edit:
poniżej link do nagrania z walk (pomyślałam o tym dopiero po pierwszej bramce...)
swoją drogą @chris07070707 jakbyś tak podpowiedział co wystawić w takiej sytuacji byłabym dżwięczna - fenek jeszcze ma 23h wiec kto wie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry