• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozwiązanie problemu nieaktywnych graczy

Czy chcesz takich zmian, a jeśli tak to która opcja najbardziej Tobie odpowiada?


  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Najlepsze jest podejście z mikrotranzakcjami, ale gdzie waluta premium nie ma wpływu na rozgrywkę. Tak... Są takie gry. Przykład? Guild Wars. Tam za kasę mogłeś kupić dodatki, ale związane z fabułą z reguły (dodatkowe historie), a premium wiązało się głównie z dodatkowymi animacjami czy strojami, które nie miały jednak żadnych bonusów. Po prostu zakładając taki wiedzieli wszyscy wokół, że wydałeś na niego kasę. Ale poza de facto ilomaś teksturami nie dawały kompletnie nic. Na dodatek te dodatkowe czasem wiązały się z tym, że musiałeś jeszcze coś zrobić by to odblokować, w stylu wykonania jakiegoś questu lub serii questów. I takie coś jest ok. Nie każdy jednak rozumie, że gra jakościowo dobra i dopracowana, potrafi się obronić. Kwestia pomysłu na nią i sensownego prowadzenia dialogu ze społecznością. Nie na zasadzie "robimy co chcemy" czy "zrobimy wszystko co chcecie", ale konkretnego dialogu w stylu "to może zrobimy bo ma sens, a tego nie bo koszty są za duże i burzy to nasze pomysły A i B na rozwój tej gry". Takie coś społeczność akceptuje, bo sprowadza ją do roli partnera i feedback pozytywny (pomysły i pomoc społeczności) jest zazwyczaj ogromny, zaś negatywny feedback (narzekania, krytyka) jest sensowny i konstruktywny, a nie emocjonalny. Niestety wiele firm, a zwłaszcza community managerów kompletnie jest oderwanych i niekumatych. Tak zawalono wiele projektów. Niektórzy nawet tego nie zauważyli. Sam miałem w jednej grze przeglądarkowej starcia na forum z Adminem i Community managerem w jednej osobie, bo koleś był jak od pługa oderwany i na PW dostawał ode mnie po prostu zjebkę za to jak rozwiązuje problemy i nie ogarnia co się dzieje. Jego wejście do tematów drażliwych kończyło się bowiem zawsze dolewaniem oliwy do ognia i wybuchu flamewars. Wymiana PW nic nie nauczyła. Walił te same błędy raz za razem, choć mu pisałem, gdzie je robi i jak ma ich unikać. Nie miałem już sił się z nim i jego idiotyzmami użerać - rzuciłem grę wraz z wieloma osobami. Mimo iż stanowiliśmy jedną z topowych gildii serwera, a nasi gracze, nawet gdy brano pod uwagę wszystkie serwery tej gry, bywali wśród najlepszych podczas eventów międzyserwerowych i międzynarodowych. Po prostu Obsługa dawała ciała strasznie...
 

DeletedUser95

Guest
Widze wlasnie ze bardzo trudno jest uciec od pay to win,teoretycznie moze sie to wydawac fajne i lukratywne -bo gracze najchetniej wydadza kase na to co da im jakis konkretny zysk/przewage nad nie placacymi,a z drugiej strony konczy sie to na garstce "whales" na szczycie i mala grywalnoscia/atrtakcyjnascia end game dla nieplacacych/nie spedzajacych 24/7 w grze.Premium opierajace sie na kosmetyce(roznego rodzaju stroje,pety,efekty-ogolnie skiny nie wplywajace na gre) wymaga z kolei 1 rzeczy-gra musi byc...fajna:).Jezeli gra jest fajna,mamy duuuuzo graczy i mozemy utrzymac sie z kosmetyki -ale jak na razie udaje sie to tylko Mobasom:).Reszta darmowych gierek uparcie idzie w kierunku pay to win/catering to whales,nie zdajac sobie chyba sprawy ze ten model sprawdza sie tylko w masowej produkcjii a la China,i ze te takie gierki szybko koncza na tzw life support.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A co jest warunkiem takiej dobrej gry? Niekoniecznie grafika czy fabuła. Gra to ludzie, a więc to kontakt na linii gracze-wydawca/producent jest istotny. Stąd taka istotną rola Community Managera. Jeśli on nawali, to nawet świetna produkcja pójdzie w kanał. Gracze się odwrócą od niej. Z kolei ta, gdzie kontakt będzie świetny, poradzi sobie - nawet mimo niedociągnięć. Gracze potrafią wiele wybaczyć, jeśli nie leci się z nimi w konia. Nawet tych co bardziej krewkich sami usadzą lub uspokoją.
 

DeletedUser303

Guest
Zostal niedawno utworzony nowy swiat, wszystko fajnie tylko co ze starym? Jest tam masa nieaktywnych wiosek ktore mozna podmienic na aktywnych graczy i usprawnic pomoc sasiedzka bo co mi z 20 nieaktywnych sasiadow? Zreszto i na nowym swiecie jest juz masa nieaktywnych wiosek. Co z takimi graczami? Moze by ich usunac zmiejszyc jakos proporcjonalnie odleglosci pomiedzy aktywnymi graczami albo regularnie zastepowac nieaktywne wioski nowo zalozonymi kontami?
 

DeletedUser79

Guest
Gracze są usuwani po 30 dniach nieaktywności (o ile gracz nie doszedł do 3 epoki) - wraz z rejestracją nowych graczy, "stare" miejsca po graczach są zastępowane.
Temat uważam za wyczerpany - polecam zapoznać się z tajnikami gry, a później pisać sugestie.
 

DeletedUser635

Guest
Witam.
Gram juz w Elvenar od 4 tygodni i musze napisac, ze calkiem podoba mi sie ta gra ale oczywisice jak kazda inna, nie jest pozbawiona bledow/niedociagniec. Oczywiscie mam swiadomosc, ze gra jest jeszcze w wersji beta.
Jak dla mnie najwiekszy minus tej gry to przydzielanie/przydzielenie sasiadow w wiekszosci przypadkow nie grajacych lub kont stworzonych przez zajmujacych sie gra aby podniesc poziom ' rywalizacji' w grze.
Wiekszosc moich sasiadow to konta niegrajace, z dziwnymi nazwami uzytkownika i niepasujacymi avatarami np. 5zymon i avatar zenski albo aleksandra1234 i joasia848 i avatar meski. To wszystko przebija tylko konto 'kinia85' w ktorego miescie trwa nieustajaca rozbudowa ratusza.
Uwazam, ze naprawde bez takich kont mozna by sie bylo obejsc w grze poniewaz one nic nie wnosza ani nawet nie podnosza poziomu rywalizacji.
Nie zamierzam pytac o to by te konta usuwac lecz by graczy, ktorzy przechodza w dalsze etapy gry laczyc w sasiedztwie z innymi aktywnymi graczami z ktorymi mozna porywalizowac o miejsce w rankingu, lepsze miasto czy pomoc sobie w handlu lub 'kliknac' pomoc sasiedzka i otrzymac jakas wzajemnosc.
Zwlaszcza, ze gracze, ktorzy sa aktywni a nie osiagneli jeszcze bariery 10k pkt nie zostana raczej przyjeci do tych aktywnych bractw przez co musze sie 'meczyc' w bractwach w ktorych gra polowa towarzyszy a druga polowa zaglada raz na tydzien. To rowniez stopuje rozwoj. Prosze o przeanalizowanie tego problemu gdyz uwazam, ze naprawde jest to jeden z pierwszych mankamentow gry, ktorym nalezaloby sie zajac. Pozdrawiam
explorer0187
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
Problem jest nam znany i jest poruszany często. Takie nieaktywne konta systematycznie same się usuwają po 30 dniach od ostatniego logowania gracza, chyba że gracz osiągnął już III poziom rozwoju na drzewku technologii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry