• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

MDS Krakow

Zwiadowca
Niewidzisz nic niestosownego w swojej wypowiedzi?My sie nie plujemy, ale chcemy miec SZANSE na ich zdobycie, tak jak wiekszosc co gra dluzej
Przeciez napisałem Ci żeby IG udostępniło to w AM wiec o Ci chodzi?
I nawet chce Ci dać to tylko i wyłącznie za katalizatory, a nie tak jak musieli starsi graczy wykonywać mnóstwo zadan żeby zdobyć artefakty...

Wybacz ale dla mnie to jest plucie się o to... ciesz się, że w ogóle IG dało Ci możliwość zdobycia tych budynków i artefaktow do nich, bo mogli by pójść dalej... nie przejmować się nowymi graczmi, że tego nie mają tak jak nie przejmują się starymi graczmi którzy zdobywają co roku to samo...
Więc zamknijcie juz te tematy gdzie się kłócą o jakieś prawdopodobieństwa itd itp... wchodząc na forum chce poczytać coś co wniesie do mojej gry, a nie w kółko to samo...
Oni mają, bo graja dluzej, My nie mamy, bo nie gramy tak długo, a też chcemy... oni są lepsi, ja nie dostałem, bo nie mam szczęścia itd itp...
Ble ble ble
Nuda
Graj i ciesz się z tego, że masz możliwość zdobycia tego, a nie wylewaj zali na forum, bo znając IG za rok będziesz miał znowu możliwość zdobycia tych samych artefaktow, a wtedy będziesz starym graczem i dołączysz do grupy która mówi "znowu to samo"
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Na serio proponuję tę dyskusję o rachunku prawdopodobieństwa przenieść na PRIV, bo nie widzę sensu ciągnięcia jej dalej, tym bardziej, że coraz bardziej odbiega od meritum wątku. Jakiekolwiek nie byłyby obliczenia, to nie zmienią faktu, że niektórzy wylosowali 0 artefaktów a niektórzy 8 i na pewno ci z zerowym stanem mogą czuć się co najmniej zawiedzeni. Możecie być pewni, że Wasze opinie będą przekazane dalej i tylko to mogę Wam obiecać.

Nie widzisz sensu ponieważ nie rozumiesz dyskusji lub nie czytasz.

Wynika z niej dość jasno, że Iglica od początku była, lub stała się z czasem narzędziem nie tylko do balansowania niektórych elementów gry, do zajęcia nam czasu antenowego, ale też do regulowania zysków IG z tej gry. Szczególnym narzędziem jest rachunek prawdopodobieństwa i zastosowanie zasad matematyki w skomplikowanej strukturze Iglicy. Niestety dużo bardziej ta struktura jest zamotana od struktury gry kostką sześcienną pokazaną jako przykład w filmiku.

Wniosek ogólny jest taki, że z punktu widzenia IG wcale nie chodzi o nagrody w Iglicy, bo ich wartość oraz prawdopodobieństwo występowania są jedynie jakoś wyliczane i uwzględnianie algorytmami, ale o to, żeby na końcu Ig opłacało się ciągnąc cały interes po tytułem Elvenar.

Stąd dalsze wnioski. Np. takie, że IG nie wrzuci nagle trzech różnych artefaktów do jednej Iglicy.
Z kilku powodów. Na pewno dlatego, że dla nas te artefakty mają rożną wartość (różne wartości oczekiwanej wygranej) i mamy rożne ich ilości. I dlatego, żę analogicznie - oczekiwana wygrana po stronie organizatora loterii też jest różnie wyliczana dla różnych artefaktów.

Tym bardziej nie umieszczą artefaktów po prostu w Akademii Magii, gdzie prawdopodobieństwo wygranej jest niezwykle wysokie.

Teraz IG sobie spokojnie wrzuci kolejne poszczególne artefakty w Iglicę i będzie obserwowało jakie będzie zainteresowanie.

Artefakty do Ognistego to był samograj tego totolotka. W innych przypadkach zyski będą znacznie mniejsze.

Innymi słowy: konstrukcja Iglicy jest majstersztykiem. Jest podbudowana naukowo przez speców od matematyki. Więc wasze koncerty życzeń nie zostaną spełnione. To co ci spece z pewnością śledzą, to naszą reakcję na zastosowanie zasad rachunku prawdopodobieństwa w Iglicy (oraz w Eventach). Wasza obojętność jest dla nich sygnałem, że obrali kierunek prawidłowy.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Czyli zamiast budynku co daje teraz np 9tys populacji i powiedzmy 5 tys kultury w koncowych aktach

Jest taki budynek? Możesz podać, który to?

MY WY - segragacja na tych lepszego sortu i gorszego.

Nie.
Po prostu każdy gracz patrzy ze swojej perspektywy i jest to po prostu normalne.
Specyfika tej gry jest taka, że budynki czy inne nagrody zmieniają się z czasem. Ktoś, kto wchodzi do gry dzisiaj ma szanse na inne budynki niż ktoś, kto wchodził do gry np. 2 lata temu.

Wiesz, ja też bym chciał mieć np. zestaw Kririta i Kraraka (akurat ten zestaw był kiedy już grałem, ale miałem za słabe miasto by zdobyć komplet budynków), albo np. budynki ze śnieżnej zadymki, które podobno były super-ekstra (nie grałem wtedy jeszcze w tę grę). Ale tych zestawów nie ma i najprawdopodobniej już nigdy nie będzie, więc jedyne co mogę zrobić to ogarnąć się z tym, co jest do dyspozycji.

Zgodzę się, że ognisty feniks to był wyjątkowy budynek, jest to pewnie zresztą jedyny lub główny powód, dla którego cyklicznie powraca.
Inne budynki (w tym ewolucyjne) już nie wracają, bo taka akurat jest specyfika tej gry.

Czy jest to "uczciwe"? - nie wiem, sęk w tym, że nie bardzo jest to jak inaczej zrobić.
Można ustawić to tak, że każdy rozpoczyna w tym samym momencie chronologii Elvenaru i dla każdego czas gry biegnie niejako osobno. Tyle że wtedy ci, którzy zaczęli grę powiedzmy dzisiaj, na feniksy mieliby szansę najwcześniej za kilka lat, bo tyle czasu upłynęło od początku gry do pojawienia się tych budynków. Czyli też niedobrze.

Można zrobić tak, że ci, którzy nie mieli szans na określone budynki, mogą je dostać przy innych okazjach, i tak to jest zrobione teraz. Jednak robienie z nich nagród gwarantowanych byłoby z kolei nieuczciwe wobec tych, którzy zdobyli je w eventach, bo oni gwarancji zdobycia i rozbudowania feniksa przecież nie mieli. I niektórzy np. aby rozbudować feniksa z pierwszej serii poświęcili szanse na rozbudowę feniksa zimnego ognia.

Jak proponujesz to rozwiązać, by nikt nie czuł się poszkodowany?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Zestaw Biblioteki kamienia księżycowego także powraca w formie receptur w Tworzeniu

@jarq czy jest może więcej informacji odnośnie tworzenia zestawu? Chodzi o to, czy będą to budynki z limitem na ich liczbę w mieście, czy będą wchodziły zamiast innych budynków, np. kodeksów, czy po prostu zostają dodane do puli wszystkich budynków do wytworzenia?( to akurat nie byłby dobry pomysł) Dziękuję za informacje w tym temacie :)
Budynek ma limit jeśli masz już go to nie zostanie wylosowany.
 

Poziomek

Rycerz
Jest taki budynek? Możesz podać, który to?
to byl tylko taki przyklad, a wartosci byly przykladowe sluzace do zobrazowania ze jest budynek ktory funkcjonuje x czasu jest end gamowy i jest dobry zapewne sa takie, a ON chce wiecej nowych budynkow - i przeciez nie gorszych od obecnych tylko lepszych ..

Jak ja bym to rozwiazal? zrobil cos na zasadzie turnieju czyli nagrodyz przeszlosci pojawiaja sie cyklicznie w iglicy. Mielismy w Iglicy np Feniksa, bedziemy mieli teraz inny ten Stonehenge, pozniej moze byc Posiadlosc z Piernika, Misiek Brunatny , Majowe Drzewko -itd itd. I wtedy bo przeciez takich osob jest duzo co chca miec taki budynek od zera albo dokonczyc go bo brakuje im np 2-3 rozszerzen sa zadowolone - stopniowo stopniowo kazdy mialby to co chcialby dokonczyc lub zdobyc. i w ten sposob masz prawie caly rok zapelniony w uzyteczne/dobre budynki ewolucyjne. Oczywiscie w miedzyczasie IG sobie pracuje i tworzy nowe budynki nowe rozszerzenia, jak cos ukoncza to wrzucaja albo jako nowy osobny event, albo do iglicy. - Nie wiem czy jest to rozwiazanie idelane , ale lepsze chyba niz to co teraz mamy ze zdajemy sie łaske lub niełaske tworcow.. Dodatkowo co poniekad bylo proponowane mozna takie rozszerzenie wrzucic do am, z jakas tam niska ale szansa na trafienie (zakladajac 5%) - bogaty moze przelosowac 10-20 x ale nie daje mu to gwarancji ze trafi - Oczywiscie aby zwiekszyc trudnosc lub klopotliwosc takie rozszerzenie kosztowaloby (przykladowo np 20 tys fragmentow i np 20 katalizatorow)

aha no i zapomnialem o magicznym rng - bo nawet jesli bedzie to co napisalem, do glosu dochodzi na koncu RNG i i przy naprawde slabych losowaniach mozesz nie trafic brakujacego rozszerzenia do budynku ktory akurat jest w iglicy - i znowu musisz czekac np rok na kolej az sie pojawi w iglicy (i dlatego dopisalem o rozszerzeniach w AM) ktore mozemy jakgdyby poza kolejnoscia z NIska ale jednak szansa trafic.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Hmm czemu ? Jesli można wiedzieć:)

Bo niektórzy mają po 8-10+ zestawów (np ja) i nie muszą tworzyć katalizatorów nigdzie indziej.
Ten zestaw nie powinien mieć limitu, tak jak nie miał w iglicy limitu na zdobywanie jego części.

Na becie też krytykują to co robią z tymi artefaktami, to się musi zmienić bo raz, to jest nieuczciwe, a dwa, że osoby które nie mają drugiej bazy do Stonehenge mają 6 tygodni walki o pietruszkę. Trzy, nikomu nie robi różnicy budynek na 4-5 poziomie bo to się nie nadaje do postawienia na tak niskim poziomie. Ja jeżeli widzę że coś nie ma szansy wejść na 10 poziom w przeciągu roku to nie stawiam tego, tylko trzymam w inwentarzu.
Złoty feniks by był u mnie na 6 poziomie bo wszystkim wypadały artefakty a mi portalówki i zdobyłem tylko 2 artefakty z 6 iglic.
Nie stawiam tego bez maksimum.

Proponują gracze na becie albo kupowanie za punkty iglicy w sklepiku albo jakieś inne rozwiązanie.
 

Charlene

Szef kuchni
Bo niektórzy mają po 8-10+ zestawów (np ja) i nie muszą tworzyć katalizatorów nigdzie indziej.
Ten zestaw nie powinien mieć limitu, tak jak nie miał w iglicy limitu na zdobywanie jego części.
Hmm czemu ? Jesli można wiedzieć:)
Kolega idealnie odpowiedział na Twoje pytanie. Biblioteki mam pod katalizatory, których nie muszę wytwarzać i brakuje mi jeszcze z 4 sztuk, elementy pod 2 kolejne zestawy mam a brakowało mi tylko 2 bibliotek, ale nastąpiła zmiana nagród i teraz wygląda na to, że nie będę miała :( Na innych światach też chciałam mieć więcej i guzik z tego wyjdzie.
Poza tym zestawy bibliotek to duże ułatwienie, jeśli chodzi o przygody.

