• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozwiązanie problemu nieaktywnych graczy

Czy chcesz takich zmian, a jeśli tak to która opcja najbardziej Tobie odpowiada?


  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

artur87

Rycerz
a ja bym zrobił jak Tyran. Po wprowadzeniu tego systemu urlopowego jak się ktoś przez 3 tygodnie nie zaloguje do gry i nie ma zaznaczonego, że urlop to konto ma kasowane - zachowany rozwój miasta itp, ale bez reliktów w związku z tym na mapę potem trafia w losowe miejsce i musi teren zdobyć od nowa i tyle. A iii żeby nie było, że ten ustawiony urlop będzie trwał wiecznie to należałoby by zrobić, że urlop może trwać max 2 miesiące. Jak nie to won. ;p
 

DeletedUser14

Guest
Znam grę, w której jest opcja urlop i tam ten urlop mam już chyba od 2 lat ^^ Więc może jakieś ograniczenie czasowe też byłoby dobre, 2 lub 3 miesiące, żeby ktoś sobie tak nie ustawił i kompletnie nie porzucił gry :p
 

DeletedUser9

Guest
3 tygodnie wg mnie to stanowczo za malo, bo okej urlop itd, ale co jesli stalo sie cos nagle i nie bylo czasu wlaczyc urlopu i bede bez dostepu do internetu przez 3,5 tygodnia? Miesiac czasu dokladnie 28 lub 30dni byłoby tu najlepszym wyjsciem no i tak jak mowisz, konto kasowane wylacznie z mapy, kiedy taki gracz znowu zaloguje to loguje sie w innym miejscu z tym samym miastem tylko tez pytanie jak to zrobic aby trafic tak zeby relikty sie zgadzaly...Mysle ze to jest najwiekszym problemem....
 

DeletedUser14

Guest
Ja bym dał 2 miesiące max, głównie ze względu na 2miesięczne wakacje ;)
 

DeletedUser9

Guest
Nie to juz bedzie bez sensu. A na okres wakacji jest urlop, akurat tutaj nie uwierze ze ktos NAGLE jedzie na majorke i nie ma jak dac urlopu. To sa wakacje, a nie nagly niespodziewany wyjazd.
 

DeletedUser14

Guest
Czasami się zdarza :p Ale raczej rzadko :p
To na wakacje 2 miesiące, a na resztę miesiąc, o!
 

artur87

Rycerz
ludzie kochani, czy sa wśród nas tacy bogaci, że wyjeżdżają na 2 miesiące i nie mają dostępu przez 2 miesiące do neta? Nie wierzę, że tacy są nawet jeśli rzeczywiście wyjeżdżają na 2 miesiące.

Jak pracuję i chce mieć wolne to biorę urlop, a jak zapomnę wziąć urlopu i nie pójdę do pracy to wylatuje z tej pracy i nie ma zmiłuj :D. Czy ludzie są na prawdę są tacy roztrzepani, że zapomną włączyć sobie urlop na grze, albo przez ponad 3 tygodnie będą bez neta? No na prawdę nie wierzę w to. Żadna firma dostarczająca internet nie może sobie w dzisiejszych czasach pozwolić na tak długie usuwanie awarii bo po prostu by już nie istniała. Poza tym jeśli nie w domu to w wielu innych miejscach jest dostęp do internetu i na pewno każdy ma dostęp do internetu nawet jak w domu internet mu odetną. Chociaż na godzinę tygodniowo ale ma. Nie wiem, w pracy, u kumpla, w bibliotece no gdziekolwiek. W telefonie nawet. Nie róbmy totalnej wiochy teraz i nie naginajmy rzeczywistości.
 

DeletedUser9

Guest
Popieram artura....
Ale tacy bogaci chyba sa, spojrz na top1 ;)
 

DeletedUser13

Guest
Ew. + przyrost punktowy (przynajmniej na wcześniejszym stadium).
 

DeletedUser9

Guest
Na wczesnym stadium z tym jest problem, bo punkty bardzo wolno narastają
 

DeletedUser

Guest
Hm... trochę mi się nie podoba ta opcja, że po dwóch tygodniach, nieaktywni gracze przenoszeni na sam dół mapy i potem usuwanie. A co by było gdyby jakiemuś graczowi popsuł się komputer bądź był na jakiś wczasach bez komputera, to co wtedy? "Peszek"?
 

DeletedUser

Guest
Dlatego też dziwne mi się wydaje, że skoro jest usuwanie graczy (które jest konieczne w tej grze) to nie ma opcji urlopu.
Choć z drugiej strony - gracze, którzy dojdą do 3. ery są nieusuwalni, a, jak ktoś wcześniej już zauważył, nie jest to aż taki wysiłek.
 

DeletedUser9

Guest
Pelno graczy dojdzie do 3 ery rzuci gre i konta nie skasuja, jeden przed uplywem 3 tygodni z jakeigos powodu nie bd w stanie sie zalogowac miesiac i dupa...Urlop musi byc i to jak najszybciej, a z tym usuwaniem do 3 ery tez trzeba jakos rozsadnie rozegrac, dla wlasnie takiej sytuacji jak wyzej...
 

DeletedUser95

Guest
Z tego co czytalem na becie,konta graczy premium nie sa usuwane,obojetnie czy sa aktywni czy nie-i wystarczy jakikolwiek zakup diamentow,wiec jezeli ktos lubi gierke na tyle ze martwi sie urlopem/wyjazdem/brakiem dostepu do neta to niech cos kupi i tyle.U mnie najtanszy sms to £3,czyli pewnie jakies 15 zlotych w Polsce,nie wierze ze jak kogos stac na komputer i neta nie moze 15 zl wydac:).
 

DeletedUser9

Guest
Ivan owszem, ale są ludzie ktorzy pomimo wydania nawet 5000zl na PC nie wydadza ani grosza na gre bo po prostu nie chca, trzeba to wziac pod uwage bo przeciez nie mozna nikogo zmusic do wydania pieniedzy tylko po to ay miec bezpieczne konto.

Jak dla mnie dobrym wyjsciem bylby system z pewnej gry w jaka jakis czas temu gralem, wprowadzic jakies oznaczenie dla aktywnych/niekatywnych niewiem....jakas obwódka czy cos - cokolwiek. I jesli NIE LOGOWALES sie od 28dni to wtedy stajesz sie nieaktywnym odpowiednio oznaczonym, jesli minie kolejny miesiac-2 a ty wciaz sie nie zalogowales - wtedy konto jest kasowane. W tym wypadku nie musi byc kasowane calkowicie, moze to byc tak jak jest mowione - znika z mapy jedynie. Powiecie ze 2 miesiace to dlugo czekac az zniknie nei aktywny i pojawi sie ktos aktywny, ale czy nie jest to lepsze niz czekac do usranej smierci? Wiadomo ze sa ludzie ktorzy rzucaja gre po dniu czy dwoch, wiec dodatkowo jakis algorytm sprawdzajacy poczynania graczy, jesli np X dni od stratu nie pojawila sie zadna akcja wtedy zostaje mianowany tym nieaktywnym itd itp
 

DeletedUser80

Guest
Poklikałem sobie po rankingu i myślę że na początek dobrze byłoby się wziąć za graczy z zerowym dorobkiem punktowym.
Na 31.614 graczy aż 6054 ma zero punktów.
I absolutna większość więcej nie będzie miała. Zarejestrowali się z ciekawości i więcej nie wejdą.
Tu powinna być uproszczona zasada - masz tydzień, góra dwa na rozpoczęcie gry. Jeśli nie zacząłeś - konto do kasacji, nie blokuj miejsca na mapie.
I jeszcze jedno - czy ktoś kontroluje nicki graczy?
Dla mnie gracze ....... (a więcej takich kwiatków widziałem) są automatycznie do kasacji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Avilon Gracze z zerowym dorobkiem przez tydzień nic nie robiący? Jestem programistą i jeśli oni takich nie potrafią wyłapać banalnym skryptem to jak stworzono grę? ;) Ja pracuję z wieloma systemami bazodanowymi i jestem pewien, że w przypadku tej gry jest to dla nich jedno banalne zapytanie SQL :) Zapuszczane cyklicznie z choćby CRON-a jako część skryptu robiło by piękne raporty lub wręcz automatycznie pewne akcje, włącznie z usunięciem konta. Ale jak wspomniałem... To mówię na podstawie własnego doświadczenia.

Problem w tym, że takie automatyczne działania bardzo często są na przekór marketingowi gry. Czemu? Sama zobacz na liczby przytoczone przez @PanGry i pomyśl... Czy lepiej brzmi "35 tysięcy graczy!" czy tak naprawdę 10-15 tysięcy? Te 6 tysięcy z zerem to bowiem tylko wierzchołek góry lodowej. Część osób zakończyła grę po jakimś czasie dobiwszy do, dajmy na to, 100-200 punktów i od tamtej chwili przestała grać. Powinno się zrobić skrypt monitorujący aktywność i, zgodnie z regulaminem, po miesiącu ubijać konto gry.

To jest niemarketingowe nieco posunięcie, bo statystyki psuje, ale poprawia jednocześnie samą grę i jej grywalność. A bez tego ta gra nie przetrwa.Ja przykładowo założyłem konto dzień czy dwa po swojej żonie i co? Nie widzę nawet jej ofert handlowych, bo po drodze pewnie jest kilkaset martwych kont i nie mam co myśleć by do niej odkrywając prowincje dotrzeć w najbliższym miesiącu czy dwóch. A z racji braku koordynatów czy mapy, nie wiem nawet w którą stronę miałbym się przebijać do niej. A póki nie ma gildii lub podobnych tworów, to o handlu z nią pewnie mogę zapomnieć. A była by świetnym partnerem, bo jej system rozlosował wszystkie bonusy zupełnie inne niż moje.
 

DeletedUser68

Guest
To ja zgłaszam wszystkich moich sąsiadów w promieniu 3 kółek i dalej też cała masę :p
a tak na serio, to stoje w miejscu, po ofert żadnych i nie mogę zaliczyć badań z powodu braku towarów drugiego poziomu, a na postawienie manufaktur brakuje mi ludności :( wchodze wiec raz dziennie nastawiam i tyle, aż mi się znudzi i to wchodzenie, :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry