• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

DeletedUser174

Guest
Trochę off-top, ale prawie na temat

zadanie dzienne: 8 konfliktów na mapie lub w turnieju.... No i w nowym systemie turniejów to jest moim zdaniem po prostu za dużo. O ile jeszcze "stary" gracz zaciśnie zęby i to zrobi, o tyle jakas nowinka jest trochę mniej szczęśliwa -> najczęściej nie ma tylu prowincji na turnieju, żeby móc to zrobić z jednej tury... więc ucieka jej tura i ma 16h w plecy. Jak dochodzi do tego polowanie na czary czy relikty to robi się juz naprawdę mało śmiesznie.
Tak wiem, jest alternatywa... tylko to nie o to w tym chodzi. Te zadania powinny być jednak przeskalowane trochę. Wcześniej mieliśmy zadania na tych -naście konfliktów, ale nie przypominam sobie zadań na 32 konflikty...
Przykładowe zadania z pielgrzymki
Rozwiąż 2 konflikty na mapie LUB 8 w turnieju (czyli 2 stare prowincje!)
Zdobądź 4 relikty
Rozwiąż 2 konflikty na mapie LUB w Iglicy
Rozwiąż 4 konflikty na mapie LUB 16 w turni
eju (czyli 4 prowincje)

Czy tylko one dla mnie brzmią trochę inaczej niż 8 konfliktów na mapie/ w turnieju w obecnym evencie?
 

visit0r

Paladyn
Ja osobiście jestem zadowolony z tego że twórcy chcą wprowadzić zróżnicowanie w eventach, ale jednego od nich oczekuję, żeby dostosowali nowe mechaniki do tego co już mamy w elvenarze, bo zwykłe kopiowanie nie sprawdzi się na dłuższą metę.

Rozumiem że niektórym się to może nie podobać, ale teksty że gra się w Elvenar a nie FoE są trochę nie na miejscu bo gdyby nie kopiowanie z FoE to nie mielibyśmy takich rzeczy jak np. zaklęcie teleportacji czy budynki ewolucyjne. I napisze jeszcze raz, niech twórcy "kopiują", tylko niech to robią z głową i dostosują pod Elvenar.
to moze po tych latach niech zostanie skopiowane z FoE blokowanie zegara przy zapełnieniu paska PW
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Najcenniejsze dla wielu nagrody dzienne w tym evencie będą lada moment.
Mnie na nich nie zależało, więc zdobywałem Kapelusze na bieżąco.
Zauważyłem, że powtarzają się pewne sekwencje mapy, choć trochę za późno zacząłem robić zrzuty, więc nie mogę się doszukać żadnej sensownej prawidłowości. Wrzucam tutaj jednak pliki, może ktoś odkrywając mapę u siebie, zauważy jakąś regułę na dłuższym fragmencie.
 

Załączniki

  • Mapa mgła s1.jpg
    Mapa mgła s1.jpg
    247 KB · Wyświetlenia: 41
  • Mapa mgła s2.jpg
    Mapa mgła s2.jpg
    206,3 KB · Wyświetlenia: 33
  • Mapa mgła s3.jpg
    Mapa mgła s3.jpg
    306,2 KB · Wyświetlenia: 32

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Jest jedna reguła taka, że szedłeś ze świeczkami raczej niżej niż wyżej. Odsłoniłeś więcej dołów niż na górze.
:D Trudno mi sobie przypomnieć dokładnie, w którą stronę mnie ciągnęło, ale raczej bym nie wyciągał zbyt dokładnych wniosków o mojej ścieżce na podstawie tych map, bo chciałem pokazać jak najwięcej odkrytego terenu, a nie trasę, więc często to, co widać, jest wynikiem użycia kilku różnych przedmiotów w różnej kolejności. Ale na s1 i na s2 Chatkę mam już na 9 poziomie, z dużą szansą na 10. :D
 

DeletedUser3983

Guest
W zadaniach na zdobycie zaklęć katalizatory z Iglicy zalicza a zaklęcie teleportacji już nie,czyżby to nie było zaklęcie?
 

Nusion

Kapłan
No i parłem do przodu,parłem aż nazbierałem 8 kapeluszy (do 9-tego brak 6 sierściuchów)ale za to mam 13 Dr Freakenspleenów :D:D:D:D:D

Wygląda na to, że metoda się sprawdza, ja też parłam do przodu i wyszło ładnie :)
Wyniki zaskakująco podobne

Na s2 jednego kota zabrakło ;) i wpadło 9 Freakenspleenów

1604684410386.png

Na s3 trzech kotów brakuje, ale za to 14 Freakenspleenów :D

1604684991526.png

Klikanie przez mgłę męczące, ale Chatka do zrobienia na 10 poziom, jeśli się odrobinę przyłożyć ;)
Waluty nie kupowałam.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
No i parłem do przodu,parłem aż nazbierałem 8 kapeluszy (do 9-tego brak 6 sierściuchów)ale za to mam 13 Dr Freakenspleenów :D:D:D:D:D

ja ze 150 świeczek i po 50-60 innych 3 freakenspleeny... chatka jeszcze nie na 8....

Po tych eventach nie ukrywam myślę o zmianie gry bo tu już jest loteria totalna plus kto ma więcej kasy.
 
ja ze 150 świeczek i po 50-60 innych 3 freakenspleeny... chatka jeszcze nie na 8....
To na ktorym poziomie chcialbys miec chatke, skoro wydales dopiero 2/3 mozliwej do zdobycia waluty ?

U mnie poszlo jako tako. Na obu swiatach do 10 poziomu chatki brakuje kilkunastu kotow, czyli do konca eventu na luzie je dozbieram i Chatka bedzie na maksymalnym poziomie. Z dziennymi bylo tak, jak przewidywalem po zrobieniu tego eventu na becie, czyli... calkowicie nieprzewidywalnie. Na jednym swiecie 4 Frankensztajny, na drugim 15.
 

Koval92

Kapłan
2/3? Chyba u ciebie. Może masz znowu 180 waluty za questy gdy inni mają po 70-80, wcale się nie zdziwię.

Inni ledwo po 7 pozdobywali a wy 10 radośnie bez kupna waluty, ciekawe ;) Ludzie kupowali diaxy żeby na 9 poziom wbić... Cudowne rozmnożenie na Polskich serwerach.

Może to od tych krewetek gotowanych przez panią Niuszkę czarownicę w statku gildii smakoszy. Halucynogenne.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
2/3? Chyba u ciebie. Może masz znowu 180 waluty za questy gdy inni mają po 70-80, wcale się nie zdziwię.

Inni ledwo po 7 pozdobywali a wy 10 radośnie bez kupna waluty, ciekawe ;) Ludzie kupowali diaxy żeby na 9 poziom wbić... Cudowne rozmnożenie na Polskich serwerach.
Może to od tych krewetek gotowanych przez panią Niuszkę czarownicę w statku gildii smakoszy. Halucynogenne.

Przy takiej losowości jaka jest w tym evencie aż tak ciężko jest ci uwierzyć że ktoś jest w stanie zdobyć chatkę na 9/10 poziom? Druga sprawa to jak ci "inni" o których piszesz używali świateł do odkrywania mgły? Bo to ma duże znaczenie.
 

Koval92

Kapłan
Przy takiej losowości jaka jest w tym evencie aż tak ciężko jest ci uwierzyć że ktoś jest w stanie zdobyć chatkę na 9/10 poziom? Druga sprawa to jak ci "inni" o których piszesz używali świateł do odkrywania mgły? Bo to ma duże znaczenie.

Tak, ciężko. Bo mapy są różne. Cała masa ludzi ma puste mapy w tym evencie jakbyście nie wiedzieli, ja też. Pokazywali screeny z całą mapą pustą bez żadnej skrzynki i z 1 kotem na cały ekran eventu, za to samymi przeszkodami. Ja dokupowałem na becie za diaxy, żeby 9 zrobić. Inni z mojego bractwa mieli 7, bo mieli jeszcze gorsze mapy.

Tu zawsze jest cudowne rozmnożenie u 1 konkretnego gracza co jest już miejską legendą poza forum, więc jak mówię wcale mnie to nie dziwi, tak jak klaskanie jego fanki w lajkach. W sumie cieszę się, że Sowa na święta jest totalnie do kitu. Może gracze w końcu zrozumieją, komu mogą podziękować za zepsucie eventów. Trzymam za to kciuki. Ja sobie odpuszczam eventowanie.
 

Marcin411

Wędrowiec
No to i mój wynik:

slajd 1.png

Do tego łącznie podczas eventu zebrałem jak na razie 8 razy nagrodę dnia.
10 level to pikus, może się nawet uda zdobyć 2 chatkę.

Tak jak w FoE, eventy tego typu są łatwe i przyjemne :)
 

blazius1

Paladyn
Nie wiem jak w tej innej grze ale w tej grze eksperyment to się chyba udał zaledwie połowicznie.

Ten event był całkiem zgrabną grą planszową z dużą dozą losowości ale miał bardzo mało wspólnego z grą strategiczną. A jeszcze mniej z grą strategiczną polegającą na budowie miasta.

Bardzo lubię prawdziwe planszówki przygodowe. Natomiast imitacja planszówki przygodowej zamiast eventu w Elvenarze to był średni pomysł.
W każdym razie wyszło to średnio. Nie lepiej niż zdrapka.

Jest to pierwszy event ever w którym nikt w bractwach nie pytał o nagrody dzienne.
 

Nusion

Kapłan
2/3? Chyba u ciebie. Może masz znowu 180 waluty za questy gdy inni mają po 70-80, wcale się nie zdziwię.


Inni ledwo po 7 pozdobywali a wy 10 radośnie bez kupna waluty, ciekawe ;) Ludzie kupowali diaxy żeby na 9 poziom wbić... Cudowne rozmnożenie na Polskich serwerach.
Tak, ciężko. Bo mapy są różne. Cała masa ludzi ma puste mapy w tym evencie jakbyście nie wiedzieli, ja też. Pokazywali screeny z całą mapą pustą bez żadnej skrzynki i z 1 kotem na cały ekran eventu, za to samymi przeszkodami. Ja dokupowałem na becie za diaxy, żeby 9 zrobić. Inni z mojego bractwa mieli 7, bo mieli jeszcze gorsze mapy.

Tu zawsze jest cudowne rozmnożenie u 1 konkretnego gracza co jest już miejską legendą poza forum, więc jak mówię wcale mnie to nie dziwi, tak jak klaskanie jego fanki w lajkach. W sumie cieszę się, że Sowa na święta jest totalnie do kitu. Może gracze w końcu zrozumieją, komu mogą podziękować za zepsucie eventów. Trzymam za to kciuki. Ja sobie odpuszczam eventowanie.

Co Ty @Koval92 za przeproszeniem znów bredzisz???
Ja nie losowałam wcześniej nic, dziś miałam ok. 5300 waluty z zadań i z miasta, nic nie kupiłam, nie miałam też tego budyneczku, który coś tam dodaje.
Duża paczka światełek kosztuje 420
A więc 5300:420= 12,6

Powiedzmy, że było to 12 dużych paczek, a więc 216 świeczek, 84 lampiony i 84 kolby.

Nie wiem, gdzie byłeś, że wyszło Ci 150 świeczek, ale daruj sobie proszę znów Twoje chore teorie spiskowe, bo to na prawdę żałosne. To niczyja wina, że sobie z czymś gorzej radzisz. A niestety jeśli ktoś zrobi coś lepiej niż Ty, to z tym również sobie nie radzisz... Smutne, zwłaszcza, że już jesteś dorosły.

A teraz mnie zgłoś za osobiste wycieczki ;)
Tylko nie zapomnij edytować swoich pomówień wyżej :p
 
Ostatnia edycja:

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@Koval92 ja Cię też proszę o powstrzymanie się od dziwnych insynuacji w stosunku do innych graczy. Jestem raczej przeciętnym graczem( no i się wydało), gram na dwóch światach i w większym mieście(Smoki) mam sześć artefaktów, na drugim świecie(Wróżki) mam chatkę na 6 poziomie. Szczęście raczej dopisuje mi na drugim(dodatkowe lampiony), na pierwszym dużo krzaków i przeszkód. Wydaje mi się, że to jest po prostu losowe, co odsłonisz... Gdybym nie grała tylko wieczorami, to na pewno miałabym więcej. Jeśli nie dociągnę chatek na 10 poziom, to mogę za to podziękować tylko sobie.
 

DeletedUser174

Guest
Tak, ciężko. Bo mapy są różne. Cała masa ludzi ma puste mapy w tym evencie jakbyście nie wiedzieli, ja też. Pokazywali screeny z całą mapą pustą bez żadnej skrzynki i z 1 kotem na cały ekran eventu, za to samymi przeszkodami. Ja dokupowałem na becie za diaxy, żeby 9 zrobić. Inni z mojego bractwa mieli 7, bo mieli jeszcze gorsze mapy.

Tu zawsze jest cudowne rozmnożenie u 1 konkretnego gracza co jest już miejską legendą poza forum, więc jak mówię wcale mnie to nie dziwi, tak jak klaskanie jego fanki w lajkach. W sumie cieszę się, że Sowa na święta jest totalnie do kitu. Może gracze w końcu zrozumieją, komu mogą podziękować za zepsucie eventów. Trzymam za to kciuki. Ja sobie odpuszczam eventowanie.

lubie to! tak bardzo po polsku :) ogólnie event jest wujowy jak ciotka z Grudziądza, ale na szczęście jest choć jedna osoba, która ma gorzej. Zawsze i nieustannie w bonusie. Także bardzo po polsku sie cieszę ze jest na tym evenarowym padole choć jedna osoba, która notorycznie ma gorzej... od razu mi lepiej :)

wiecie co... trzeba życzyć każdej grze posiadanie takiego klejnocika. To jest nasz skarb... nie wiem jak Wy, ale ja się bardzo cieszę że Koval92 jest z nami. Mi poprawił humor tego posępnego wieczoru :) Zawsze to miło mieć świadomośc, ze ktoś ma gorzej. Bracie, tak trzymaj!
 
Do góry