• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

DeletedUser3575

Guest
Ja w jednym mieście mam 4,7k korali w drugim 2,5 przez mniejszą ilość miejsca i większego pecha do zadań. Nie pamiętam wcześniej aż takiej dysproporcji w eventach. Dwa razy mniej udało mi się zebrać, więc jak tendencja się utrzyma to i nagród będzie o połowę mniej.
 

jakub357

Łucznik
Mi zadanie na zbadanie prowincji wypadło już 5 razy. Użyłem przyspieszaczy 40h, bo zwiad idzie mi około 70h.
Jednak gorsze są te zadania na rozbudowe budynków, które wypadły mi z 7 razy już... Specjalnie musiałem postawić rezydencje od 0, bo nie ma innego sposobu aby te zadania przejść. Obecnie kręcę zadaniami po 62 korali.
 

DeletedUser2262

Guest
Pytanko mam czy w budynku Sharkapalooza zbiór jest co 24h czy po 48h (z możliwością wcześniejszego zebrania po 24h)?
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Ja też mam różne wyniki w moich dwóch miastach, w głównym jestem na 85 zadaniu, w drugim na 33.
Po części to zrozumiałe, bo jedno to nawet nie jest miasto, a zwykła wieś :) znaczy farma ze studniami, na III poziomie i siłą rzeczy trudniej mi tu robić pewne zadania.
Z drugiej strony trudność zadań powinna jednak uwzględniać poziom gracza, a mam wrażenie, że nie przemyślano wszystkich aspektów związanych z nowym podejściem do zadań w evencie, zadowalając się zmianą na losowe.
Przykład 1: W obu miastach miałem zadanie "Zbierz 6000 zasobów" - na poziomie czarowników /niziołków to jest tyle, co splunąć, a na poziomie III to jest jednak bardziej wymagające i trwa dłużej, nawet dla kogoś, kto rozwija normalne miasto, a nie farmę studni.
Przykład 2: Niedawno skończyłem zadanie (we wsi) "Zbadaj technologię lub rozbuduj 2 budynki na poziom 14". Na litość Boską, skąd na III poziomie mam wziąć budynki do takiej rozbudowy? Więc chociaż nie planowałem tego w tym mieście, to musiałem się posunąć dalej "w drzewku".
Myślę, że tego typu zadania powinny być skalowane pod poziom miasta, żeby zapewnić większą równowagę, bo chyba tylko zadanie na zwiad sprawić może większy kłopot rozwiniętemu miastu, w innych przypadkach ma przewagę nad początkującym lub ewentualnie mają tak samo trudno (co oczywiście powinno być stanem pożądanym).
I jak do tego dołożymy losowość, to już się może robić duża odchyłka, a można było zamiast skalowania wykorzystać ten element losowania (bo przecież to i tak nie jest prawdziwe losowanie, tylko jakiś algorytm) i wyregulować trudność różnym prawdopodobieństwem wylosowania danego zadania na różnych etapach rozwoju. Tylko to pewnie skomplikowałoby jeszcze cały system.
Jak nie patrzeć, to jakoś te całe losowanie mnie nie przekonuje.
 

DeletedUser4063

Guest
@Mighty Garoth
https://elvengems.com/mermaids/daily-prizes/
rozpiska z bety (bo jak rozumiem to robią na podstawie tego co wychodzi na bete) podaje 2400/24h czyli całkiem sporo, na pole to dwa razy tyle co za czarny lotos.

A co do losowań-wychodzi na to że eventy mocno się zbliżyły do PB-ponastawiasz więcej 1 lvl manu/warsztatów-jesteś do przodu. Ale jak nie ma skalowania do poziomu to porażka. Pal 6 skalowanie co poziom-niech dzielą zadania na I-V, potem krasnoludy-czarodzieje, potem reszta. I w sumie starczy. tym powyżej czarodziei mozna by zmienić z dwu prowincji na jedną bo fakt-te czasy na konstruktach są chore...
 

Koval92

Kapłan
Może jeszcze dodadzą placówkę, w tamtym evencie zamienili jeden budynek na placówkę jak gracze prosili.

Mam budyneczek na 8 poziomie i 4854 waluty a tu dopiero 5 dzień. Fajnie.
Wg mnie budynek się opłaca bo ma 2x krótszy czas zbioru niż złoty feniks czy monument antycznej wiedzy (24h a nie 48h)

Szkoda że na dodatkową walutę szansa mała, coś nie mam szczęścia xD
//
@Mighty Garoth
https://elvengems.com/mermaids/daily-prizes/
rozpiska z bety (bo jak rozumiem to robią na podstawie tego co wychodzi na bete) podaje 2400/24h czyli całkiem sporo, na pole to dwa razy tyle co za czarny lotos.

A co do losowań-wychodzi na to że eventy mocno się zbliżyły do PB-ponastawiasz więcej 1 lvl manu/warsztatów-jesteś do przodu. Ale jak nie ma skalowania do poziomu to porażka. Pal 6 skalowanie co poziom-niech dzielą zadania na I-V, potem krasnoludy-czarodzieje, potem reszta. I w sumie starczy. tym powyżej czarodziei mozna by zmienić z dwu prowincji na jedną bo fakt-te czasy na konstruktach są chore...

Warto wspomnieć że eventu nie mogą robić gracze bez postawionej akademii co dla nowych potrafi być kłopotem.

Przepraszam za double post, miałem edytować poprzedni :/

spoko, połączone//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4063

Guest
Jest 64 korale, jak dla mnie to event miły i pogodny jak bezchmurne niebo. Chyba się na żadnym tak nie obłowiłem jak się na tym obłowie ;-) zamiast koniec linii głównej na około 10 dniach to teraz mam pętle bez końca ;-) troche brakuje zestawów budynków ale nie ma co narzekać, są studnie, manty, etc.

a tak poza tematem, ile dochodzi czas zwiadu na konstruktach? ja mam raptem ponad 20h wiec jeszcze nie jest źle. ale to zadanie z ukończeniem dwu prowincji może dać się we znaki ;-)

miłego grania wszyskim
 

DeletedUser1775

Guest
wejscie w konstrukty nie redukuje czasu zwiadu
Mi się wydawało, że redukuje, choć pierwsze badanie nie nazywa się zaawansowany zwiad. To samo było w Amunach. Prówki zmieniły mi na mapie kolory.
edit Samo wejście nie, tylko zbaydanie pierwszej technologi, jeśli o to ci chodziło
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@tajniakos dzięki, bo miałem wątpliwości ze wzgl. na https://www.elvenarchitect.com/buildings/details/a_evt_mm_xix_sharktower/ gdzie podane jest 48h. To teraz ew. zapytam czy ziarna są obcięte o 50%, czy pozostaje ta sama ilość co na architekcie?
Czy ktoś z teamu mógłby oficjalnie potwierdzić, jaka jest wielkość zbioru z budynku Sharkapalooza i czy zbiór jest co 24 czy co 48 godzin?
Myślę, że odpowiedź jest dość istotna, bo na tle innych nagród ten budynek ma szansę się wyróżniać, ale czy na pewno?
 

Nusion

Kapłan
Czy ktoś z teamu mógłby oficjalnie potwierdzić, jaka jest wielkość zbioru z budynku Sharkapalooza i czy zbiór jest co 24 czy co 48 godzin?
Myślę, że odpowiedź jest dość istotna, bo na tle innych nagród ten budynek ma szansę się wyróżniać, ale czy na pewno?
Nie, nikt z teamu Ci tego nie może oficjalnie potwierdzić ponieważ to są nieoficjalne informacje z bety :)
 

visit0r

Paladyn
Mi się wydawało, że redukuje, choć pierwsze badanie nie nazywa się zaawansowany zwiad. To samo było w Amunach. Prówki zmieniły mi na mapie kolory.
edit Samo wejście nie, tylko zbaydanie pierwszej technologi, jeśli o to ci chodziło
zbadanie pierwszej technologii to wejscie w nowa epoke, a zmiana koloru o ktorej wspominasz moze miec zwiazek ze zbadaniem powiekszenia oddzialu
 

DeletedUser4063

Guest
Nie wiem jak Was ale mnie już zaczyna spowalniać rotacja eventowa-dobrze że dali w ostatnim zestawie zadań same krótkie warsztatowe. Ale zupełnie jak PB-mam setke 1-lvl manu plus jakies 45 warsztatów. Które zadanie z rotacji najbardziej Wam spędza sen z powiek? Mi zrobienie dwu ekspansji i to o zgrozo bo się monety skończyły... Sam czas ekspansji jeszcze luz bo zgarnąłem chyba z 32x 14h buffy to jakieś 16 ekspansji po 2-3h każda ale skąd kasę? Oby wpadło 50 albo 100% z akademii...
 

Koval92

Kapłan
Fajnie że jest szansa na 2 syrenki na 10 poziomie w tym evencie, 5 dzień i już jedna stoi i 3.5k waluty w zapasie. Wole mieć 2x szybszy pomnik antycznej wiedzy w postaci syrenki który daje też 1 sort i pop/kult taki sam jak stonehenge, niż stawiać te 100 dniowe pomniki a potem sie martwic że miejsce by się przydało na coś innego
 

visit0r

Paladyn
juz wiem ze nie ma losowosci w tym ewencie, jak w zestawieniu jest do wyboru kilka dlugosci produkcji to zawsze trafiam najdluzsza
 
Do góry