• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozwiązanie problemu nieaktywnych graczy

Czy chcesz takich zmian, a jeśli tak to która opcja najbardziej Tobie odpowiada?


  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser48

Guest
Mam taki pomysł, idziesz na urlop to może wprowadzili by współdzielenie konta na czas urlopu ?
Idziesz na urlop, masz zaufanie do jakiegoś gracza, dajesz mu dostęp do swojego konta i ten gracz coś tam robi. oczywiście powinno to być w jakiś sposób zabezpieczone, aby np. nie sprzedał wszystkich surowców i tp. to już rola twórców gry.

Czytałaś/łeś regulamin?:)
 

DeletedUser174

Guest
dobrymi chęciami piekło wybrukowane :D. Sformułowanie "dostęp do konta" może być źle interpretowane. Zamierzeniem autora prawdopodobnie jest forma czasowej opieki nad kontem podczas nieobecności właściciela - forma wakacyjnego zastępstwa. Może pozbierać surowce, być może klinąć jakiś werbunek lub produkcję towarów, ale bez dostępu do handlu i mapki etc.
Pomysł sam w sobie dobry, ale naszym problemem nie są gracze, którzy grają nieregularnie, ale tacy, którzy nie grają w ogóle - a to jest różnica i to bardzo znacząca. W przypadku sąsiada, który się zalogował postawił warsztat lub rezydencję i na tym jego aktywność się skończyła opcja jakiegokolwiek zastępstwa jest całkowicie zbędna.
W przypadku godzinnych użytkowników dobrą opcją byłaby przypisanie konkretnej miejscówki na mapie dopiero po kilku dniach aktywności - być może w formie jakiegoś zadania jako bonus. A automatyczna kasacja takiego nieaktywnego konta nawet po kilku dniach nieobecności z pewnością usprawniłaby grę.
 

DeletedUser171

Guest
To współdzielenie konta to pod adresem osób chcących wyjechać na wakacje, bez dostępu do internetu. Jeżeli chodzi o graczy którzy zbudowali jedną rezydencje, albo rozbudowali ratusz i więcej się nie zalogowali, uważam, że po prostu trzeba ich konta zlikwidować. mam takich około 17 osób, na 22 odkryte miasta.
 

DeletedUser48

Guest
To współdzielenie konta to pod adresem osób chcących wyjechać na wakacje, bez dostępu do internetu. Jeżeli chodzi o graczy którzy zbudowali jedną rezydencje, albo rozbudowali ratusz i więcej się nie zalogowali, uważam, że po prostu trzeba ich konta zlikwidować. mam takich około 17 osób, na 22 odkryte miasta.

Niestety prawda JEST taka i nieważne jakie są powody.
§1 Multikonta

1.1 Gracz może posiadać tylko jedno konto na danym świecie gry, zarządzanie więcej niż jednym kontem jest naruszeniem regulaminu.

1.2 Tworzenie nowych kont w celu uzyskania korzyści (w postaci przesyłania Punktów Wiedzy czy innych surowców) jest surowo zabronione.

1.3 Możliwa jest gra na więcej niż jednym świecie z użyciem jednego konta w obrębie danej wersji językowej gry.

1.4 Gracz ma możliwość rejestracji więcej niż jednego konta w grze, pod warunkiem, że na jednym świecie zarządzać będzie tylko jednym kontem.


§2 Dzielenie konta

2.1 Gracze zobowiązani są do przechowywania swoich haseł i innych danych w bezpiecznych miejscach. Przekazywanie hasła innym graczom jest surowo zabronione

2.2 Jako gracz możesz posiadać dostęp tylko do swojego konta.

2.3 Upewnij się, że Twoje hasło jest bezpieczne i zapamiętaj je. W przypadku podejrzenia ingerencji osób trzecich w swoje konto, zgłoś to jak najszybciej do Obsługi Gry.

2.4 Obsługa Gry nie odpowiada za szkody spowodowane przekazaniem hasła

2.5 W przypadku gdy inny gracz poda Ci swoje hasło, zgłoś to Obsłudze Gry.


§3 Dzielenie łącza

3.1 Dozwolone jest korzystanie z tego samego połączenia internetowego lub komputera/urządzenia mobilnego przez dwóch lub więcej graczy, pod warunkiem że każdy gra tylko na swoim koncie. O każdym dzieleniu łącza należy poinformować Obsługę Gry

3.2 Surowo zabroniony jest pushing, czyli tworzenie kont w celu wspierania innego (np. poprzez przesyłanie Punktów Wiedzy czy innych zasobów).

3.3 Używanie możliwości zaproszeń do zapraszania swoich kont lub graczy z którymi dzieli się łącze jest zabronione

3.4 Zabroniona jest współpraca między graczami korzystającymi z tego samego łącza internetowego.
 

DeletedUser171

Guest
Ja nie proponuję posiadania dwóch kont. Podam przykład: loguje się na Twoje konto, wtedy gdy Ciebie nie ma i osobiście mnie o to prosiłeś, loguje się Twoim nickiem, ale moim hasłem - ot cała filozofia. Jest zabezpieczenie mienia danego gracza, aby mu nic nie sprzedać, chodzi tylko np. o uruchomienie produkcji i aby konto było aktywne.
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie co do punktów jest to zrozumiałe, choć wprowadzony niedawno na chybcika punkt 3.4 jest trochę zbyt restrykcyjny i tak naprawdę nieprzewidywalny w części przypadków. Skąd osoby z osiedla czy bloku mają wiedzieć, że są widoczni w podsieci jako jeden adres? Albo w momencie gdy gra rodzina czy znajomi, a są oddaleni na pół mapy. By grać założą Bractwo i... nie mogą współpracować, bo regulamin zabrania ;) A chyba jest taka współpraca lepsza niż 1000 nieaktywnych kont, które po prostu leżą i zajmują miejsce.
 

DeletedUser174

Guest
Prawda jest taka, że multi były, są i będą! i żaden! regulamin tego nie zmieni. O ile te konta będą kupować diamenciki będa funkcjonować i nikt mnie nie przekona, ze jest inaczej. Dużo gier widziałam, ale takiej w której nie było multi jeszcze nie i nie spodziewam się dostąpić zaszczytu spotkania takiego ewenementu. Czasami można spotkać się z bardziej lub mniej udolnymi próbami walki o czystość gry poprzez likwidację kont, ale są to sytuacje sporadyczne. O wiele częstszą praktyką jest mniej lub bardziej oficjalna zdoda na posiadanie multi. Są takie gry, w których nie posiadanie multi jest dziwnością.
 

DeletedUser171

Guest
Regulamin można zmienić, ale to już leży w gestii twórców gry. Ponadto z tego co widać na innych grach nie bardzo lubią kasować konta graczy, ponieważ automatycznie zamiast np. 5.000.000 graczy będzie zaledwie 500 (tyle, że aktywnych) bardzo kiepsko ta liczba się prezentuje, prawda.
 

DeletedUser174

Guest
Regulamin można zmienić, ....

po co??? nie prościej zastosować prawo Kalego?
w moim sąsiedztwie jest kilka (jeżeli nie kilkanaście) nicków o jakoś tak przypadkowo zbliżonej nazwie. To na pewno jest całkowity zbieg okoliczności, ze obok siebie są takie wioseczki. Tak, to na pewno czysty przypadek... Problem jest tylko w tym, że nie wierzę w przypadki!

 

DeletedUser171

Guest
kikimora
Przeglądałam nicki graczy i również znalazłam takie kwiatki. Nie do uniknięcia, tylko pytanie jak długo będą aktywni. Potem będą tylko porzucone konta, ponieważ teraz w szkole wakacje, dzieciaki muszą się czymś zająć.
 

DeletedUser

Guest
Ja to przy okazji skryptu do koordynatów sąsiadów na mapie znalazłem z kolei gracza Zimnejaja, więc różne rzeczy się na mapie widuje ;)
 

DeletedUser174

Guest
ostatnio z ciekawości w rankingu wpisałam sobie magiczne słowo na 4 litery a to się zdziwłam... Więcej z obawy o własne zdrowie psychiczne się już tak nie bawiłam. Aż boję się pomyśleć czego mogłabym się dowiedzieć. Dlatego też uporczywe cytowanie regulaminu mnie irytuje. Wiadomo regulamin musi być i każdy mod musi się nim zasłaniać, zeby było tak jak trzeba. Ale bez fałszywej praworządności, bo sa jakieś granice przyzwoitości (przepraszam jestem niepoprawną idealistką)
 

DeletedUser171

Guest
Kikimora to już się tak nie baw, bo na zawał zejdziesz i będzie bardzo szkoda. Przy okazji mam pytanie, czy tylko ja tak mam, że przy pisaniu wiadomości prywatnych nie można używać "ą" bo zaraz wszystko ucieka w sina dal ?
 

DeletedUser174

Guest
oj z tą szkodą to nie przesadzajmy - znam co najmniej kilka osób, które by nie ubolewały nad tym ^^

co do wiadomości to nawet sama o to się pytałam. chłopaki kilka dni temu podali mi nawet poradnik jak to wylączyć. Zajrzyj do działu błędów chyba tam Teraz zmykam dobranoc
 

DeletedUser

Guest
Tia... Standardowy błąd Flasha. Praktycznie wszystkie gry przeglądarkowe o niego oparte mają z tym problem. Wpisz dowolną grę flashową popularną i "problem z literą ą" to Cię do forum lub FAQ odeśle :D
 

DeletedUser171

Guest
Dzięki thek, ciekawe dlaczego akurat ą a nie ę. Ale nie będę się nad tym zastanawiać idę spać. Dobranoc wszystkim.
 

DeletedUser

Guest
Chodzi o kodowanie. Problem występuje dla wielu liter spoza standardoego ISO-8859-1, ale niestety wielu developerów o tym zapomina.
 

DeletedUser48

Guest
Kikimora to już się tak nie baw, bo na zawał zejdziesz i będzie bardzo szkoda. Przy okazji mam pytanie, czy tylko ja tak mam, że przy pisaniu wiadomości prywatnych nie można używać "ą" bo zaraz wszystko ucieka w sina dal ?

Gram na Firefoxie i tego problemu nie ma, na Operze już jest.
 

DeletedUser174

Guest
oj mam nadzieję, ze szybko coś wymyślą (czytaj: zrobią!), bo jak nie to elfiki umrą śmiercią naturalną :((( Trochę szkoda by było, bo mimo wielu niedociągnięć gra zapowiadała się całkiem sympatynie. Jeszcze trochę, a zostaną tylko Ci, którzy mają dobrane teamy, bo samemu się po prostu nie da :((( Już nie mówię o aktywnych sąsiadach i pomocy, ale nawet nie ma z kim wymienić towarów. To nie wróży dobrze
 
Status
Zamknięty.
Do góry