EDIT: jeśli to miało być rozwiązanie problemu ze zwojami, to sorry, ale to najgłupszy pomysł jaki mógł być. To dzieli graczy na lepszych i gorszych. Tak jak napisał @Koval92 skoro w Iglicy nie było limitu na te zestawy to czemu teraz są? @jarq czy padło jakieś uzasadnienie takiego działania?
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
I jeszcze ta cena za budynek ... smuteczek
To teraz poczekamy zanim początkujący zaczną jęczeć ze chcą bibliotekę teraz tu i jak najszybciej

A co tego tematu już dawno zszedł na bagnisty teren, według mnie:
- artefakty powinny być dostępne w sklepie w stałej ofercie za rozsądna cenę
- ewentualnie jako nagroda za mini-abonament (kupujesz 7 dni codziennie jakiś bonus, ostatniego dnia artefakt)
- ceny nie wyższe jak 10 euro abonament, kilka za artefakt - to maja być mikro płatności :)

dlaczego:
- to da realne wpłaty na konto ig
- ukróci te jałowe dyskusje (produkty premium za friko a i tak źle bo u sąsiada jest trawa zieleńsza)
- regulatorem będzie posiadanie bazy do podnoszenia artefaktami tak jak obecnie karma reguluje używanie zwierzaków

I to by wyjaśniło sprawę co jest budynkiem premium a co nie. Zdobycie poza sklepem tylko jako specjalny ewent (tak jak teraz traktuje iglice)

zeby nie było nie jestem fanem tego rozwiązania ale jak ma być fala hejtu na darowanego konia to lepiej już tak
 

MDS Krakow

Zwiadowca
To teraz poczekamy zanim początkujący zaczną jęczeć ze chcą bibliotekę teraz tu i jak najszybciej
Wyjąłeś mi to z ust :) miałem to pisać ale nie chciałem wyjść na gościa który dzieli graczy na My i Wy :)
Jaki czas dajemy na pierwsze żale na forum ? Liczymu w minutach ? Godzinach ? Dniach ? Miesiącach? :)
 

blazius1

Paladyn
Budynek ma limit jeśli masz już go to nie zostanie wylosowany.

To nie gracze dzielą graczy. Robią to twórcy gry takimi propozycjami.

To kolejne rozwiązanie które znowu podzieli graczy i nawet bractwa. I to właściwie od ręki.
Np. bractwo ściśle przygodowe to takie, gdzie jest nadwyżka katalizatorów u graczy. A nie wyrobisz żadnej nadwyżki z jedną Biblioteką.
Bractwo zrobi Przygodę z 20-toma bibliotekami spokojnie, ale nie zawalczy z bractwami, gdzie tych bibliotek jest np. 60.

Podobne podziały wprowadzono trzema miśkami lub więcej i ostatnio ograniczeniem dostępności do artefaktów Feniksa.

Kolejny niepotrzebny podział. Jeśli to ma rozwiązać nadpopyt zwojów, to chyba coś nie tak.
 

Ovocko

Rycerz
to byl tylko taki przyklad, a wartosci byly przykladowe sluzace do zobrazowania ze jest budynek ktory funkcjonuje x czasu jest end gamowy i jest dobry zapewne sa takie, a ON chce wiecej nowych budynkow - i przeciez nie gorszych od obecnych tylko lepszych ..

No i...?
A czy aby przypadkiem Ty nie chcesz tego samego?
Chcesz mi powiedzieć, że cała ta dyskusja o artefaktach i rozczarowanie tym, że nie wypadło ich tyle ile byś chciał bierze się z tego, że pragniesz postawić budynek gorszy od tego co już posiadasz?
No jakoś w to nie wierzę...
Dlaczego więc innych krytykujesz za takie samo podejście?

Jak ja bym to rozwiazal? zrobil cos na zasadzie turnieju czyli nagrodyz przeszlosci pojawiaja sie cyklicznie w iglicy. Mielismy w Iglicy np Feniksa, bedziemy mieli teraz inny ten Stonehenge, pozniej moze byc Posiadlosc z Piernika, Misiek Brunatny , Majowe Drzewko -itd itd.

No ale właśnie tak właśnie teraz jest, więc w czym problem?
Przy czym to również nie jest rozwiązanie zadowalające wszystkich. O ile feniksów było trzy i nawet jak ktoś rozbudował jednego czy dwa, to zawsze te artefakty mogły posłużyć do budowy trzeciego, o tyle np. teraz mają być artefakty do Stonehenge. Co mają z nimi zrobić ci, którzy już ten budynek mają rozbudowany, a szanse na zdobycie kolejnego wynoszą dokładnie zero?
Jaką propozycję masz dla nich?

Dodatkowo co poniekad bylo proponowane mozna takie rozszerzenie wrzucic do am, z jakas tam niska ale szansa na trafienie (zakladajac 5%) - bogaty moze przelosowac 10-20 x ale nie daje mu to gwarancji ze trafi - Oczywiscie aby zwiekszyc trudnosc lub klopotliwosc takie rozszerzenie kosztowaloby (przykladowo np 20 tys fragmentow i np 20 katalizatorow)

To samo pytanie, a co z tymi, którzy dany budynek już mają, i dla nich taki artefakt tylko blokuje miejsce w AM na inne dobra?
Jaką propozycję dla nich?
Wiesz, nie obraź się, ale wydaje mi się, że choć krytykujesz innych za patrzenie nie dalej własnego nosa, to sam robisz dokładnie to samo.
Nieładnie...
 

Poziomek

Rycerz
Ja nie oczekuje nowego budynku jeszcze lepszego niz jest dostepny w grze . Oczekuje szansy na zdobycie tego co juz istnieje lub bylo w miare realnym czasie. Wyliczajac i patrzac tak z perspektywy wychodzi mi ze na zrobienie 1 fenka bez szczescia potrzeba roku. - to dlugo? krotko?

Zawsze sie znajdzie ktos kto juz ma dany budynek bo gral wczesniej i zdobyl go we wczesniejszym momencie - Jak to rozwiazac , pytaj tworcow - moze np wymiana artefaktow np 3do 1 (dajesz np 3 do stonehenge a wybierasz 1 ten ktorego chcesz).
Grasz dluzej, wiesz wiecej ty i inni experci to zaproponujcie cos - bo jak narazie prowadzimy dosc jalowe dyskusje a Ci ktorzy rzekomo maja juz wszystko - jakos sa malo aktywni i nie tworza propozycjji jak rozwiazac sytuacje w ktorej sie znalezli - czyli reasumujac nie piszac nie proponujac nic - godza sie w milczeniu na to co daja im tworcy i akceptuja to. - Ja tez sie godze bo nie mam innego wyjscia jesli zalezy mi na graniu - ale wypowiadam swoje zdanie co o tym sadze, co mysle lub jak to powinno wygladac - tj wlasnie taki zdrowy feedback z ktorego tworcy moga lub nie wyciagnac wnioski, to czego gracze oczekuja.
 

Ovocko

Rycerz
Ja nie oczekuje nowego budynku jeszcze lepszego niz jest dostepny w grze.

I co to zmienia?
Ja bym np. chciał dostać studnie, albo skały Venara III - zarówno jedne i drugie są(były) dostępne w grze, są fajnymi budynkami i tak dalej.
Gwarantuję Ci, że wstawienie studni zamiast artefaktów w iglicy zmobilizowałoby graczy (również starszych) tak samo jak "nowe budynki".
Czy wtedy byłbyś usatysfakcjonowany i nie zarzucał innym egoizmu?


Oczekuje szansy na zdobycie tego co juz istnieje lub bylo w miare realnym czasie. Wyliczajac i patrzac tak z perspektywy wychodzi mi ze na zrobienie 1 fenka bez szczescia potrzeba roku. - to dlugo? krotko?

Nie wiem, to i tak szybciej, niż można liczyć na studnię, bo dla niej odpowiedź brzmi "nigdy".

Zawsze sie znajdzie ktos kto juz ma dany budynek bo gral wczesniej i zdobyl go we wczesniejszym momencie - Jak to rozwiazac , pytaj tworcow - moze np wymiana artefaktow np 3do 1 (dajesz np 3 do stonehenge a wybierasz 1 ten ktorego chcesz). Grasz dluzej, wiesz wiecej ty i inni experci to zaproponujcie cos

No nie nie nie, nie ma tak łatwo.
To Ty mówisz, że jesteś dyskryminowany a graczom, którzy zamiast artefaktów i wracania do feniksów woleliby inne budynki zarzucasz egoizm.
Tymczasem rozwiązania, które dotychczas zaproponowałeś są nie mniej "egoistyczne" niż te, które krytykujesz.
A teraz umywasz ręce i mówisz "zaproponujcie coś, a ja się łaskawie zgodzę albo nie". No wybacz, ale ta gra nie kręci się wokół Ciebie

- bo jak narazie prowadzimy dosc jalowe dyskusje a Ci ktorzy rzekomo maja juz wszystko - jakos sa malo aktywni i nie tworza propozycjji jak rozwiazac sytuacje w ktorej sie znalezli - czyli reasumujac nie piszac nie proponujac nic - godza sie w milczeniu na to co daja im tworcy i akceptuja to.

No jak to nie proponują?
Padła propozycja stworzenia nowych budynków - może ciekawszych i lepszych od feniksów.
Ja nie pogniewałbym się np. na budynek, który po nakarmieniu dawałby 100% więcej produkcji wojska, 100% bonusa do ataku i 100% życia, tak na dwa tygodnie powiedzmy. Albo 3000% więcej produkcji towarów i młotków.
Wszyscy będą mieli takie same szanse je zdobyć więc nikt nie będzie poszkodowany. Przynajmniej przez parę dni, bo potem zawsze pojawią się jacyś gracze, którzy dopiero zaczęli grę i ich szansa na te budynki ominęła...

- Ja tez sie godze bo nie mam innego wyjscia jesli zalezy mi na graniu - ale wypowiadam swoje zdanie co o tym sadze, co mysle lub jak to powinno wygladac - tj wlasnie taki zdrowy feedback z ktorego tworcy moga lub nie wyciagnac wnioski, to czego gracze oczekuja.

Nie gracze, tylko Ty, ewentualnie grupa graczy, której jesteś przedstawicielem. Ale, z całym szacunkiem, w tę grę grają też inni, którzy mają zupełnie inne potrzeby. Ja bym np. wolał, żeby artefaktów feniksa, (czy jakichkolwiek innych) w iglicy nie było. Inni nie chcą tam portalówek. Jeszcze inni fragmentów zaklęć.
To może kilka różnych iglic, z których gracze sobie będą wybierać?
 

Koval92

Kapłan
Oczekuje szansy na zdobycie tego co juz istnieje lub bylo w miare realnym czasie.

Też bym chciał tak zdobyć np zestaw Kirita i Kraraka bo moim zdaniem był super i pięknie wygląda.
Mam nadzieje, że kiedyś stare zestawy dodadzą do tworzenia jeżeli ktoś nie ma jeszcze żadnego.
Ale to były zestawy, które w ogóle ciężko było skompletować w 1 sztuce. A te biblioteczne były w ilościach dwucyfrowych.
Ja jakbym się uparł to mógłbym w mieście mieć 15 zestawów bibliotek (mam 8)
 

skrybik

Rozbójnik
Moi drodzy, spokojnie. Twórcy dadzą to, co zechcą i kiedy zechcą. Nie ma co strząepić klawiatury na niepotrzebne docinki i czepianie się słówek. Czy nie powinniśmy jednoczyć się, aby osiągnąć jakikolwiek cel? A tak, większość forumowiczów patrzy z zaciekawieniem na to, jak jedna grupa miesza drugą z błotem. Jednoczmy się w jakimkolwiek celu. Mały sukces jest lepszy od żadnego.

Pozdrawiam obie zwaśniine strony i mam nadzieję na szybkie zakończenie przepychanki

/przepraszam admina za offtop, ale musiałam
 
Do góry