• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

Charlene

Szef kuchni
Jesli mowisz o evencie obecnym 71/74 - 9 lvl san. Ja odnosilem sie do eventu Feniksowego. Jesli bedzie wygladal jak ten czyli nagrody gwarantowane to go zrobie , tak mysle bo na niektore zadania trzeba czasu i nie da sie tak latwo ich przeskoczyc.
Każde zadanie da się zrobić. W ciągu roku każdy event wygląda podobnie, więc na pewno dasz radę ;) znamy datę więc można się dobrze przygotować.
 

Ovocko

Rycerz
Wiesz, mozna naprawde rozwiazac problem feniksow miskow i innych takich ewolucyjnych w sposob mysle dosc prosty

Sposobów na rozwiązanie "problemu" feniksów i niedźwiedzi jest pewnie wiele, tyle że ja nie pisałem o tym, tylko o tym jak działa rachunek prawdopodobieństwa. I dlaczego oczekiwanie, że z każdej iglicy powinno coś wypaść albo że powinno wypaść co najmniej X nagród świadczy o niezrozumieniu zasad tej gry :)

To, jak oceniam(y) te zasady, to już zupełnie inna kwestia.

W tej grze część elementów opiera się na losowości (np. iglica, nagrody ze skrzynek/zdrapek w eventach) - tak sobie IG to wymyśliło.
Jednym się to podoba, innym nie, de gustibus non est disputandum.

Rozumiem, że części graczy to nie odpowiada (dla mnie samego nie jest to aż tak istotny element gry żeby rozdzierać z tego powodu szaty), natomiast nie rozumiem już komentarzy, że "zrobiłem iglicę tyle a tyle razy to powinno mi wypaść tyle artefaktów" No nic nie powinno, bo to jest po prostu losowe.
Ja po prostu zaakceptowałem, że walają mi się po inwentarzu budynki do których nie mam artefaktów, artefakty do których nie mam budynków (albo mam nie takie jakbym chciał), czy setki portalówek wypadających z iglicy, choć mam ich nadmiar. Taki urok...
 

Aslana

Tancerz ostrzy
5 iglic "feniksowych" za nami.
Suma artefaktów zdobytych w tym czasie
S1 - 4 szt
S2 - 6 szt
S3 - 2 szt
Szału nie ma, ale w "plecaku" poczekają na kolejną szansę na uzupełnienie.
@Poziomek jest sporo osób które feniksa ognia zdołały postawić już po oficjalnym głównym evencie feniksów z 2019r, wykorzystały szansę w 2020 i podczas eventu feniksa zimnego ognia wymieniały artefakty przy pomocy specjalnych receptur w AM, w proporcji 2 nowe artefakty na 1 stary. Najprawdopodobniej taka możliwość będzie również w tym roku. Ja swojego feniksa ognia zdobyłam właśnie w ten sposób :)
Kolejny raz powiem, w tej grze potrzeba cierpliwości.
 

Poziomek

Rycerz
5 iglic "feniksowych" za nami.
Suma artefaktów zdobytych w tym czasie
S1 - 4 szt
S2 - 6 szt
S3 - 2 szt
Szału nie ma, ale w "plecaku" poczekają na kolejną szansę na uzupełnienie.
@Poziomek jest sporo osób które feniksa ognia zdołały postawić już po oficjalnym głównym evencie feniksów z 2019r, wykorzystały szansę w 2020 i podczas eventu feniksa zimnego ognia wymieniały artefakty przy pomocy specjalnych receptur w AM, w proporcji 2 nowe artefakty na 1 stary. Najprawdopodobniej taka możliwość będzie również w tym roku. Ja swojego feniksa ognia zdobyłam właśnie w ten sposób :)
Kolejny raz powiem, w tej grze potrzeba cierpliwości.
Jesli robilas calosc a zakladam ze Tak, to faktycznie szalu nie ma, a na 3jce to wrecz tragicznie ..
 

BlossomValvi

Łucznik
Mam podobne wyniki do @Aslana tylko inne światy i jak pisałem jestem zadowolony bo widzę pół szklanki pełnej, iG po raz kolejny zrobilo ukłon w stronę graczy w sprawie feniksów (tak bo tylko one wracaj jak bumerang)
Na marginesie nie wiem czy to zbieg okoliczności ale sporo osób w bractwie zaczęło sie cieszyć z nowych magicznych budynków ;) wiec... ciekawe

osobiscie to jestem już znudzony tymi tematami około feniksowo-miskowymi bo ile mozna

@Poziomek chcesz dać feedback to raczej nie tu, bo niemal gwarantuje ze nic z tego nie dociera do centrali
A co do reszty swego czasu przytaczałem plany iG (na stronie firmowej) oraz finansowe (na stronie grupy grupy do której należy iG) w wielkim skrócie;
- na podstawie siostrzanego tytułu, najlepiej się pozbyć gracza najdalej po okresie roku (dane tylko przeglądarkowe, podejrzewam ze mobilki to jeszcze szybciej)
- obecnie gra jeszcze jest w fazie rozwoju
- gra przyniosła (i przynosi) niezły zysk
- ale i tak jest ona biednym kopciuszkiem przy swojej głównej siostrze tj FoE

wynika z tego tyle ze mamy nowa zawartość w grze, choć niestety jest on głównie po bogatszej siostrze (FoE) . Raczej nie zanosi się na zatrzymanie projektu bo jeszcze nie jest w okresie stagnacji, ale z uwagi marginalność projektu ma on skromne zasoby (to mnie dziwi bo jednak generuje spore zyski a nie sadze by aż tyle pożerały koszta utrzymania)
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
U mnie też wychodzi podobnie jak u @Aslana. Po 5 Iglicach :
S1 2
S2 4
S3 5
ALE jest coś o czym nikt nie wspomniał. Na S1 i S3 w 3 rozdziale zgarnęłam w każdej po ok 50 zaklęć młotkowych 50%, co jest naprawdę fajną nagrodą i chętnie bym je przytuliła w głównym mieście, ale niestety tak dobrze nie ma :( Za to, nie wiedzieć czemu, jest jakiś masakryczny wysyp fragmentów zaklęć :/. Dodam, że nie mam żadnego feniksa i dzięki temu, że była możliwość zdobycia jakiś artefaktów wcześniej, to będę mogła dorobić sobie jeszcze Burzę i Złotą kaczkę.
Dzięki nowej zmianie turniejowej nie odczuwam jakoś mocno braku Fenka Ognia. W starej formule trzeba było używać wszystkich jednostek i naprawdę byłam poirytowana, że go nie mam i nie mogę zdziałać więcej a wojsko pada jak muchy. Natomiast w miarę rozwoju miasta nie dość, że jednostki stały się mocniejsze, to nowa formuła spowodowała, że używam w całym przekroju turniejowym tylko lekkiej strzelającej i magicznej, więc dla mnie Ognisty stracił trochę na ważności, ponieważ większe znaczenie ma ilość wystawionych przeze mnie oświeconych i powielaczy. Fenek zastępuje po 1 sztuce z każdego tych wzmocnień i w moim przypadku Kuźnię Bohaterów oraz Świątynię Ropuch( naprawdę nie mam potrzeby używania ciężkiej i c.strzelającej, są tylko dodatkami do max 30 prowincji i to przy dobrym ustawieniu pod nie przeciwnika) Tak jak kiedyś marudziłam, że go nie mam, tak dzisiaj już nie odczuwam jego braku, dzięki zmianom, które nastąpiły, bo jest miłym dodatkiem, ale nauczyłam się grać bez niego. Może ktoś myśli, że jak będzie miał Fenka Ognistego to nagle wygra wszystkie walki i będzie super łatwo i przyjemnie? Już nawet jak ktoś ma Ognistego, to czy Burza albo Kaczka jest tak super, żeby się denerwować z powodu braku do nich artefaktów?
 

Poziomek

Rycerz
20 tys osob - wszystkich kont - i powiedzmy mysle ze nie wiecej niz okolo 10-15 tys grajacych aktywnie czy to dobry wynik? - nie wiem, jak dla mnie slaby. No i ta monotonnosc, ja jestem na niskim rozdziale a mam wrazenie ze w kolko robie to samo. O ile u mnie widac jakis postep, to mniemam za na wyzszych kronikach powiedzmy 12+ gra jest juz lekko irytujaca, i 2x dziennie logowanie w zupelnosci wystarcza :)
 

BlossomValvi

Łucznik
20 tys osob - wszystkich kont - i powiedzmy mysle ze nie wiecej niz okolo 10-15 tys grajacych aktywnie czy to dobry wynik? - nie wiem, jak dla mnie slaby. No i ta monotonnosc, ja jestem na niskim rozdziale a mam wrazenie ze w kolko robie to samo. O ile u mnie widac jakis postep, to mniemam za na wyzszych kronikach powiedzmy 12+ gra jest juz lekko irytujaca, i 2x dziennie logowanie w zupelnosci wystarcza :)
A jak to policzyłeś ? Bo wiesz samych polskich serwerów jest 3 i w najsłabszym mieście jestem na pozycji ponad 12tys

A co do reszty już to pisałem ta gra wymaga specyficznego profilu gracza i takich zgarnia do siebie - TO NIE JEST gra mainstreamowa, nigdy nie była i nie ma zamiaru nią być (wedle planów do dziś bo kto wie co tam planują ;))

jesli nie tego szukasz to ja zmień i tyle po co się męczyć, albo weź przykład z założyciela iG, załóż firmę i zrób lepszy produkt, uwielbiam takie postawy - nie wychodzi mi to zmienmy reguły gry ;)
 

skrybik

Rozbójnik
I cyk kolejna iglica bez artefaktu...
Łącznie na s3:
2-2-0-1-0-0
Mimo wszystko, jestem zadowolona, bo w pierzastym ewencie będę ewentualnie musiała przerobić mniej artefaktów.

I teraz może nieco skargi ( nie mylić z zazdrością ) :
No fajnie, feniks na 6 etapie. Zawsze robione 3 piętra, tylko za 1 razem były to chyba 2 .
Znajomy w bractwie też tak samo robił iglicę, czasami może nawet mniej, na początku zbytnio na to nie zwróciłam uwagi. Tylko co z tego, że robi się tyle samo, a w tak ważnej kwestii jest się pokrzywdzonym? Jemu udało się wbić na 9, a mi na 6. I przychylam się do pomysłu podsuniętego wcześniej, że po skończeniu np. 3 piętra powinno być coś gwarantowane.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Dawno temu gralem w taka karcianke Ubisoftu Duel of champion - tez oparta na mikropłatnościach i wiesz co się z nią stało? Ubisoft zamknął projekt, nie mogę powiedzieć wprost ze z powodu niskiej zarabialnosci tytułu, słabego udoskonalania jej - fakt jest faktem ze gra przegrała z popularniejszym Hearthstonem.
BTW off top: Też jestem sierotą po Duelu. Ostatnio zainwestowałem czas i pieniądze w MTG Arenę. Z założeniem, że to projekt wieczny i samograj. I że przeżyje nawet tego nieszczęsnego Heartstona, który zamordował, jak mówią, naszego kochanego Duela.

5 iglic "feniksowych" za nami.
Suma artefaktów zdobytych w tym czasie
S1 - 4 szt
S2 - 6 szt
S3 - 2 szt
Szału nie ma, ale w "plecaku" poczekają na kolejną szansę na uzupełnienie.

Szał jest. Jesteś,nie da się ukryć, po prostu w czepku rodzona.

U mnie też wychodzi podobnie jak u @Aslana. Po 5 Iglicach :
S1 2
S2 4
S3 5
ALE jest coś .....
Nie ma żadnego ale. Też jesteś w czepku rodzona! Marsz do kasyna po kolejne wygrane.

Trzeci Feniks jest mi w zasadzie po grzyba. Miałby wartość kolekcjonerską raczej, bo przydatność trzeciego Zwierzaka z tak krótkim okresem karmienia determinuje już poważnie dostępność karmy.
Po prostu nadużywają rozwiązań losowych. Mocno losowa z założenia jest właśnie MTG (do średniego poziomu przynajmniej), albo Talisman (w całości). Po co mi to w grze, w której miałem działać na zasadzie planowania i strategii? Teoria wielkich liczb nie powinna mieć w ogóle zastosowania, a ma.
Event ze świeczkami też był taki trochę do kitu, bo przesycony losowością. I to w taki sprytny sposób, że mało komu to przeszkadzało.

Co do logowania 2x na dzień, to jeśli chcecie zrobić najmłodsza epokę Kupców w rozsądnym czasie, to dwa logowania nie wystarczą. Trzeba farmić smakołyki i perły. W porównaniu to epoki np. Amunów, to już takie farmienie na pełny etat. Albo epokę zrobisz z ostrym poślizgiem czasowym. Także już dla wytrwałych. Zyskami Portalu w Kupcach nie przyspieszycie znacząco.

Co do siły Feniksa. Wartość jednostek jest mocno zmienna w czasie. W jednej epoce są, wydaje się, silne, w następnej słabną. Zwłaszcza gdy grzebią. Zwłaszcza w turnieju. Zwłaszcza gdy grzebią przy turnieju. Albo jak dostawisz cudy.
Feniks Ognia jest silny generalnie zawsze tak samo i tak samo robi różnicę. Zbraknie wzmocnień, a Feniksa jeszcze uruchomisz.
Na Feniksie oprzesz długofalową strategię. Na efektywności jednostek tak polegać nie możesz, bo ona się zmieni, albo może się zmienić.
Feniks działa w tle, na każdym polu bitwy, jednostki na niektórych.

Na normalnym poziomie gry tak jest.
I to zupełnie tak samo jest z cudami - niektóre z nich podatne są na nerfa twórców, inne nie.

Dlatego zrobić Feniksa we dwa miesiące, czy zrobić we dwa lata, ma kolosalne znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

czart2

Wędrowiec
U mnie po 5 iglicach i jednej sali z 6 iglicy
Feniks ognia od 1 stadium został rozbudowany na 10
 

djmags14

Rozbójnik
Tak działa losowość...
Czasem mam wrażenie, że część ludzi zakłada, że jeśli szansa na wypadnięcie nagrody jest np. 5%, to na każde 20 losowań musi wypaść co najmniej jedna. A to tak nie działa, bo przecież każde losowanie jest przecież niezależne od siebie. Jednemu może wypaść artefakt przy każdym losowaniu, innemu może nie wypaść w ogóle. Nie oznacza to jednak, że ktoś jest "gorszy", czy "dyskryminowany"
Założenie, że na 20 losowań z prawdopodobieństwem 5% wpadnie właśnie jedna nagroda jest jak najbardziej zasadne. A że na 200 losowań z takim samym prawdopodobieństwem otrzymamy 10 nagród jest jeszcze bardziej zasadne. Wynika to z prostego faktu, iż gracz zrobił to co musiał, aby mieć wynik łącznego prawdopodobieństwa w ilości 100% (5%x20) lub 1000%. Oczywiście jeden może mieć więcej szczęścia, a inny mniej. Jednak wpływ na to nie ma gracz, a losowość. Z tym że ta losowość to jeden z elementów gry, więc należy do IG. Jak działa prawdopodobieństwo jest oczywiste i IG chyba o tym ma pojęcie. Jeden z elementów losowości jest szczególny i dotyczy gwarancji otrzymania nagrody. A ona wynosi dokładnie tyle:
Dla mnie ważne są fakty, a z nich wynika że gwarantowana wartość to zero
Z tego powodu wniosek jest jednoznaczny: IG ogłasza, że zmienia zasady Iglicy, aby gracze mogli zdobyć potrzebny/unikatowy element przydatny w grze. Jednak zgodnie z zasadami prawdopodobieństwa może (akurat tutaj słowo "musi" lepiej pasuje) zdarzyć się tak, że taka nagroda dla danego gracza z racji samej mechaniki gry (w połączeniu z losowością jako jej składową) nie będzie dostępna. Kto za to odpowiada? Losowość, prawdopodobieństwo? Absurd. IG tworzące i odpowiadające za mechanikę gry. Jest to w czystej postaci dyskryminacja danych graczy.

IG może odpowiedzieć: Graczu, pod względem działań w grze zrobiłeś wszystko co od Ciebie wymagaliśmy, ale nagrody nie otrzymasz, bo zgodnie z naszymi zasadami musisz mieć świadomość, że na nią nie zasługujesz. Nie spełniłeś pozostałych naszych kryteriów, co wynika z zasad losowości. Za to ciesz się, że inni otrzymali nagrodę. Specjalnie stworzyliśmy takie zasady. Dzięki nim jedni czują się wygranymi, a inni przegranymi.

Prawdopodobieństwa w zdarzeniach rozłącznych nie liczy się jako sumy...
A oczekiwanie, że powinno tak być jest zwykłym niezrozumieniem jak to działa.
Nawet prawo wielkich liczb zakłada co najwyżej, że przy dużej ilości losowań ilość rzeczywistych trafień będzie się zbliżać do teoretycznej wartości (czyli przy powiedzmy 100 tysiącach prób rzeczywiście możemy liczyć na 5% trafień), ale właśnie - po pierwsze mowa o jednostkowym prawdopodobieństwie a nie sumie wszystkich losowań, a po drugie, ilość losowań musi być naprawdę duuuuża.
Udajesz, że nie wiesz o co chodzi, czy faktycznie masz inne zdanie? Pod pojęciem sumy łącznego prawdopodobieństwa dodałem poszczególne zdarzenia (losowania). Otrzymana liczba w ujęciu procentowym było 3 lub 4 cyfrowa, co wskazuje że gracz mógł spodziewać się wylosowania kilku lub kilkunastu nagród. Taka właśnie była suma prawdopodobieństwa. Natomiast nie oznacza to ile faktycznie nagród otrzyma, tym bardziej, że dane pojedyncze losowanie nie ma jakiegokolwiek wpływu na kolejne losowania (wątek odejmowania wylosowanych kul).
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Nie zmieniliście loterii w iglicy...
2 artefakty feniksa w 6 iglic...
Kolejne 6 tygodni artefakty bez budynku do nich...

Brak mi słów.
 
Ostatnia edycja:

Destinaris

Wędrowiec
Drogi Elvenar Team
Mam już od dawna Fenka Ognia na 10 ewol. ale graczom, którzy go nie mają pokazaliście środkowy palec... Jak ukazało się ogłoszeni to zachęcałem młodszych stażem graczy do wysiłku w zdobyciu artefaktów. Poświęcili wiele wojska i towaru. Na ich poziomach to był poważny wysiłek i nie robili za każdym razem maksa Iglicy, więc mają po jakieś 3 (WOW!) artefakty ewolucji, a jak wiemy na takim poziomie ewolucji to nawet nie bardzo warto stawiać budynku bo szkoda miejsca w mieście ...
Zresztą jak widać z zestawień w tym wątku ludzie pozdobywali od 2 do 6 ! To była ta SZANSA NA ZDOBYCIE Feniksa Ognia dla nowych graczy? Kiedy wcześniej w Evencie ludzie pozdobywali po 2 Feniksy na 10 ewol.?
Nieładnie!!! Skoro i tak nie można zdobyć więcej niż 1 budynek to co Wam szkodziło sprawić ludziom radość zamiast zawodu i frustracji? Nie można było dać po 1 artefakcie na 1 poziomie wieży jako bonus pewniak na 100% za zabicie bossa a resztę losowo? "młodzi" mieli by przynajmniej 6 pewniaków a o resztę by powalczyli? Dajcie po tym co teraz dogrywkę np.na 3-4 tyg. dajcie na pierwszych poziomach Iglicy "pewniaki" a resztę losowo. No i przemyślcie jeszcze taki system do kolejnych "szans na zdobycie ..." bo inaczej to cała akcja będzie tylko przyczyną żalu, zawodu i frustracji, a chyba nie o to Wam chodziło wymyślając ją... (?) A jeśli tak bardzo się martwicie aby ktoś nie miał za dużo, to napiszcie skrypt, sprawdzający czy ktoś już ma Fenka na maksymalnej ewolucji i wyłączcie takim osobom "pewniaki" na 1 poziomie Iglicy włączając losowość.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
mysle ze zmiany ida na lepsze, ale niedosyt po feniksach zostaje - 6 tygodni gora dol i tylko 5 sztuk.

pojawilo sie nowe info na stronie i mamy

Wszystkich: 111 (zarejestrowanych: 24, gości: 87) dawno nie widzialem takiego 'tloku' :)
 

Poziomek

Rycerz
Drogi Elvenar Team
Mam już od dawna Fenka Ognia na 10 ewol. ale graczom, którzy go nie mają pokazaliście środkowy palec... Jak ukazało się ogłoszeni to zachęcałem młodszych stażem graczy do wysiłku w zdobyciu artefaktów. Poświęcili wiele wojska i towaru. Na ich poziomach to był poważny wysiłek i nie robili za każdym razem maksa Iglicy, więc mają po jakieś 3 (WOW!) artefakty ewolucji, a jak wiemy na takim poziomie ewolucji to nawet nie bardzo warto stawiać budynku bo szkoda miejsca w mieście ...
Zresztą jak widać z zestawień w tym wątku ludzie pozdobywali od 2 do 6 ! To była ta SZANSA NA ZDOBYCIE Feniksa Ognia dla nowych graczy? Kiedy wcześniej w Evencie ludzie pozdobywali po 2 Feniksy na 10 ewol.?
Nieładnie!!! Skoro i tak nie można zdobyć więcej niż 1 budynek to co Wam zależało sprawić ludziom radość zamiast zawodu i frustracji? Nie można było dać po 1 artefakcie na 1 poziomie wieży jako bonus pewniak na 100% za zabicie bossa a resztę losowo? "młodzi" mieli by przynajmniej 6 pewniaków a o resztę by powalczyli? Dajcie po tym co teraz dogrywkę np.na 3-4 tyg. dajcie na pierwszych poziomach Iglicy "pewniaki" a resztę losowo. No i przemyślcie jeszcze taki system do kolejnych "szans na zdobycie ..." bo inaczej to cała akcja będzie tylko przyczyną żalu, zawodu i frustracji, a chyba nie o to Wam chodziło wymyślając ją... (?)
tak jak napisalem wczesniej 100% feniks z 3 bosa- wtedy by niejako wymusilo na graczach tych co do tej pory robili 1-2 pietra aby sprobowac walczyc o - trzecie. I wtedy bractwa zrzucalyby sie na surowce dla takiego gracza aby pomoc mu osiganac to czego pragnie.. Ja jestem zawiedziony, sa i zapewne bardziej wkurzeni bo dostali mniej niz 5 ale sa i zadowoleni. Ktos wspominal ze bedzie event z artefaktami na koncu marca czy cos- ale czy bedzie tam minimum 5 artefaktow ktore mi brakuja, badz np 6-7 dla tych ktorzy zdobyli mniej niz ja - watpie (moze jakis link?)
 
Do góry