• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Wioski iglicowe w epokach III-IV

Poziomek

Rycerz
a powiedz mi co robisz jesli w takiej malej wiosce iglicowej na 3 akcie - z akademi nie wpada nic do bonusow dla wojska? - samym wojskiem nie zajdziesz wysoko, na negocjacje trzeba miec sporo zlota,mlotkow i surowca? -
 

xEasyRiderx

Rycerz
samym wojskiem nie zajdziesz wysoko, na negocjacje trzeba miec sporo zlota,mlotkow i surowca? -
Odpowiedź:
w zadaniach rotacyjnych pojawia sie zadania typu "zdobadz 200 krysztalu/zwojow/jedwabiu", za ktore mozna zdobyc duzo narzedzi i zlota.
oraz zbierać wzmocnienia robiąc kilka iglic (2-3) samymi negocjacjami aby przez te 2-3 tygodnie uzbierać choć 2x swobodny, 2x oświecony lub krasnala z iglicy jak się trafi, tutaj nie ma drogi na skróty tylko czas :)
 

Poziomek

Rycerz
dobra to ja dorzuce pytanie do poprzedniego. Powiedzmy ze jednak chcielbysmy do poradnika dodac cos od siebie .wlasna tworczosc i tak
Co jesli postawimy iglice burzy co nam to dokladnie zwiekszy? - ilosc surowcow w negocjacjach czy takze zwiekszy trudnosc -czyli zuzywanie wojska?
Jesli zwiekszy surowce - to teraz przykladowo wyglada to tak :powiedzmy 1 skrzynka na 2 pietrze - kosztuje 5tys zlota, 300 mlotkow i okolo 100 surowca. O ile % ta iglica zwiekszy wartosci surowca. - (sytuacja dotyczy iglicy na poziomie 1) , co jesli np bedziemy chcieli ja miec na 2-3- ktos z madrych glow wie jak to % sie zwiekszy? Bo moze warto zrobic taka iglice na 1-2 poziomie - nawet jelsi surowce skocza o te 20-30 50%
 

xEasyRiderx

Rycerz
jeśli decydujesz się stawiać iglice w wiosce iglicowej to musisz liczyć się z kosztami ale też zyskiem jaki daje iglice burzy, podniesione do odpowiedniego poziomu +10 daje coraz to więcej korzyści niż strat, choć można się i bez tego obejść :)
sam sobie musisz to skalkulować, ja mam w moich wioska iglicowych postawione iglice burzy ;)
 

Poziomek

Rycerz
no dobra ale potrafisz Easy tak pi x oko napisac o ile zwieksza sie trudnosc/ilosc surowcow- to sa skoki na poziomie 20% czy moze np 100?%.
wiem patrzylem twoja wioche i nie tylko twoja, ale takze innych od Ciebie - dlatego zadalem to pytanie, bo widze jednak ludzie daja iglice - i teraz ciekawi mnie to o co pytam..
ale..skoro ludzie stawiaja znaczy ze jest to oplacalne - i jak napisales chodzi pewnie o poziom rozbudowania
 

BlossomValvi

Łucznik
no dobra ale potrafisz Easy tak pi x oko napisac o ile zwieksza sie trudnosc/ilosc surowcow- to sa skoki na poziomie 20% czy moze np 100?%
Odpowiednie wzory są w wątku o nowym turnieju (empiryczne)

Jedyna różnica to ze
TSSo = 0,58*CAL

Czyli jednostka iglicowa jest trochę więcej niż 5x większa od turniejowej oraz oczywiście jest inny przyrost jej wielkości zgodnie z postępem w iglicy

Odpowiedź nie jest prosta bo wynik jednostki turniejowej (i iglicowe) jest iloczynem kilku parametrów a każde miasto jest inne

Ponieważ to iloczyn to zwiększenie jednego czynnika o trochę powoduje efekt fali u pozostałych

Ps oczywiście wielkość jednostki ma bezpośredni wpływ na wielkość uczt (to są stałe przeliczniki)

pss
Wzory wszystko mówią np dlaczego tak @chris07070707 naciska o niezdobywanie reliktów czy niepowiększanie miasta :) każdy parametr można osobno policzyć i wtedy widać który czynnik ma większy (szybszy wpływ na wielkość strat = kosztów)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
@Poziomek
Dużo graczy stawiało wioski na innych światach dużo wcześniej niż powstał poradnik. Zazwyczaj grali tak samo aktywnie jak w mieście głównym, więc je rozwijali i tym samym stawiali Iglice-to jeden z najważniejszych cudów w tej grze, o ile ktoś walczy wojskiem. Nie koniecznie były to od razu wioski pod Iglicę tylko np turniejowe a po czasie gracze przestawili się np. tylko na Iglicę i tym samym nie skasują już tego cudaka jak są w 4 czy 5 rozdziale. Nie da się powiedzieć dokładnie o ile Ci wzrośnie koszt, bo na to sie wszystko składa - ekspansję, badania, relikty. W typowej wiosce iglicowej nie potrzebny jest żaden cudak ale w głównej to jest must have.
 
Ostatnia edycja:

ryjuwka

Rozbójnik
witam
jestem na takim etapie, że w niedzielę wejdę w III rozdział na S2 i S3.
jak odblokuję cud Iglicy burzy to na jednym świecie ją postawie a na drugim nie.
W ten sposób zobaczę różnice.
 

xEasyRiderx

Rycerz
witam
jestem na takim etapie, że w niedzielę wejdę w III rozdział na S2 i S3.
jak odblokuję cud Iglicy burzy to na jednym świecie ją postawie a na drugim nie.
W ten sposób zobaczę różnice.
Tutaj dokładnie jak to opisała @Charlene trudno jest obliczyć tylko na podstawie iglic burzy o ile wzrośnie oddział iglicowym nie mylić z oddziałem koszarowym ponieważ na ten procent wpływa kilka czynników jak np. : ilość ekspansji zwłaszcza
premium, procent od reliktów (bonusowych) czy ilość badań w drzewku. Niby niewielka różnica ale też ma znaczenie :)
 

SlodkiElf

Wędrowiec
Wszystko da się dokładnie policzyć, z uwzględnieniem wszystkich możliwych czynników wpływających na początkowa wielkość oddziału. Można sobie zrobić różne symulacje. W linku od BlossomValvi jest link do stronki minmaxgamera, gdzie można znaleźć kalkulator iglicy w formie google sheet. Kiedyś to liczyłem, trzeba tylko trochę samozaparcia.
 

miodziox

Wędrowiec
działa jeszcze ten sposób na wioske iglicową w 3 epoce ?
i jeżeli nie mamy wgl warsztatów to skąd młotki na produkcje woja ?
 

miodziox

Wędrowiec
okej i ostatnia rzecz w 2 rozdziale jest powiększenie woja które można ominąć to omijamy czy badamy ?
 

YCKRUL

Wędrowiec
Ja ominąłem, szkoda marnować PW w coś co nie jest potrzebne, a dzięki temu o kilka lub kilkanaście godzin wcześniej otworzysz iglicę. :D
A młotki: questy rotacyjne, budynki eventowe (daily), dżiny, w trakcie eventów wypadają tego tony, scrolle z iglicy, scrolle z AM, budynki z AM, budynki ewolucyjne i pewnie jeszcze tysiąc innych źródeł.
 
jeżeli nie mamy wgl warsztatów to skąd młotki na produkcje woja ?

Glownym zrodlem mlotkow w militarnej wiosce iglicowej w III epoce sa scrolle na mlotki 50%, ktore wypadaja z samej Iglicy.
Wpada ich znacznie wiecej, niz jestesmy w stanie ich zuzyc na szkolenie wosjka, nawet przy szkoleniu wojska 24/7. Nie ma nawet potrzeby, by tworzyc scrolle na mlotki w Akademii Magii. Przyklad z mojej treningowej wioski iglicowej:

mlotki.jpg

W wiosce w III epoce z Ratuszem na 14 lvl tylko jeden taki scroll (czyli polowa zawartosci Ratusza) wystarcza na nieprzerwane szkolenie wojska w Koszarach przez... 12 dni :) Wlasnie dlatego warsztaty sa w takiej wiosce calkowicie zbedne.
 

miodziox

Wędrowiec
chris i w takiej wiosce żeby to działało to potrzebujemy 2x powielacz(2x50% dmg) + 2x hp (2x25%hp) żeby to działało ?
o ile powielacze to żaden problem to skąd te % na hp też w akademi się pojawiają ?
 
Wszystkie typy wzmocnien pojawiaja sie w Akademii Magii, czyli Swobodne Ulepszenia Jednostki (+25% hp), powielacze (+50% ataku dla magicznych) i oswiecone (+50% ataku dla lekkich strzelajacych). Dodatkowo w samej Iglicy trafia sie czasem Krasnoludzki Zbrojmistrz (+50% hp).
Ale to wszystko jest juz przeciez bardzo dokladnie opisane w pierwszych postach tego tematu :p
 

miodziox

Wędrowiec
Okej chris faktycznie jest ale krótko mówiąc zawsze stały zestaw czyli łącznie +100% dmg do jednego typu (łuki albo magia) + 50% hp i to tyle wystarcza ?
pytam bo znalazłem filmik gdzie osoba ma łącznie 4 wzmocnienia 2luki i 2magi
 
Ostatnia edycja:

MacAbra

Wędrowiec
Ja nieraz robilem tym sposobem podanym przez chrisa ze wzmocnieniami 2+2 i idzie w wiekszosci poziomow przejsc bezbolesnie pietra...czasem zdazy sie ulozenie przeciwnikow ze niczym tego nie mozna "ugryzc" ale wtedy negocjacje...ale na cala iglice to moze ze 2-3 razy takie mi sie trafiaja
 
Do góry