• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

DeletedUser3033

Guest
hmm aż zerknąłem kto i poco założył ten post nom nie istotne
może ktoś zamknąć ten temat ?
zmiany wejdą a IG zdanie graczy nie wiele znaczy tylko zwykły szum w eterze
co do tematu wszyscy macie racje w ten czy inny sposób punkt widzenia od punktu siedzenia
zerknijcie choćby na kupca i na ofki idzie fala ale chce zobaczyć jak IG z niej wybrnie a raczej ilu graczy straci
pomyślmy ilu graczy gra wojem i co to oznacza dla nowych graczy czy początkujących
handel w grze był marny jak ja zaczynałem gre a teraz to jest zgroza
mnie osobiście te zmiany nic nie obchodzą i nic nie zmienią to co się dzieje w tej grze mnie zniechęca do grania
kogoś wręcz przeciwnie ja już skończyłem z tą grą ale poczekam zobacze świat się nie zawali
 

djmags14

Rozbójnik
Co ja mam niby myslec o Twoim "maniu pojecia", czytajac cos takiego ?
Chris, spróbuj się choć trochę wczuć w położenie większości graczy. Dla Ciebie oczywistością jest gracz z maksymalnym cudem (35 poziom) z końca 14 rozdziału. Może inaczej - jaki procent graczy ma taki budynek? Tak mocno dziwi Cię jego brak? Przynajmniej wiemy jaki procent graczy również może być zaskoczona tym co dla Ciebie jest oczywiste.

Dlatego nie dziwię się, że będziesz bronił miśków. Jednak jest jedna oczywista korzyść, którą warto zapamiętać: waga 5 brunerów jest zbliżona do wszystkich przyspieszeń z biblioteki (nawet przy losowaniu za diamenty), 3 poziomu Iglicy i (no właśnie) - jakiego poziomu iglicy multi? Max?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Chris, spróbuj się choć trochę wczuć w położenie większości graczy.
jakiej większości?

50% kont (mowa o graczach, a nie multi czy duchach) nie wie co to turniej i dla niech 6 poziom wykopalisk to jest taki wysiłek...

większość ma w nosie turniej, iglice i wszystko inne, bo one "się relaksuja"... i maja do tego prawo, żeby nie było. Dla innej zdecydowanej większości maksimum wysiłku to jest 5 pkt w turnieju. Tylko, ze ich zmiany w turnieju nie interesują... oni nawet ich nie dostrzegą. Tylko w tym morzu bardzo nijakich graczy jest też kilka rodzynków, których max poziom iglic czy simii zupełnie nie dziwi... i dla nich ten temat jest wazny

nie, max poziom iglic czy simii nie powinien dziwić. I możesz się zdziwić ile osób ma wymaksowane już cudy. I nie, nie sa to pojedyńcze przypadki. Tak, tez mam 30 poziom iglic, simii czy akademii, a teraz zamiast ciągnąc ambasadę (tania by była nawet) czy labirynt vel gildię czy księgę (lub kilka innych przykładów można podac choćby wykopaliska czy latarnię) ciągne je dalej do 35 poziomu... jeszcze tylko kilka tysięcy książek i bendom ^^ Ale oczywiście mogłabym te książeczki zainwestować w latarnię czy piramidę, a bo dlaczego by nie?

serio, weź spójrz na grę trochę z szerszej perspektywy, bo jako "oczywistość" podajesz brak przerw w szkoleniu, to gramy w rózne gry. Trochę już przeklikałam i tylko w skrajnych wypadkach traciłam czas na nieczynne koszary. Sama rozbudowa koszar to był dramat, bo one w tym czasie nie mogły produkować wojska. A kiedyś nie było innych budynków wojskowych, zeby uzupełnić kolejkę w tym czasie. I o przyspieszaczach tez nikt nie słyszał wtedy. Takze tak jak syty głodnego nie zrozumie, tak Ty średnio rozumiesz pojęcie wojskowej specjalizacji w grze
 

djmags14

Rozbójnik
Trochę już przeklikałam i tylko w skrajnych wypadkach traciłam czas na nieczynne koszary. Sama rozbudowa koszar to był dramat, bo one w tym czasie nie mogły produkować wojska. A kiedyś nie było innych budynków wojskowych, zeby uzupełnić kolejkę w tym czasie. I o przyspieszaczach tez nikt nie słyszał wtedy. Takze tak jak syty głodnego nie zrozumie, tak Ty średnio rozumiesz pojęcie wojskowej specjalizacji w grze
Jeszcze żyjesz sytuacją sprzed dobrych 4 lat? Wtedy to nawet inna wartość bojowa jednostek była. Ale co to wnosi do tematu występowania miśków?

Mam uwierzyć, że obecnie grają tylko multikonta, duchy i pozostali gracze, dla których szczytem osiągnięcia jest 5 pkt w turnieju? Po prostu większość jest nijakimi graczami. Ale mamy też top ;)
Tylko w tym morzu bardzo nijakich graczy jest też kilka rodzynków, których max poziom iglic czy simii zupełnie nie dziwi... i dla nich ten temat jest wazny
Rzeczywiście syty głodnego nie zrozumie. Zapewniam, że są setki, a nawet tysiące ludków, którzy do w/w grup nie należą. Za to zmiany w turnieju ich też dotyczą.
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
I ci bez czasu na 20 multikont do farmy PW
szczerze to jestem na prawie 2 tygodniowym urlopie od gry, ale ogarnianie 3 swiatow plus turnieje, powoduje ze jak mam wejsc do gry to mi sie niedobrze robi, na mysl o tym ze mialbym jeszcze trzymac multi to bym chyba sobie w glowe palnal, nie wydaje mi sie zeby ten problem byl az tak powszechny jak uwazacie
 

DeletedUser3033

Guest
najłatwiej szukać po cudach 100PW klikasz kto i z jakiego bractwa a to maluszek co w tym bractwie prawie nic nie robi
serio jest ktoś w tej grze co nie widział multi ?
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
najłatwiej szukać po cudach 100PW klikasz kto i z jakiego bractwa a to maluszek co w tym bractwie prawie nic nie robi
serio jest ktoś w tej grze co nie widział multi ?
ale ja widzialem multi, tylko ten problem nie jest az tak duzy jak wam sie wydaje. Bo to trzeba miec chyba wolne od pracy i anielska cierpliwosc
 

BlossomValvi

Łucznik
Jako ze temat zaczyna się rozmywać postaram się klepnąć coś konstruktywnego.
Najważniejsze to ze temat jest niezwykle ważny ponieważ po wejściu tej zmiany to będzie inna gry, dlatego ze turniej stał się osnowa gry i tym co spaja bractwa (czymś co miało być PB a stało się dogrywka artefaktową)
Również głos @chris07070707 mnie zmotywował do powrotu na forum (liczę ze mój głos będzie w tej lawinie kamyczków które coś zmienia)
A teraz wstepniak:
- nie rozumiem polityki biznesowej iG to spora firma z niezłym przychodem rocznym a tu oferta sklepowa bardzo uboga i słabo nadająca się do kategorii „mikro” - trudno nie mnie oceniać sposób robienia biznesu choć przyszedłem tu z gry co miała wtedy dochód 160mln $ rocznie wiec ten tego iG ma co robic
- nie rozumiem polityki rozwojowej gry a przeciez iG to korpo a gra ma swoją Julię (Product Ownera) i to powinno jakiś działać jak w innych korpo ;)
Tutaj bardzo boli skupianie się na rozwiązywaniu problemów TERAZ bez patrzenia co będzie za rok-dwa-trzy a przeciez firma ma bolesne doświadczenia z tego tytułu... obecna propozycja rozwiąże problem doraźnie ale zrobi nowe i gracze wyraźnie o tym piszą

Powyższe aspekty sa istotne ponieważ one wyznaczają cele i metody firmy ktore nie są tożsame ze społecznością graczy

ok a teraz sedno:
+ zmiana z 4 walk na 1, dziwne ze dopiero teraz a nie od razu jak zmniejszali z 8... ponownie podkreślam rozwiązywanie problemów TERAZ (rok 2015?) bez patrzenia w przyszłość

- 5x wojsk - jak już tyle losowości wprowadzają to to usztywnienie nie pasuje i w skrócie nie podoba mi się

- losowość wojsk - to już porażka w grze fabularno-strategicznej. Nie nie i jeszcze raz nie

- nie rozumiem tez nadmiernej tajemniczości (formuła wyliczeniowa wielkości oddziału) tzn rozumiem ;) z punktu widzenia firmy (wygodnictwo) ale to podarujmy sobie gadanie o chęci dialogu z graczami. Mogę podać kilka tytułów gdzie firmy przez CMow podają pełne formuły wyliczeniowe statystyk i nie ma problemu - No może poza tym ze jak coś podają i obiecują to tak jest :)

- poziomy Antyków w formule jako wskaźnik - nie wiem kto wymyślił ten gniot ale chyba dalej jest w firmie bo w ogłoszeniu o prace nie ma profilu matematyka ;). Po to się robi turniej by podnosić Antyki by pomagały a nie utrudniały gre. Zreszta co to za cuda które daja negatywny wpływ toż to oksymoron językowy

- ilość ekspansji w formule (wraz z premium) to jest tak niewiarygodne ze aż zaczynam myśleć czy nie macie V kolumny od konkurencji w zespole projektowym. Serio, ponieważ zakupy ekspansji premium są jedynym dobrem pozyskiwanym tylko za diamenty (gotówkę), każda próba obniżenia zysków nie oferująca nic w zamian powinna się kończyć wilczym biletem pomysłodawcy (a tu nawet doszliście do testów bety lol)

-(+) obniżenie (sic!) kosztów negocjacji + za pomysł, wykonanie ogromny - ponieważ co to za obniżenie jak zamienione zostały towary z handlowych na eksluzywnego limitowane u gracza (złoto i młotki - limitowane pojemnością ratusza a orki i mana eksluzywne), czyli zamiast „nudnej” klikaniny turniejowej mam nudne lapkowanie wszystkich 300 sąsiadów dziennie by uzbierać złoto na turniej - akurat wole turniej bo mnie to nie nudzi. Ta gra to ogólnie jeden wielki klikacz. Na obecna chwile kolejna stracona szansa by turniej nie wymuszał ścieżki militarnej

+ dodatkowe skrzynie i ich nagrody, to akurat jest fajne bo rekordziści dostaną nowy cel a zarazem słabość nagród nie spowoduje ze nowe skrzynie staną się limitami przyjęć do bractw

+ za utrzymanie obecnych nagród w skrzyniach 1-10, parafrazując dowcip z wujaszkiem Stalinem „a mogli znerfowac”


- jak już dłubią w turnieju to dlaczego nie poprawia wpływu przeszkód terenowych na planszy taktycznej. Piechota została kompletnie znerfiona conajmniej dwa razy. Pierwszy jak apka weszła bo gracz nie ma opcji podglądu planszy jest „ślepy” a potem się dziwi co te wyniki walk są takie losowe. Drugi raz jak weszły budynki oświecone które jakoś ominęły piechciarzy

- za traktowanie graczy jako idiotów i wprost kłamanie w żywe oczy na filmikach reklamowych . Rozumiem ze reklama rządzi się swoimi prawami ale tu jest niemal celowe wprowadzanie w błąd biorąc pod uwagę KTO sie na nich wypowiada (stanowiska)

Na razie tyle. Reszta nie jest dla mnie aż tak istotna np. gdzie będzie punkt zero dla progresywnego poziomu trudności na prowincjach. Jest to kolejna zmiana, ale powyższe powodują takie zmiany turniejowe ze ten cały element gry moze zostać zarżniety i przejdźmy do...

Fantazji:
Obecnie Elvenar pomimo pokazywania jako jedna z wizytówek IG tak naprawdę od kilku już lat nie jest innowacyjnym produktem tylko modyfikacja innych pomysłów (głównie FOE) koronny dowód to najnowsza reklama gry i nie pisze o filmikach od twórców tylko to co krąży po sieci. Poprzedni pokazywał wyścig dwóch ras (ludzie i elfy) ze słynna błękitno avatarowa elfka obecna jest fajniejsza ale cały scenariusz to kopia reklamy FOE nawet postać faceta skopiowali...

Dlaczego o tym pisze? Otóż IG ma w stajni gre „Warlords od Aternum” z bardzo fajnym silnikiem walki taktycznej. Gwarantuje ze jakby go skopiowali do Elvenaru każdy strateg byłby usatysfakcjonowany, w końcu taktyka jak flankowane jednostek mialaby sens. Co fajniejsze produkt jest gotowy na apce czyli kod już jest ;) gorzej z przeglądarka
Idąc w ta stronę postulowałbym za dalszym zmniejszeniem ilości walk (bo manualne) czyli 4 -> 1 ja bym jeszcze zlikwidował gwiazdki czyli 6 -> 1 na tej samej zasadzie jak redukcja walk wewnątrz prowincji, wtedy turniej miałby około 1-10+ walk realne na cotygodniowa manualna rozgrywke.

marzenia? a dlaczego nie, jak kopiują z jednej gry to czemu nie z innych to tylko pokazuje ze IG ma potencjał i prawa intelektualne nie tylko do FOE ;). A tak to dalej pudrują trupa ze w turnieju nie tylko militarni maja szanse tia to po co od kilku lat są budynki oświecone (czasowe wzmacniacze wojsk) a równocześnie produkcja towarowa do tej pory nie doczekała się podobnego konceptu...

na razie kończę poczekam na kolejne odsłony zmian, od razu przepraszam za błędy ale pisze z telefonu (czego nie cierpię) gdzieś na krańcach Polski ze śladowym zasięgiem

PS. Jako arcy bractwa to się nie boje co będzie dalej. Zabija turnieje? To bractwo się zrobi iglicowe i zamiast pw to diamentami podniesiemy AW ;) nierealne? Studnie czy Teleporty tez kiedyś były tematami tabu ;). Smuteczek tylko taki ze gra polega na surwiwalu pomiędzy graczem a właścicielem
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Niestety obecnie na aplikacji gramy na wyczucie lub na pamięć wiedząc jakie oddziały stosować w określonym turnieju po zmianach niestety sami będziemy musieli testować a grający tylko z aplikacji będą mieli dodatkową i to sporą trudność - brak możliwości porównania czy podglądu przed walką.

Na panelu wyboru wojska przed walką można kliknąć na dany typo wojska i zobaczyć podgląd "najlepsze przeciw" - nie ma tam dokładnych parametrów bonusów itp, ale jest ogólna zdolność rażenia wyrażona ilością skrzyżowanych mieczyków - od 1 do 5. Pełnej informacji to nie zastąpi, ale jeśli np ciężka jednostka wroga ma dwa mieczyki na lekkie i pięć na ciężkie strzelające, to mniej więcej wiadomo jakich jednostek lepiej nie ryzykować ;)
To samo widać dla jednostek gracza po kliknięciu ikonki "i" w górnym rogu danej jednostki

Nie jest to rozwiązanie idealne, ale przynajmniej coś.


mianowicie że jeśli ktoś chce to może i nie ma co tutaj ciągle się czepiać tych miśków. Zapracowali to mają :)

Raczej odwrotnie. Jeśli ktoś mógł, to był w stanie chcieć (czytaj: miał możliwości, by chęci przekuć w czyn). To było wałkowane podczas tamtego eventu. Aby zdobyć więcej niedźwiedzi trzeba było dysponować specyficznymi zasobami (głównie przyśpieszaczami i/lub diamentami), których nie zbiera się ot tak. Oczywiście jakaś ogólna zapobiegliwość i zbieranie tychże zasobów miały wpływ na ogólny efekt (jeśli ktoś zużywał je na bieżąco, to startował z trudniejszej pozycji), rzecz w tym, że duża część graczy grała po prostu zbyt krótko, by te zasoby zdobyć. Niezależnie od stopnia swojej zapobiegliwości czy chęci.
Gracze z początkujących miast byli na straconej pozycji niezależnie od tego, jak ciężko pracowali na wynik, a gra premiowała po prostu graczy z długim stażem (którzy mieli szansę zdobyć zasoby i rozwinąć budynki do poziomu, w którym osiągnięcie mega wyniku, choć pożerające sporo czasu, było zwyczajnie łatwe).
W moim rozwiniętym mieście zdobyłem bez większego wysiłku po dwa niedźwiedzie, tymczasem w żadnym z moich miast mniejszych (założonych albo tuż przed eventem albo w jego trakcie) nie byłem w stanie zdobyć wystarczającej ilości artefaktów aby dociągnąć do 10lvl nawet jednego. A wykazywałem się tam nie mniejszym zaangażowaniem.
Teraz mam odłożone w tych miastach tyle przyśpieszaczy, że wynik po dwa niedźwiedzie każdego typu osiągnąłbym w nich z łatwością. I nie jest to efekt tego, że "zapracowałem na to", ale po prostu minęło wystarczająco dużo czasu, bym w ogóle był w stanie zakumulować odpowiednią ilość zasobów.

Dlatego mówienie, że gracze którzy mają po kilka niedźwiedzi (sam mam po dwa), osiągnęli to własną chęcią i pracą to półprawda i zwyczajne mydlenie oczu tym, którzy wyłącznie z racji tego, że rozpoczęli grę w takim a nie innym momencie, nie byli w stanie zrobić tego samego.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Na panelu wyboru wojska przed walką można kliknąć na dany typo wojska i zobaczyć podgląd "najlepsze przeciw" - nie ma tam dokładnych parametrów bonusów itp, ale jest ogólna zdolność rażenia wyrażona ilością skrzyżowanych mieczyków - od 1 do 5. Pełnej informacji to nie zastąpi, ale jeśli np ciężka jednostka wroga ma dwa mieczyki na lekkie i pięć na ciężkie strzelające, to mniej więcej wiadomo jakich jednostek lepiej nie ryzykować ;)
To samo widać dla jednostek gracza po kliknięciu ikonki "i" w górnym rogu danej jednostki

Nie jest to rozwiązanie idealne, ale przynajmniej coś.
Jak jest napisane pod mieczykami w tym porównaniu: równie dobry. To co to znaczy?
 

Sorcha

Rycerz
W apce masz taką informację? Jeśli tak, to możesz zrobić zrzut ekranu i wstawić?
Nie gram na apce, czasem odbiorę produkcje, turniej może raz czy dwa i faktycznie może nie być takiej informacji! Ale czemu tej informacji nie ma? Może nie jest potrzebna? Może to taki bonus dla grających (na przeglądarce na kompie) :p !
 

Ovocko

Rycerz
To nie jest świeża poprawka i niestety jest tylko na przeglądarce na kompie:))) Widoczna jest w budynkach wojskowych i w prowincjach podczas wybierania jednostek:)))

To dotyczy jednostek tego samego typu. Ciężkie "tak samo dobre" jak inne ciężkie, lekkie "tak samo dobre" jak inne lekkie itd. Czyli ani jednostka, ani przeciwnik nie mają dodatkowych bonusów ataku/obrony na siebie. Widać to tylko w przeglądarkowej wersji, w aplikacji jedynym źródłem informacji o bonusach są te skrzyżowane mieczyki, które można podejrzeć podczas wyboru jednostek do walki.
 

DeletedUser3264

Guest
Wrócę do hasła "wyrównywanie szans". które serwuje nam IG.
Nie twierdzę, że miśki i fenki to przepis na sukces, je także trzeba umieć odpowiednio użyć, ale brak feniksa ognia to skazanie na mniejsze (o 50%) szanse wygranej. Chris słusznie twierdzisz, że topka i tak nią pozostanie i chwała im za to, klikają, myślą, starają się i mają wyniki. Jednak tak jak pisałem, równianie szans powinno polegać na dostępie KAŻDEGO gracza do tych samych narzędzi, a sposób w jaki je użyją, będzie odzwierciedleniem ich umiejętności, chęci, zaangażowania, ilości poświęconego czasu, itd... Życzył bym sobie, aby nowa formuła turniejów, nie ujmowała najlepszym, a dawała takie same możliwości słabszym.
Opowieść kiki o 90% graczy widmo jest z pogranicza fantastyki i widać, że się odrealniła zapatrzona we własne bractwo i swoje multi. 90% graczy nie ma pojęcia o tym jak grać, i dla tego robią takie wyniki w turniejach. Niestety nie każdy miał lub ma szansę trafić do bractwa, które nauczy go grać, więc klikają co im się wydaje za słuszne i stawiają/podnoszą każdy dostępny cud, nie mając pojęcia czy w dłuższej perspektywie będzie to miało sens.
Zmiany, które proponuje na IG są nie do przyjęcia, ponieważ różnice w wynikach jeszcze bardziej się pogłębią, tak jak przewiduje Chris, dobrzy gracze dadzą sobie radę i nauczą sie grać "po nowemu", czy to w turniejach, czy przenosząc uwagę na Iglicę, ale zanim nowych zasad nauczą się średni gracze i przekażą swoją wiedzę nowym graczom, miną miesiące o ile nie lata.
Konkludując; do czego i czemu/komu ma służyć owe "wyrównywanie szans"?? A kto powiedział, że wyniki w turniejach po 5 pkt, z których tak kiki się naśmiewa, nie są zabawą dla tych graczy? I na koniec, kto powiedział, że wszyscy musimy godzić się na warunki z góry nam narzucane??
BP - porażka
Eventy - teraz to już też porażka
Nowe epoki - nie warte robienia
Nowe turnieje - to będzie męczarnia
Pozostanie Iglica wieczności
Czyli klikamy 30 min w tygodniu, logując się 2x dziennie.... Jak żyć Panie premierze?? = Po co grać, państwo z IG??
 

visit0r

Paladyn
równianie szans powinno polegać na dostępie KAŻDEGO gracza do tych samych narzędzi
Dlaczego ? ewenty z zasady są jednorazowe i tak samo dające JEDNORAZOWO unikalną nagrodę. Rozdawanie nagrody ktora ktos ciezkim wysilkiem zdobyl 2 lata wcześniej osobie która zaczyna grę tylko i wyłącznie z powodu braku danego budynku jest zaprzeczeniem ewentu jako takiego
 

blazius1

Paladyn
Feniksy już nie są unikalną nagrodą z eventu sprzed dwóch lat. I bardzo dobrze, że nie są, bo nie powinny.

Raz już wpuścili do gry kolejne artefakty za darmo przy okazji hecy z Bażantem. Lekko cichaczem ale jednak. Była też możliwość zakupu za gotówkę trzech sztuk. Jak bym nie miał to bym się wykosztował.
Mogą te akcje powtarzać w przyszłości. Nie widać żadnych przeszkód, żeby nie meli tego robić. A są zalety.

Słabym pomysłem jest imo wprowadzenie kolejnych artefaktów oraz budynków ewolucyjnych które są jedynie kolejnymi wariacjami na temat Syrenki. Typu Golem* czy Drzewko czy Piernikowy Domek. To jest tylko zapychanie czasu antenowego dla graczy. Cudowne rozmnożenia wariantów. Takie cudaki już przestały motywować do robienia eventów. Oznaczają stagnację w grze.

*Wyjaśnienie dla obrońców Golema. Do epoki Orków Golem guzik daje. Potem szkoda Renowacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry