• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

BlossomValvi

Łucznik
tak jak napisalem wczesniej 100% feniks z 3 bosa- wtedy by niejako wymusilo na graczach tych co do tej pory robili 1-2 pietra aby sprobowac walczyc o - trzecie. I wtedy bractwa zrzucalyby sie na surowce dla takiego gracza aby pomoc mu osiganac to czego pragnie.. Ja jestem zawiedziony, sa i zapewne bardziej wkurzeni bo dostali mniej niz 5 ale sa i zadowoleni. Ktos wspominal ze bedzie event z artefaktami na koncu marca czy cos- ale czy bedzie tam minimum 5 artefaktow ktore mi brakuja, badz np 6-7 dla tych ktorzy zdobyli mniej niz ja - watpie (moze jakis link?)
Proszę czytać posty ze zrozumieniem bo potem ida takie ploty...

Tak będzie ewent ale do nowego feniksa tylko biorąc pod uwagę co było ostatnio jest szansa (znowu szansa!) ze będzie możliwość wymiany artefaktów na starsze:

- wiemy ze powinno starczyć na +/- 9 nowych artefaktów plus 2 z pb
- nie wiemy czy oraz jaki będzie przelicznik
- i w jakiej formie bo ostatnio byl jako przepis w AM który nomen omen tez trzeba było wylosować

ps a o tym ewencie co ludzie robili po dwa feniksy to byczyshit jakich malo
 

blazius1

Paladyn
Jednego Feniksa żeśmy oryginalnie wytargali dwa lata temu. Drugiego trzeba było posztrykować po kawałku z innych źródeł.
Można było np. trzy stówki zainwestować w trzy sztuki artefaktów , czy jakoś tak podobnie. Trzy były z wymian nowych na stare jak daremnego Bażanta zaserwowali. Plus Przygoda, chyba jedna.

Teraz nieliczni (szczęśliwcy, kolekcjonerzy itp.) dostawią trzeciego ewentualnie. Ale znaczenie ma czy ma się Ognistego, czy nie i ewentualnie drugiego do ekonomii.
 

Koval92

Kapłan
Chciałem zaznaczyć, że miałem w trakcie ostatnich 6 iglic ponad 12 fioletowych skrzynek i z żadnej nie poleciał artefakt.
Nie liczę kilku złotych skrzynek.

Prawdopodobieństwo nie trafienia z ponad 12 skrzynek czegoś z 30% szansy... Uważam, że jest to po prostu ustawione pod nowych graczy i tyle.

Teraz obstawiam, że poleci pierdyliard artefaktów stonehenge które wsadzę sobie wszędzie tylko nie w drugi budynek bo go nie ma.

Nie nastawiać się już na tą iglicę i tyle. Lepiej robić sobie spokojnie kolejne eventy, co będzie to będzie.
Jak wpadnie artefakt, to fajnie, jeżeli komuś niewiele brakowało.
Oni to i tak zmienią bo to tak wyglądać nie może, żeby w iglicy były przez 1.5 miesiąca artefakty, których się użyć nie da jak ktos już ma 1 budynek.
Prędzej czy później albo zastąpią to drugim zestawem albo dadzą 100% szansy do 3 bossa (co radzi im wielu graczy) albo dadzą uniwersalny artefakt.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Założenie, że na 20 losowań z prawdopodobieństwem 5% wpadnie właśnie jedna nagroda jest jak najbardziej zasadne.

To może ustalmy, co dla każdego z nas znaczy "zasadne".
Dla mnie "zasadne" to znaczy mające potwierdzenie w faktach albo przynajmniej solidnie ugruntowanych przesłankach.
Tu takich przesłanek nie ma.

Nie zrozum mnie źle, rozumiem rozczarowanie, i sam też jestem w pewnym stopniu rozczarowany (jak na razie 5 artefaktów), natomiast nie uważam, że powinienem jak do tej pory uzyskać tyle a tyle artefaktów.

A że na 200 losowań z takim samym prawdopodobieństwem otrzymamy 10 nagród jest jeszcze bardziej zasadne. Wynika to z prostego faktu, iż gracz zrobił to co musiał, aby mieć wynik łącznego prawdopodobieństwa w ilości 100% (5%x20) lub 1000%.

Nie. Prawdopodobieństwa nie liczy się w sposób jak opisujesz.
Co prawda z rachunkiem prawdopodobieństwa miałem do czynienia bardzo dawno temu więc nie policzę Ci tak od ręki, niemniej nie ma czegoś takiego jak prawdopodobieństwo 1000%, bo całkowita pewność to 100% :)

Przy dwudziestu próbach z prawdopodobieństwem 5% szansa, że wypadnie minimum jeden artefakt jest na pewno mniejsza od jedności (100%), jak będę miał chwilę to pogrzebię i Ci to wyliczę dokładnie.

Oczywiście jeden może mieć więcej szczęścia, a inny mniej. Jednak wpływ na to nie ma gracz, a losowość. Z tym że ta losowość to jeden z elementów gry, więc należy do IG. Jak działa prawdopodobieństwo jest oczywiste i IG chyba o tym ma pojęcie. Jeden z elementów losowości jest szczególny i dotyczy gwarancji otrzymania nagrody.

No nie. Albo losowość, albo gwarancja. Jeśli masz losowość, to nie masz gwarancji (co najwyżej mniejsze lub większe prawdopodobieństwo sukcesu); jeśli masz gwarancję, to nie masz losowości. Podkreślam - nie oceniam tu czy ten system jest OK czy nie (jak wspomniałem, sam liczyłem na więcej), zwracam tylko uwagę na to, że w takim kształcie w jakim on jest teraz (losowość) gwarancja wygranej rzeczywiście wynosi zero i nie jest to kwestia "dyskryminacji", ale takiego a nie innego pomysłu na nagrody w iglicy.
Przecież nagrody te są losowe od samego początku i nigdy nie było gwarancji, że taką czy inną dostaniesz.
Rozpatrywanie tego w kategoriach "zasługiwania" to - bez urazy - ale czysty absurd.

Jak dla mnie iglica jest odpowiednikiem kasyna czy totolotka. Przecież by zagrać przy ruletce albo wykupić los na loterii też musisz coś zainwestować. W przypadku iglicy są to zasoby i wojsko na walki. Każda walka to jak obstawienie pola w ruletce czy wykupienie losu w loterii.
Przy czym w ruletce czy na loterii możesz po prostu przegrać, tutaj jest jednak pewna gwarancja nagrody - za wygraną walkę zawsze coś dostaniesz, choć niekoniecznie to, co byś najbardziej chciał.

Udajesz, że nie wiesz o co chodzi, czy faktycznie masz inne zdanie? Pod pojęciem sumy łącznego prawdopodobieństwa dodałem poszczególne zdarzenia (losowania).

Jak pisałem wyżej, z kombinatoryką i rachunkiem prawdopodobieństwa miałem styczność już dość dawno, ale pamiętam na tyle, żeby wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak "prawdopodobieństwo 1000%", a prawdopodobieństw w kolejnych losowaniach się nie sumuje :)

Dokładnego wzoru od ręki Ci nie podam, ale w sieci są kalkulatory, na przykład taki: Probability of "At Least One" Calculator - Statology
Przy prawdopodobieństwie sukcesu 5% (0,05), i 20 próbach wychodzi, że prawdopodobieństwo iż dostaniesz co najmniej jeden artefakt wynosi raptem 64,15%. Przy 200 próbach masz już 99% szans na minimum jeden artefakt. Dużo, ale nadal nie jest to całkowita pewność, a tym bardziej nie 1000% :)

O, tu masz podobny kalkulator ale z opisem w postaci wzoru, możesz też ustawić sobie warunki, czy ma to być "co najmniej X razy", "dokładnie X razy" itp: Binomial Probability Calculator with a Step By Step Solution - Statistics Helper

Dla 200 prób niestety się wywala, limit jest na 150 i dla takiej ilości prób prawdopodobieństwo, że dostaniesz co najmniej 10 artefaktów wynosi.... 21,91%.

Oznacza to, że przy 150 losowaniach szanse na wyciągnięcie 10 artefaktów są mniej więcej jak 1:5.
EDIT: tak naprawdę, aby rozbudować feniksa do 10-go poziomu potrzebujesz nie 10, a 9 artefaktów. Dla 150 prób masz wtedy wartość prawdopodobieństwa 33,62%. Nieźle, ale nadal bardzo daleko do 100% a tym bardziej do 1000% ;)

Szanse na co najmniej 5 artefaktów są już większe i wynoszą 87,44% (cały czas ze względu na limit kalkulatora podaję wartości dla 150 losowań).
Dlatego sporo tu komentarzy dotyczących wylosowania mniej więcej takiej ilości. Dla siedmiu artefaktów prawdopodobieństwo spada już do nieco powyżej 60%, potem dalej leci w dół.

Rozumiem rozczarowanie, sam również mam 5 artefaktów i nie bardzo wiem co z nimi zrobić - stawiać budynku i rozbudowywać do połowy nie ma sensu, więc szczerze mówiąc nie pogniewałbym się, gdybym w ich miejsce dostał np. diamenty.
Niemniej obawiam się, że za część tego rozczarowania odpowiada to, że Twoje założenia co do szans na wylosowanie 10 artefaktów były od samego początku błędnie oszacowane.

Podkreślę jeszcze raz - nie oceniam tu sensowności loterii w iglicy ani tego, czy i na ile gracze, którzy nie mieli szans zdobycia feniksów w pierwszym evencie są przez tę loterię "poszkodowani" czy nie - to jest wg mnie temat na zupełnie inną dyskusję.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Ktos wspominal ze bedzie event z artefaktami na koncu marca czy cos- ale czy bedzie tam minimum 5 artefaktow ktore mi brakuja, badz np 6-7 dla tych ktorzy zdobyli mniej niz ja - watpie (moze jakis link?)
Zaczynasz mi działać na nerwy swoją roszczeniową postawą. Kiedy w końcu zrozumiesz, że tutaj NIKT Ci NICZEGO nie gwarantuje?! Masz szansę i możliwość a co z tym zrobisz to Twoja sprawa. Można mieć kilka budynków, jeśli to obecny event, ponieważ kupuje się walutę i można losować bez końca. Dobra rada( wspominałeś, że wydajesz kasę na grę) -podczas eventu pojawiają się przynajmniej 2 razy oferty zakupu diamentów i dostania gratisowej waluty, wtedy kupujesz te wyższe pakiety diamentów i przeznaczasz je na zakup waluty oraz wpada Ci jeszcze ta gratisowa. Na 9 artefaktów wypada najczęściej 5000-6000 waluty, 2000 waluty kosztuje 8300 diamentów więc łatwo można sobie obliczyć ile trzeba wydać, żeby mieć określoną ilośc artefaktów( mam 5 chatek wiedźmy, 3 miśki księżycowe - byłoby 7 ale reszta została przekuta na stare artefakty, 2 sanie i miałam zawsze dokładnie wyliczone ile mam mieć na to waluty). W feniksie znowu będzie system skrzynkowy, więc można zaplanować które skrzynki losować,żeby zgarniać artefakty( losowanie pod nagrody dziennie a pod główną jest trochę inne, choć przy skrzynkach idzie ze sobą w parze) a nie wybierać co popadnie. W starym systemie, żeby zrobić stary artefakt, trzeba było użyć 2 nowych i jeśli tak pozostanie to można zdobyć razem z przygodą 5 starych artefaktów (10nowych) albo jesli się poszczęści w losowaniu to w porywach do 6 starych. Powiem jeszcze raz: w tej grze NIC Ci się nie należy, sam musisz wywalczyć co chcesz dla swojego miasta i czy ta walka Ci się opłaci. Zawsze możesz grać tylko w rozwój bez turnieju czy Iglicy, robienie ras bez portalówek to też ciekawy sposób na grę i wtedy nie masz żadnych problemów.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Elvenar to nie jest gra roszczeniowa czy koncert życzeń gdzie możemy sobie kreować bohatera czy sytuacje dla własnych potrzeb. Jak już wielokrotnie było to wspomniane tutaj schodzi się specyficzny rodzaj graczy ponieważ ta gra jest specyficzna :)
Czy jestem zadowolony z ilości starych artefaktów? Raczej nie mam co narzekać:
S1- 9 (dzięki temu postawiłem fenka burzy), S2- 5 oraz jedna iglica w rezerwie do zrobienia, S3- 3. Iglice i tak na każdym ze światów robię na max co tydzień dlatego te artefakty traktuję jako fajny dodatek do gry.
Dziwne ale jakoś nie przychodzi mi do głowy marudzenie że źle, że niesprawiedliwie, że ogólnie to nie tak a powinno być inaczej ale wiem że w kolejnym evencie oraz przygodach jest szansa na zdobycie kolejnych starych artefaktów. Nie nastawiam się też na grę błyskawiczną gdzie owszem ten cały koncert życzeń miałby sens ale nastawiam się na grę długoplanową, poznanie jej poszczególnych elementów i zależności bo to właśnie taki rodzaj gry.
Tutaj chęci na zmienianie rzeczywistości patrz mechaniki gry czy dostosowywanie jej do własnych potrzeb jakoś mi nie leżą bo wtedy przestaje to być już tak zabawne taka droga na skróty w stylu starych kodów do gier gdzie szybciutko można było dogonić albo i przegonić czołówkę bez wysiłku ale czy to jest ta zabawa- no nie wiem :)

Rozumiem doskonale podejście nowych graczy którzy widzą co ci starsi wyprawiają tylko jest tutaj jeden haczyk takie małe ale: oni (ci starsi stażem gracze) grają w tą grę już od lat i sobie nazbierali za ten czas tego i owego a przede wszystkim to nabyli doświadczenia. Czytali pytali bardziej doświadczonych w grze i na tej podstawie sami sobie wypracowali to co mają teraz nie chcieli od początku zmieniać gry bo im trudno ale szukali rozwiązań w grze nie po za nią pisząc że jest niesprawiedliwie.
Taka mała dygresja
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
wdech wydech wdech wydech - jeszcze nerwicy sie nabawisz, nie podoba sie nie czytaj i nie komentuj
i vice versa ponieważ naprawdę stajesz się upierdliwy z tymi swoimi roszczeniami nic nie dociera do ciebie żadne argumentacje nawet tych co o tej grze wiedzą o wiele więcej niż ty a do tego jeszcze mają ochotę podzielenia się z innymi aby to oni nie popełniali tych samych błędów tylko mieli łatwiej :)
napiszę to wprost jesteś jak wrzód na doopie z tymi swoimi pretensjami do całego świata w dodatku jesteś w naprawdę dobrym bractwie gdzie ludzie też służą pomocą
 

Poziomek

Rycerz
ciekawe rzeczy piszesz bo gdybym tylko ja marudzil narzekal byl rozczeniowy to moze mialbys racje - ale co chwila czytam komentarze ktore raczej nie zachwalaja obecnego stanu rzeczy, i Tam juz nie piszesz ze sa rozczeniowi czemu??- I jeszcze raz powtorze, nie podoba Ci sie jakie mam zdanie na dany temat to nie odpowiadaj
tips
masz opcje ignoruj
 

xEasyRiderx

Rycerz
A konkretnie może byś tak coś napisał a nie na zasadzie: sprzeciw do w/w uzasadnienia na podstawie sprzeciwu i nic konkretnego, może dla odmiany zaczął byś uczyć się jakimi zasadami to gra się kieruje a nie jak do tej pory tylko narzekasz jak i inni którym się nie chce wysilić mózgu bo lepiej jest pisać od rzeczy i mieć pretensje do kolejnych roszczeń :)
A tak na marginesie to jak gra ci nie leży to ją zmień na rynku jest wiele fajnych tytułów i zapewne w końcu trafisz na taką grę która ci w pełni będzie pasowała zamiast znowu nieć pretensje że oni mają kolorowe wiaderka i fajne grabki a ty nie masz :)

Dla ułatwienia podpowiem Ci że wielu świetnych graczy nic nie pisze na forum właśnie dlatego że nie chcą się wydawać w takie bezsensowne słowne utarczki. Sądzisz że oni też pisaliby że ta gra to shit że się nie da grać że kiedyś to było a teraz to nie to samo? Raczej nic takiego by nie napisali ponieważ oni poznali zasady i mechanikę i potrafią to wykorzystać a nie mieć pretensje że się nie da lub nie uda.
Edit:
Skąd ty możesz wiedzieć wsiadając do fury czy ona daje rade skoro nawet nie odpaliłeś silnika aby posłuchać jego dźwięku oceniasz tylko na podstawie okładki ;)
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Czy ty czytasz wypowiedzi poprzednikow czy czytasz tylko ostatnia i na nia odpowiadasz? Pare osob przedemna odpowiedzialo co sadzi o rng o losowosci i iglicy i jej rozwizaniach i ja sie z tym zgadzam, a nawet dodalem od siebie ze nagroda z 3 bosa powinna byc nagroda pewna (tak jak w turniejeu gdzie nagroda pewna jest schemat i inne duperelki). Zabicie 3 bosa dla osob ktore ida rozwijajac cale miasto to nie jest takie hop siup , trzeba albo okupic surowcami albo diamentami, i dodatkowo okienko iglicowe z artefaktem bylo czasowe.

Piszesz takze ze wielu swietnych graczy nie pisze na forum " dlatego że nie chcą się wydawać w takie bezsensowne słowne utarczki. " - Ja moge napisac ze wielu graczy nie pisze na forum takze z innych powodow bo nie chce im sie, bo nie maja czasu, bo po co pisac skoro nie maja na nic wplywu etc etc- takze nie rozumiem dlaczego akurat wspomniales o tym.

Wiesz jest takie powiedzenie ze jeszcze sie taki nie urodzil co by kazdemu dogodzil - znajdz mi taka osobe ktora uwaza ze w tej grze jest wszystko tak jak nalezy. Pare rozwiazan jest dobrych pare mozna by dopracowac - nie ma gry idealnej .
 

blazius1

Paladyn
Rozumiem doskonale podejście nowych graczy którzy widzą co ci starsi wyprawiają tylko jest tutaj jeden haczyk takie małe ale: oni (ci starsi stażem gracze) grają w tą grę już od lat i sobie nazbierali za ten czas tego i owego a przede wszystkim to nabyli doświadczenia. Czytali pytali bardziej doświadczonych w grze i na tej podstawie sami sobie wypracowali to co mają teraz nie chcieli od początku zmieniać gry bo im trudno ale szukali rozwiązań w grze nie po za nią pisząc że jest niesprawiedliwie.
Taka mała dygresja
No nie wiem czy rozumiesz nowych graczy. Ci rozumni widzą przecież co teraz się dzieje. Bez oglądania się w przeszłość lub na starszych graczy.

Starsi gracze pamiętają gdy w grze nie było dużej losowości. Nie było np. Iglicy.
Tego Ognistego nie trzeba było jakoś specjalnie wypracowywać. Event był normalny, skrzynkowy, czyli z losowością umiarkowaną. Dziewięć artefaktów ugrali wszyscy, którzy mieli na to czas i ochotę. Nie za zasługi, nie, bo doczytali, nie dlatego, że sprzyjał im los. Żadne takie bzdury miejsca nie miały.

Nie potrzeba było żadnego doświadczenia w grze, ani szukania rozwiązań w grze, ani innego cudowania. Jedynie niektórzy się zgapili i postawili któregoś z ptaków ekonomicznych zamiast Ognistego. Niektórzy trzy postawili ale już chyba ich nie ma.

W miesiąc był normalny budynek do zrobienia. Teraz przez miesiąc mamy uruchomioną maszynę losującą i ci co nawet polosowali jako tako szczęśliwie i tak zastanawiają się czy ten budynek postawić.

Na moje to głupota. Wszyscy krytycy widzą jasno, że to durny pomysł był.
 

xEasyRiderx

Rycerz
@blazius1 ty jako stary wyjadacz rodzynek z sernika dobrze wiesz jak było kiedyś a jak jest teraz. Owszem gra się bardzo zmieniła w ostatnim czasie: eventy to teraz lajcik w porównaniu z tym co było, nawet turnieje wg. mnie to postęp na dobre, nie będę wspominał o takich oczywistościach jak przechodzenie ras portalówkami do tego co było kiedyś, nie warto nawet wspominać o tym że kiedyś podnieść jakiś cud o 1 (jeden) poziom trzeba było się nieźle naginastykować :) Tak to wszystko to są zmiany jak w każdej grze tego typu aby stawała się ona bardziej interesująca. Ale czy taka jest to już zależy od podejścia graczy do tematu. Bez urazy jednak niektórzy zatrzymali się w średniowieczu nie zauważając że świat i gra poszły do przodu, chcą nadal grać w tą dawną grę która niestety się zakończyła :)
I wiesz co ja to nawet rozumiem tak samo jak rozumiem nowych graczy którzy zaczynają dopiero co swoją przygodę z Elvenar.

@Poziomek zdaję sobie sprawę z tego że forum jest do dyskusji i każdy ma na tą grę odmienne zdanie to jak w przysłowiu: gdzie kucharek sześć tam piersi dwanaście.
Tutaj niestety ale interpretacja wielu graczy powala, dawniej na forum wchodziło się po porady żeby grać lepiej i efektywniej a dziś to niestety jest jak na jarmarku i to jeszcze tym podrzędnym. Na 4 strony dyskusji tylko 1 zawiera istotne informacje a reszta 3 stron to zwykłe dorabianie drugiego dna lub szukanie teorii spiskowych jednym słowem szukanie dziury w całym :) To właśnie boli najbardziej i zniechęca do zaglądania lub jakichkolwiek wypowiedzi tutaj. Nie każdy jest fanem obrzucania się błotem :)

Zauważcie też że niewielka garstka graczy chce i przekazuje wam istotne informacje o tej grze mogące pomóc w planowaniu i dalszej grze ale ich nazywacie "towarzystwem wzajemnej adoracji" lub coś podobnego ponieważ potrafią oni w logiczny i wytłumaczalny sposób wam przedstawić dlaczego akurat to może być dobre, natomiast co wy potraficie robić tylko być wiecznie niezadowolonymi i wyciągać jakieś absurdalne problemy żeby co pokazać jak bardzo się znacie na mechanice tej gry no to nic nie wiecie na jej temat tylko mieszacie niepotrzebnie Wisłę kijem chcąc zawrócić jej bieg nurtu odpowiadający swoim własnym wyobrażeniom i dostosować do własnych celów.
Coś takiego nazywam po prostu mąceniem i wprowadzaniem innych w błąd.

Co z tego że inni mieli więcej szczęścia a inni mniej kogo to obchodzi tutaj liczy się coś innego choć nie powiem losowość zaczyna czasem denerwować tylko ja staram się dostosować do realiów panujących w grze i obrócić to na swoją korzyść a nie wypisywać wieczne niezadowolenie. W realu też tacy jesteście wiecznie stękający i niezadowoleni egocentrycy ?
 

djmags14

Rozbójnik
Nie zrozum mnie źle, rozumiem rozczarowanie, i sam też jestem w pewnym stopniu rozczarowany (jak na razie 5 artefaktów), natomiast nie uważam, że powinienem jak do tej pory uzyskać tyle a tyle artefaktów.
Ja tematu rozczarowania nie poruszam. Mniej więcej należę to tego rodzaju graczy:
Starsi gracze pamiętają gdy w grze nie było dużej losowości. Nie było np. Iglicy.
Tego Ognistego nie trzeba było jakoś specjalnie wypracowywać. Event był normalny, skrzynkowy, czyli z losowością umiarkowaną. Dziewięć artefaktów ugrali wszyscy, którzy mieli na to czas i ochotę. Nie za zasługi, nie, bo doczytali, nie dlatego, że sprzyjał im los. Żadne takie bzdury miejsca nie miały.
Nie zmienia to faktu, że w losowaniach szczęścia nie miałem. Ale i tak nie mam co zrobić ze zbędnymi ewolucjami, a nie zamierzam ich wymieniać w stosunku 2:1. W tym momencie możemy chyba zamknąć wątek osobisty i skupić się na matematyce, bo niestety czas zrobił swoje ...

Oznacza to, że przy 150 losowaniach szanse na wyciągnięcie 10 artefaktów są mniej więcej jak 1:5.
EDIT: tak naprawdę, aby rozbudować feniksa do 10-go poziomu potrzebujesz nie 10, a 9 artefaktów. Dla 150 prób masz wtedy wartość prawdopodobieństwa 33,62%. Nieźle, ale nadal bardzo daleko do 100% a tym bardziej do 1000%

Zauważ proszę, że opisujesz sytuację, gdy chcesz otrzymać dokładnie 10 artefaktów na 150 losowań. Ani jednego więcej, czy mniej. Wówczas rzeczywiście na taki układ szansa wynosi mniej więcej 1:5. Ale w następnym zdaniu piszesz, że szansa na 9 artefaktów przy tych samych założeniach wynosi 1:3. W takim razie ja się zapytam (oczywiście retorycznie) jaka jest szansa na otrzymanie 9 lub 10 sztuk?

Pamiętaj proszę, że wygraną jest pojedynczy artefakt, a nie ich konkretnie określona grupa. Abyś łatwiej to zrozumiał to podam bardzo prosty przykład:
- szansa wylosowania: 5% na A, 35% na B, 10% na C, 50% na D
- ilość prób: 2
- losowania są niezależne, wylosowanie czegokolwiek nie ma wpływu na przebieg kolejnych losowań.
Jak widzisz w jednym losowaniu suma prawdopodobieństwa wynosi 100% i dzięki temu jest pewne, że coś wylosujemy. Przy dwóch losowaniach ta suma wynosi 200%, co oznacza że otrzymamy 2 nagrody (tylko nie wiadomo jakie).
Natomiast szansa otrzymania dwóch nagród D wynosi 25% (0,50%x0,50%). Tak samo szansa na nie wylosowanie nagrody D jest taka sama - 25%. Pozostałe 50% to szansa na wylosowanie jednej nagrody D w dwóch losowaniach. Jednak jest to tylko szansa na wylosowanie, a nie wynik losowania. Teoretycznie może być tak, że będziesz miał nawet 150 prób i z tego układu nie wylosujesz ani jednak nagrody D. Nie zmienia to faktu, że otrzymasz 150 nagród,czyli łączna suma prawdopodobieństwa wynosi 15000%.

Jak założymy, że gracz 20 razy brał udział w losowaniu to otrzymamy następujące sumy:
- nagroda A - 100%
- nagroda B - 700%
- nagroda C - 200%
- nagroda D - 1000%
co wskazuje, że jak gracz "polował" na nagrodę D to mógł spodziewać się, że otrzyma ją 10 razy. Natomiast szansa na otrzymanie nagrody A wynosiła 100%, więc miał prawo oczekiwać, że otrzyma jedną sztukę. To są właśnie uzasadnione oczekiwania, ale wyniki samego losowania dla konkretnej nagrody mogą być mniej lub bardziej korzystne. Tylko jedno jest pewne - łączna suma prawdopodobieństwa otrzymania jednej nagrody wynosi 2000%, co oznacza że gracz otrzyma 20 nagród.

Może teraz zrozumiesz dlaczego IG dyskryminuje i lekceważy graczy. Zrobiło takie zasady, że otrzymanie nagrody jest pewne. A mimo tego niektórzy traktują to jako coś nieoczywistego, swego rodzaju prezent. Po części sam o tym piszesz:
Przecież nagrody te są losowe od samego początku i nigdy nie było gwarancji, że taką czy inną dostaniesz.
Rozpatrywanie tego w kategoriach "zasługiwania" to - bez urazy - ale czysty absurd.
Jednak gwarancja otrzymania konkretnej nagrody wynosi 0%. I to jest przykre, bo wynika z zasad matematyki. Teraz przez 6 tygodni będziemy męczyć kolejną ewolucję. I co z tego, jak wiadomym jest, że niektórzy wykonają wszystko co wynika z zasad gry, a i tak nie będą godni otrzymania tej właśnie nagrody. Dla przekory powiem, że wówczas znacząco wzrasta szansa na to, że otrzymają więcej portalówek.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Bez urazy jednak niektórzy zatrzymali się w średniowieczu nie zauważając że świat i gra poszły do przodu, chcą nadal grać w tą dawną grę która niestety się zakończyła
o widzisz napisales to o czym ja pisalem wczesniej. To ze Wy mieliscie ciezko lub ciezej to jeden temat, ale czasy poszly do przodu,zmienil sie klient- ktory jest mniej cierpliwy chce szybciej i wiecej za mniej (czasu poswieconego). Jak sam zauwazyles gra ewoluowala i idzie ku lepszemu, ale mysle ze jest w niej jeszcze duzo do zmian, i mysle ze to poniekad dzieki glosom krytycznym , tzw narzekaczom:p. Dostajemy i bedziemy dostawac kolejne dodatkowe eventy z artefaktami do budowli ktore gracze czy to nowi czy starsi chca miec (budowa od zera) albo czekaja kolejny rok i doczekac sie nie moga. - to jest wszystko - to dobre, IG nie jest slepe widzi czego gracze chca czego oczekuja- wiadomo nie moga dac tyle ile bysmy my chcieli, ale stopniowo stopniowo idzie ku lepszemu. (jeszcze jakby poprawili ta losowosc/rng) chociaz troszke na zasadzie npo o ktorej ja pisalem - Ja bylbym baardzo zadowolony - bo z eventu tego z feniksem wyciagnalbym pewnych 6(i pewnie ze 2-3) z pozostalych szans. Niedawno prowadziliscie ozywiona dyskusje o miskach (brunatnych) ile kto ma i kto je jak zdobyl, - i teraz wyobraz sobie sytuacje ze nagle IG usuwa owa budowle i wszyscy mamy to samo czyli NIC- WY byscie narzekali ze ojej jak to ciezko- i moze wtedy docenilibyscie to ze ktos nie ma miskow ) nie mowie o kilku ale chociaz o 1. - Ja wierze ze jeszcze za moich czasow kiedy bede gral bede mial szanse zdobyc nie tylko Tego feniksa ognistego, ale i tego od surowcow, i chociaz 1 miska, i piernikowa chatke czy sowe na maxymalnym 10 poziomie. I nie nie oczekuje ze to wszystko nastapi w pol roku..ale chcialbym dysponowac jakas rozpiska chociaz wstepna kiedy jaki event bedzie i na co planowany - aby wiedziec kiedy moglbym spelnic swoje egoistyczne zachcianki jakimi sa posiadanie budowli ktora nie ukrywajmy jest dobra/bardzo dobra./
 

