• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Nowe nagrody w Iglicy Wieczności

AnyaVanja

Wędrowiec
W pełni się zgadzam ze wszystkimi negatywnymi opiniami o limicie receptur na zestawy bibliotek w akademii. Kto zdążył to ma dużo zestawów a jak niedawno zaczynałeś/łaś to my Ci pokażemy gest Lichockiej. Nigdy nie dorobisz się kilku zestawów bibliotek i będziesz biedny/biedna w katalizatorach.
 

blazius1

Paladyn
Budynek ma limit jeśli masz już go to nie zostanie wylosowany.
N razy gadaliśmy o balansie, rynku towarów, Przygodach. Potem znowu o balansie.
I po raz N-ty dostaniemy z plaskacza na odlew.

To jest wylanie dziecka z kąpielą. Jak można ustalać limit dla ważnego budynku, jeśli jedni mają takich po pięć w plecaku, inni po dziesięć a reszta żadnego? A ktoś ma dziesięć w mieście.
Czyli rozumiem, że jak limit, to limit. Jak ktoś ma pięć w plecaku, to postawi tylko jedną bibliotekę?
 
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Uważam osobiście wprowadzenie limitu na zestawy bibliotek jako bardzo zły pomysł, który będzie frustrował młodszych graczy objętych limitem. Podejrzewam, że jest to spowodowane zaburzeniem rynku zwoi, z tym, że mleko się rozlało a biblioteki pozostały... więc limit w tej materii na za wiele się nie zda. Moim skromnym zdaniem wystarczyło by zmienić nazwę budynku i do zwoi dołożyć dwa pozostałe surowce z tej samej grupy. Jeżeli dziennie produkuję z 19 kpl bibliotek blisko 200k zwoi to po zbalansowaniu produkował bym po 65k dziennie zwoi, jedwabiu i kryształu. Po takiej zmianie powoli rynek zwoi powinien się ustabilizować :) Co da nam wprowadzenie limitu na zestaw bibliotek gdy miasta są obstawione tymi budynkami? kompletnie nic, poza zdenerwowaniem sporej grupy graczy.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
widze jeden minus tego co proponujesz- teraz masz i produkujesz miliony zwoji ktorych ciezko jest sie pozbyc-tak?, a po balansowaniu zdobywal bys inne surowce - czyli bylbys w pelni samowystarczalny , a tego IG raczej by nie chcialo. Teraz nie jako tez mozesz byc samowystarczalny ale to wiaze sie z uzyciem miejsca np na 3-4 manu marmuru 3-4 jedwabiu - i np krysztalu czy czegos. Dodatkowo wartosci surowcow musialyby byc duzo nizsze bo jak nie to po co stawiac manufaktury jak lepiej biblioteki i miec katalizatory, fragmenty, i inne surowce. No i pozostaje kwestia dyskusyjna ze TY masz i mozesz nastawiac xx bibliotek a Pan Y nie. Teraz jest niejako wybalansowane bo zostajesz z mnostwem surowca ktorego ciekzo sie pozbyc
 
Wydaje mi sie, ze problem jest troche bardziej skomplikowany, a tworcy wcale nie maja tu latwego zadania.
Postawie dosc ryzykowna (choc moim zdaniem bardzo prawdopodobna) teze, ze to wcale nie nadmiar zwojow jest powodem ograniczenia ilosci zestawow do jednego, a przynajmniej nie jedynym powowdem.

Pamietam glosy, ktore pojawialy sie krotko po wprowadzeniu tych zestawow, ktore glosno krzyczaly, ze te zestawy sa beznadziejne i ze szkoda na nie miejsca w miescie. Tymczasem prawda wyglada tak, ze te zestawy sa wrecz OP, czyli obiektywnie na to patrzac sa wrecz zdecydowanie za silne, szczegolnie przy ich wiekszej ilosci. Zaburzaja balans gry nie tylko ze wzgledu na rynek zwojow. Drugim elementem jest mana w wyzszych rozdzialach. Trzecim elementem sa zywe towary, a czwartym (i najwazniejszym) sa Katalizatory, ktore wpadaja z Bibliotek. Pomijam juz nawet populacje i kulture. Dzieki Iglicy Fragmenty Zaklec nie stanowia zadnego problemu, wiec nadmiar Katalizatorow z Bibliotek mozna poswiecic nawet nie na zwykle Tworzenie, tylko wrecz na farmienie receptur i Mistycznych Obiektow w Akademii. Zawsze twierdzilem, ze gra to system naczyn polaczonych. Skladajac do kupy wszelkie te elementy (plus mozliwosci, jak je mozna wykorzystac w innych "naczyniach"), kilka/kilkanascie zestawow w miescie stanowi wrecz potezne jego wzmocnienie na wielu wymienionych wyzej plaszczyznach. Zbyt potezne. Wydaje mi sie, ze to wlasnie tym kierowali sie tworcy, ograniczajac teraz ilosc mozliwych do zdobycia zestawow. A nie sytuacja na rynku zwojow.

Teraz tworcy nie maja praktycznie zadnego dobrego wyjscia z sytuacji. Ich zdaniem (moim zreszta tez) zestawy sa zbyt silne, by dalej pozwalac na zdobywanie i stawianie ich nieograniczonych ilosci. Wiec tworcy maja teraz 2 wyjscia: albo ograniczyc ilosc mozliwych do zdobycia zestawow u mlodszych graczy, a zestawy starych zostawic w spokoju, albo "zabrac" rowniez starym, mowiac w najwiekszym uproszczeniu. Czyli ograniczyc ilosc dzialajacych zestawow w miescie do jednego rowniez u tych graczy, ktorzy maja juz w miescie wiecej, niz jeden. Oba wyjscia sa zle, ale to drugie spowodowaloby jeszcze wieksze niezadowolenie i rozczarowanie i byloby jeszcze bardziej niesprawiedliwe.

Takze temat nie jest moim zdaniem tak prosty i jednoznaczny, jak mogloby sie wydawac na pierwszy rzut oka. Nie ulega watpliwosci, ze to IG dalo kiedys plame z zestawami, nie po raz pierwszy wykazujac sie brakiem wyobrazni i nie umiejac przewidziec, jak gracze beda wykorzystywac mozliwosci, ktore dalo zaoferowanie im prawie nielimitowanej ilosci tych zestawow. Ale mleko sie juz rozlalo, teraz trzeba sprzatac i nie ma niestety rozwiazania, ktore satysfakcjonowaloby wszystkich graczy i bylo w pelni sprawiedliwe.
 

Koval92

Kapłan
Na pewno nie popisali się z pozwoleniem zdobywania multum budynków mających wyraźny efekt na rozgrywkę.
Tak jak mówi Chris teraz nie ma żadnego dobrego wyjścia z tej sytuacji.
Jak starym zabiorą to porzucą grę.
Jak nowym nie dadzą to będzie słabo.
Jak nowym dadzą coś innego to starzy też zdobędą bo nie mogą zrobić "zestawu B tylko dla tych co nie mają 15 zestawów A".
Starzy będą z 15 zestawami A + nowymi zestawami B. Więc kicha.
 

BlossomValvi

Łucznik
Tak naprawdę ja tu widzę trzy problemy, do których wypadało by podejść osobno (różne rozwiazania)
Przy czym to ja byłem ten co ignorował biblioteki :) - mea culpa. Jako usprawiedliwienie napisze ze wtedy była trochę inna sytuacja (inne zasady gry)

1 problem - nadmiar zwoi na rynku
Po „usunięciu” bibliotek ten problem jest doraźny i tak tez powinien być traktowany, już proponowałem jako ewent interwencyjne zakupy z rynku itd. Przy czym ewent powinien być wyjątkowy bo ustawiony indywidualnie na serwer

2 problem - nadmierna produkcja zwoi
Punkt 1 nic nie da jeśli na dłuższa metę nie rozwiążemy nadprodukcji surowca - najprościej to co @Aslana pisała, niech biblioteka daje bonusowy gracza ewentualnie z przesunięciem +1 czy +2

3 problem - tempo reakcji iG na wprowadzane zmiany.
Nie rozumiem gdy w biznesie królują metodyki agilowe to iG zachowuje się niemal archaicznie. Tym niemniej doceniam wprowadzanie nowych zasad turniejowych (czas obserwacji graczy) i obu to był ruch w dobra stronę.
Biblioteki to etap wcześniejszy, ponadto jeśli dobrze pamietam zapowiedzi to miał być jeden z kilku zestawów - ale ponownie mam nadzieje ze opieszałość iG to już temat schodzący
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Tak usuwajac biblioteki niech usuna miski ,wogole nie wszystko pousuwaja i jak powiedzial szanowny Pan Kononowicz nie bedzie niczego.Tylko cokolwiek usuwajac niech nie zapomna zwrocic diamenty ,ktore gracze zainwestowali chcac zdobyc poszczegolne budynki czy tez artefakty.Gra poprostu staja sie irytujaca.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Ale o co chodzi? Przeciez nic nie usuwają tylko ograniczają możliwość ich zdobycia

Tak na marginesie, ograniczenie biblioteki do sztuk jeden to większy cios w nowych graczy niż brak artefaktów do feniksa... bo feniksa można zastąpić oświeconym a produkcji katalizatorów nie
chyba ze ktoś dotrze do epoki 17... ale to nadal nie to
 

Poziomek

Rycerz
artefaktu brak - ale za to byla magiczna rezydencja z 1 bosa. Ale nie wiem czy jest sens stawiac ten budynek - bo on nie jest jakos wybitnie dobry, a zbior co 48h., i zre duzo miejsca
 

Charlene

Szef kuchni
artefaktu brak - ale za to byla magiczna rezydencja z 1 bosa. Ale nie wiem czy jest sens stawiac ten budynek - bo on nie jest jakos wybitnie dobry, a zbior co 48h., i zre duzo miejsca
On jest ok dopiero od Niziołków, bo wtedy daje manę i ziarna. Pod kątem many ( na ten moment, bo zaraz się to zmieni) zajmuje 3 miejsce jako budynek ewolucyjny( 1. Sowa 2. Golem) ale jak wejdzie nowy feniks to spadnie na 4. miejsce. Nie jest to na pewno must have, bo zanim dojdziesz do Niziołków to się mogą pojawić dużo ciekawsze ewolucyjne.
 

Ovocko

Rycerz
bo feniksa można zastąpić oświeconym

Tylko dla łuczników. I powielaczem magów, dla magów. Ja wiem, że są tacy, którzy uważają, że są to jedyne słuszne jednostki, ale ja się np. z tym podejściem nie zgadzam.
A już zwłaszcza gdy nie masz w inwentarzu zapasu wzmocnień i rozbudowanych iglic/akademii (czytaj: jesteś graczem ze stosunkowo krótkim stażem w grze), feniks się bardzo przydaje.

chyba ze ktoś dotrze do epoki 17... ale to nadal nie to

No, wiesz, rozumiesz... już na jakimś 26-31 poziomie arki, jakbyś robił codziennie 100 mgieł wizji to się opłaca w stosunku do kilku kompletów bibliotek ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Tylko dla łuczników. I powielaczem magów, dla magów. Ja wiem, że są tacy, którzy uważają, że są to jedyne słuszne jednostki, ale ja się np. z tym podejściem nie zgadzam.
A już zwłaszcza gdy nie masz w inwentarzu zapasu wzmocnień i rozbudowanych iglic/akademii (czytaj: jesteś graczem ze stosunkowo krótkim stażem w grze), feniks się bardzo przydaje.



No, wiesz, rozumiesz... już na jakimś 26-31 poziomie arki, jakbyś robił codziennie 100 mgieł wizji to się opłaca w stosunku do kilku kompletów bibliotek ;)
To może się zdecyduj? Bo właśnie dla początkującego gracza lekka strzelająca i magiczna to podstawa jakieś 90% walk. Tak czy inaczej znajdź coś podobnego na zastąpienie produkcji katalizatorów :)

A co do arki, pisałem ze to nie to samo ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
Ale na co?



Tylko dla tych co nie umią w dobieranie wojska do walk.
No na to czy masz początkującego gracza (krótki staż gry), bo o nich piszesz ze fenek przydatny

a zaraz podajesz dla tych co nie umieją w dobieranie wojska...

To jaki % graczy jest krótki stażem i zarazem doświadczony w bojach? Dosyć karkołomna teoria. Ja to bym dorzucił ze jak jest krótki stażem i tak umiejący dobierać wojska to fenek mu nie jest potrzebny, prędzej tym niedoświadczonym co tylko strzelające umieją :) ale ale przeciez tu da się go wymienić....

Abstrahując od własnej opinii, fakty są jasne
- feniksa można zastąpić? Tak, przynajmniej w 90% i to dla każdego gracza
- czy po obcięciu biblioteki mamy możliwość produkcji katalizatorów poza AM? Nie

czy coś trzeba tu dopisywać?
 

BlossomValvi

Łucznik
Masz możliwość - w 17 akcie wchodzi cud ktory daje katalizatory codziennie :)
O smoczej arce pisaliśmy, polecam się najpierw zapoznać z cudem a potem pisac:
- nie daje chyba ze masz taki przemiał w AM - gratulacje
- co najwyżej zwraca określona ilość katalizatorów za otwarcie mistycznej skrzyni

pytanie za nomen omen za 100pkt ile katalizatorów trzeba najpierw zużyć by mistyczna dostać :)

Odp w sensownym czasie od 25 do 50 sztuk
 

Ovocko

Rycerz
No na to czy masz początkującego gracza (krótki staż gry), bo o nich piszesz ze fenek przydatny

a zaraz podajesz dla tych co nie umieją w dobieranie wojska...

Wiesz, może czepliwy jestem, ale o sztuce dobierania wojska napisałem już po tym, jak zadałeś swoje pytanie, więc siłą rzeczy nie mogło się ono odnosić do tej kwestii :)
Więc na co się mam decydować?

To jaki % graczy jest krótki stażem i zarazem doświadczony w bojach?

Nie doświadczony w bojach, tylko umie dobierać wojsko. A do tego - na wczesnym etapie - wystarczy z grubsza zapoznać się z pięciokątem walki.


Ja to bym dorzucił ze jak jest krótki stażem i tak umiejący dobierać wojska to fenek mu nie jest potrzebny,

Nie, bo nie przeskoczy np. tego, że jego wojsko ma tylko po jednej lub dwie gwiazdki.

Abstrahując od własnej opinii, fakty są jasne
- feniksa można zastąpić? Tak, przynajmniej w 90% i to dla każdego gracza

To może Ty się zdecyduj, bo najpierw "abstrahujesz od opinii", a potem takowe wygłaszasz ("90% dla każdego gracza" nie jest faktem ale opinią, chyba że podasz szczegóły tego wyliczenia i uzasadnisz, dlaczego wyszło Ci 90% a nie np. 30% albo 83,75%).

Tak czy siak odbiegamy od tematu, proponuję tu zakończyć dygresję
 
Do góry