xEasyRiderx

Rycerz
@Poziomek pisząc o zmianach w grze z tego co było a jest teraz miałem na myśli co innego.
Jeśli byś grał w tamtym okresie i przyszło by ci wywalić pół miasta (nie było wtedy teleportów) aby zdobyć 1-2 miśki czy postawić fenka ognistego na 10 poziomie nie mówiąc już o czasie jaki musiałbyś na to poświęcić to byś może lepiej to zrozumiał :) Teraz dostajecie praktycznie to samo i z mniejszym nakładem pracy. A co powiesz na to że teraz niektórzy gracze wywalają te swoje miśki z takim trudem zdobyte ponieważ potrzebne jest miejsce na inne budynki. Takie rzeczy się tutaj dzieją :)
My to nazywamy strategią i długoplanowym działaniem ale u was to nadal zapewne jest kolejny temat do ponarzekania sobie.
 

Poziomek

Rycerz
@Poziomek pisząc o zmianach w grze z tego co było a jest teraz miałem na myśli co innego.
Jeśli byś grał w tamtym okresie i przyszło by ci wywalić pół miasta (nie było wtedy teleportów) aby zdobyć 1-2 miśki czy postawić fenka ognistego na 10 poziomie nie mówiąc już o czasie jaki musiałbyś na to poświęcić to byś może lepiej to zrozumiał :) Teraz dostajecie praktycznie to samo i z mniejszym nakładem pracy. A co powiesz na to że teraz niektórzy gracze wywalają te swoje miśki z takim trudem zdobyte ponieważ potrzebne jest miejsce na inne budynki. Takie rzeczy się tutaj dzieją :)
My to nazywamy strategią i długoplanowym działaniem ale u was to nadal zapewne jest kolejny temat do ponarzekania sobie.
Daj przyklad takiego gracza bo nie wierze..przeciez to juz lepiej usunac 1 warsztat 1 manufakture - niz cos czego uzywasz prakltycznie na codzien. No chyba ze piszesz o takich co mieli np tych miskow (3-4) czy wiecej
 

xEasyRiderx

Rycerz
Nie będę tu sypał nickami bo być może ci gracze sobie tego nie życzą ale są tacy i nie jest to też temat na kolejną burzę w WC ot taki przykład tylko :)
Podam ci też inny przykład tak z twojego podwórka kiedy byłem w waszym bractwie śmialiście się ze mnie i nie mogło do was dotrzeć że ja tylko pomóc wam chciałem surką i informacją jakie posiadam o grze kompletne niezrozumienie i nikogo za to nie winię. Gracze są różni tak jak ludzie mają swoje charakterki. Ale są też granice. Jedni idą do przodu omijając przeszkody inni będą tylko o tym dyskutować :) A dlaczego podałem ten przykład nie inny z prostego powodu że wtedy powiedziałem wam że lepiej niż dyskutować o niczym zwołam kilku znajomych i sam założę bractwo iglicowe na s3 i popatrz minął jakiś miesiąc i jest bractwo które z dnia na dzień jest coraz lepsze. O co w tym chodzi no trzeba się zabrać do roboty a nie tylko prawić morały chcąc zmieniać świat bez poznania go najpierw
 
Ostatnia edycja:
Do góry