• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Gracz kontra Gracz (PvP) ?

  • Rozpoczynający wątek Naito
  • Data rozpoczęcia

Czy chcę PVP

  • Chcę PVP

    Głosy: 12 23,5%
  • Chcę PVP ograniczone do Areny

    Głosy: 24 47,1%
  • Nie chcę PVP

    Głosy: 14 27,5%
  • PVP- inne rodzaje

    Głosy: 1 2,0%

  • W sumie głosujących
    51
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ale ludzie.... Ta gra jest tak napisana, że PvP nie ma sensu. Czemu? Bo "chowanie" zasobów jest banalne. Wystarczy zanim wyłączysz grę cały urobek pchniesz w Kupcu na handel do zera, na bezsensownym przeliczniku. Zostanie Ci złoto jedynie i młotki. A młotki będzie się chować w najbardziej drogich i długo budujących się jednostkach. Wracasz i cofasz te oferty, bo i tak ich nie zaakceptuje nikt a jednostki się nie zdążą zbudować. Banał. A ochrona na ileś godzin się włączy. Powtarzanie w kółko przed końcem ochronki po ataku i tracimy tyle co nic. Każdy kto gra w gry w PvP gierki w pierwszej kolejności szuka takich tricków.
 

DeletedUser14

Guest
Jak tak dłużej pomyślę nad tym przejmowaniem miast to widzę, że to jeszcze bardziej zastopowałoby handel, a nie pomogło.
Mamy takiego gracza X. Ładnie się rozwija, ma dość aktywnych sąsiadów, bonus do żelaza. I nachodzi go ochota na podbicie, załóżmy, dwóch wiosek A i B. Zbiera wojsko, podbija, wszyscy (prawie) zadowoleni. Wioska A ma bonus do marmuru, wioska B ma bonus do żelaza. I teraz są cztery wyjścia:
- Bonusy zostają takie, jakie mieli poprzedni właściciele. Wtedy gracz X ma 3 wioski i komplet bonusów, jest samowystarczalny, nie musi handlować -> gorzej dla handlu.
- W wioskach tych nie może produkować towarów lub nie ma w nich żadnego bonusu - wtedy podbijanie i rozbudowa wiosek jest nieopłacalna, bo generuje za duże koszty (w jednej wiosce produkować towarów na 3 wioski? Nieee) i po prostu nie warto podbijać.
- Bonus gracza X narzucany jest pozostałym dwóm wioskom - wtedy to dopiero będzie produkcja x3, nie mówiąc już o takich dochodach złota i młotków, że samemu można będzie kupować towaru od Kupca.
- Wioski pozostają samodzielne, brak możliwości przesyłania surowców, oddzielne skarbce. Ale wtedy pytanie - po co podbijać? Skoro nie można przesyłać surowców?
Po tych wszystkich przemyśleniach chyba wolałbym już zwykłe łupienie i grabieże niż zajmowanie wiosek graczy, to nie ten typ gry :eek:
 

DeletedUser48

Guest
Nie twierdze, ze nie powinno być PvP. Ja tylko pokazałem ujemne strony twojej wersji.
Skoro mamy bonus do produkcji na 1/3 możliwych surowców, a produkcja nie zbonusowana jest naprawdę znikoma, to gra jest ewidentnie nastawiona na handel. Więc zmuszanie kogoś do ciągłej ochrony tego co produkuje jest nie w porządku. Takie akcje skutecznie hamują rozwój gracza z którym powinieneś handlować. Jeśli do tego nałożyć by na PvP takie ograniczenia jak na handel, tzn walka tylko z 200 odkrytymi graczami, to szybko się okaże, że zostaniesz sam na środku pustyni.
Co to znaczy, że "Wprowadzenie areny to będzie nadal PVE a nie żadne PVP" ? Skoro za przeciwnika masz człowieka a nie sztuczną inteligencję to to jest PvP. A walka i tak nie będzie się odbywać na terenie budowanego miasta tylko na innym polu takim jak walki PvE, czyli de facto na arenie.
Jeżeli zależy nam na zdobywaniu miasta , to nie widzę problemu - budujemy arenę w taki sposób żeby imitowała zdobywanie miasta.
Skoro zależy Ci na zdobywaniu surowców w walkach PvP to proszę bardzo. Zapisujesz się do PvP, wpłacasz wpisowe, i określasz się czy chcesz być atakującym czy bronisz miasta. Zwycięzca bierze wszystko plus ewentualny bonus od systemu.
Zaletą dobrowolnych walk PvP jest też to, ze możesz powalczyć nawet z ludźmi z gildii, i do tego nie robisz sobie wrogów na mapie.
Powtórzę się jeszcze - plądrowanie miast innych graczy w tej grze to będzie strzał w stopę dla wydawcy. Bo na stary serwer nie będą wchodzić nowi gracze, ponieważ nie będą w stanie konkurować ze starymi. Więc trzeba będzie otwierać nowe serwery itd...

Według Ciebie gra ma być wygłaskana i grzeczna, pozostaje zmienić grę. Nikt sobie nie strzeli w stopę, bo nie potrzeba chyba Tobie tłumaczyć, że produkcję możesz nastawić na właściwą ilość godzin i NIKT nic nie ukradnie, jak oczywiście tego czasu przypilnujesz.
Nie powiesz mi, że jakimiś wirtualnymi "wrogami" się przejmujesz, dla jasności, to jest tylko gra.
 

Deleted User - 34008

Guest
chudya zapominasz o tym co leży w magazynie. Ale jak piszesz razem z thek - można ukryć wszystko. W takim razie jaki ma sens PvP z plądrowaniem, skoro wojska pomimo wygranej wrócą z niczym ? Jak dla mnie kolejny argument przeciw takiej formie.
 

DeletedUser

Guest
Według Ciebie gra ma być wygłaskana i grzeczna, pozostaje zmienić grę
i inne cytaty tego typu

Czemu wy nalegacie, żeby to osoby, które nie chcą PvP zmieniły gr?
W tej chwili gra PvP nie ma. Nie ma też zapowiedzi, że PvP wprowadzone nie będzie (chyba, że przeoczyłem jakieś ogłoszenie na becie).
Równie dobrze osoby nie chcące PvP mogą powiedzieć, że jak chcecie krwawą grę to
(...)pozostaje zmienić grę
.

Dobrze by było gdyby twórcy gry powiedzieli jasno, że
a) ta gra nie będzie miała PvP
b) ta gra będzie miała pewne elementy PvP (fajne by było bardziej dokładne określenie tych elementów)
c) gra będzie miała pełne PvP

W tym momencie ja jestem sobie w stanie równie dobrze wyobrazić ewolucję tej gry w b. dobrą grę wojenną opartej na walkach indywidualnych i klanów, jak i w b. dobrą grę pokojową opartą na administracji miastem

Jestem sobie też w stanie wyobrazić grę która doskonale i w sposób przemyślany łączy oba te elementy ale po grze, która na starcie nie ma podstawowych elementów nie spodziewałbym się doskonałości

Proponowałbym, chciałbym, żeby dyskusja poszła dwoma drogami:
  • Ci, którzy chcą PvP mogliby się w tym wątku wypowiadać jak wyobrażają sobie ten element
  • Ci, którzy nie chcą PvP mogliby założyć nowy wątek, w którym by dawali pomysły jakie opcje wprowadzić, żeby gra bez PvP nie była nudna (a na pewno się da)
I w momencie, gdy devsi w końcu się zdecydują na rodzaj (PvP lub PvP-less) gry odpowiedni wątek stałby się głosem polskiego serwera co chcemy zobaczyć w tej grze w ramach założonej przez devsów koncepcji (czyli, za co jesteśmy chétni zapłacić)
 

DeletedUser9

Guest
Po cos musza otwieracnowe serwery ktore otwierac i tak beda lol :confused::confused::confused: I to zaden strzal w stope bo gdyby zrobili normalne PVP, to i handel bylby zbedny ale pewnie jak juz bd PVP to pladrowac bd mozna tylko aktualna produkcje - nie z calego skladu, a to juz jest smieszne bo to zaden zysk za walke i jeszcze takimi ilosciami to sie w tylek mozna podrapac. Ot mi pvp.

Tempus a dlaczego osoby ktora boja sie PVP kaza NAM zmienic gre? Gdyby tak zrobila kazda osoba za PVP to te śmieszki za PVE pogralyby tu jeszcze rok a potem by Elvenar zamkneli bo tak bedzie jesli nie zrobia PVP. Nikt nie gra w tkakie gry dla nudnego PVE. Ta gra ma gigantyczny potencjal nan PVP z dobrym PVE ale tak ze PVP bedzie przewazalo. Walki miedzy graczami nawet o wlasne wioski, zabieranie łupu ze skladow NIE Z PRODUKCJI i bedzie naprawde swietnie, Nie dosc ze gracze beda zadowolenie to jeszcze mnostwo ich przybedzie - mowie o graczach PVP bo ci PVE to mały procent wszystkich - dla takich czeka farmerama.

No i popieram twoja wersje ze devsi powinni jasno to okreslic....bo szkoda mi marnowac tutaj czasu jesli ma nie byc PVP albo PVP jak w foe...
 

DeletedUser

Guest
Są gry z samym PvE i jakoś nie słychać o ich zamykaniu :) Zazwyczaj są to gry Ubisoftu, które odnoszą sę do klasyki: Settlers, Anno i inne. Tam nie istnieje PvP w formie o jakiej piszesz @ulQuiorra grałem w nie długo i wydawałem realną kasę. Czemu odszedłem? Z powodu zagrań i arogancji Ubisoftu. Od tamtego czasu zbojkotowałem całkowicie wszystkie produkty tej firmy. Nawet jeśli dają za darmo - nie tykam. Tu jak na razie widać, że jest to stabilne i może nie jest idealnie ale nie ma chamówy jaką odstawia Ubi. Fajnie by było, gdyby bardziej rozwinięto ekonomię pod kątem łańcuchów produkcyjnych, a nie tylko klikanie i zbieranie. Bardziej by to w faktyczną strategię ekonomiczną można było rozwinąć. Z klikactwa co ileś czasu w dobrze przemyślaną, z zależnościami między budynkami, a nie tylko złudną z technologiami, gdzie i tak wymusza się odkrywanie praktycznie wszystkich, by zakończyć erę. Nijak się to ma do haseł o dowolności wyboru między drogą militarną i handlową. W praktyce ekonomiczniej jest walczyć.

A co do PvP, to ono nawet teraz jest. To walka u kupca by jako pierwszy złapać sensowne oferty na marmur :D
 

DeletedUser9

Guest
No nie slycha bo to sa TYPOWE gry PVE dla takich ktorzy tu na elvenarze doslownie płacza ze nie chca tu PVP bo to jest przeciez gra PVE. Tylko ze te typowe gry PVE nie maja czegos takiego jak wojsko, moze garstka sam ze wszystkich takich widzialem chyba tylko jedna z wojskiem do PVE, a wojsko jest jednoznaczne z wyjsciem PVP. Gry ktore wymieniles znam i one sie do tego nadaja swietnie nie to co Elvenar bo tutaj nie zrobienie porzadnego PVP to kompletne marnotractwo potencjalu.

I g. prawda jest to ze jesli TU pojawi sie PVP to gracze odejda, popatrzcie takie plemiona 1/2. popatrzcie ogame, typowe PVP a graczy multum. No ale...jak ktos sie boi o swoj tylek to zrobi wszystko zeby nie bylo PVP. Nie chce tu takiego PVP jak w foe predzej takie jak w plemionach, ale lepsze takie jak w foe niz zadne.
Ta gra nie ma kompletnie nic do zaoferowania dlatego ludzie odchodza jak poklikaja XXX razy w to samo miejsce/produkcje etc I bedzie ich odchodzilo wiecej az wkoncu ich braknie bo ludzie chca nowosci, wrazen, walk a nie monotonnego klikania tego samego, a z zapalem devsow to w elvenarze chyba pobija rekord odchodzacych graczy jak dalej beda priorytetem beda nic nie wnoszace zmiany.
 

DeletedUser

Guest
A dlaczego to ci którzy nie chcą pasożytowania na innych graczach, maja się wynieść? Dla małej garstki osób, które pragną pasożytniczego PvP, właśnie w tej grze? FoE, Grepolis, Tribal Wars 2, jest sporo tego typu gier z takim PvP. Poza tym jak wy sobie wyobrażacie te PvP? Przecież walki są turowe! Będziesz czekał aż przeciwnik się zaloguje aby z nim walczyć?

Arena jest idealnym rozwiązaniem. Nie rozumiem płaczu że to będzie też PvE. Stawiasz na arenie 100 diamentów, przeciwnik też 100 i wygrany zgarnia wszystko. W innym trybie areny musisz wygrać 4 walki by zdobyć 1 diament. Wytłumacz mi ulQuiorra gdzie jest PvE w tym rozwiązaniu? Bo ja za głupi jestem by je dostrzec.
Ludzie odchodzą bo niema czatu i gildii, dlatego że walki PvE są zbyt późno. Powinno się od walk zaczynać grę. Nie dlatego że niema PvP.

Tempus nie lepiej zrobić ankietę w tym wątku?
A. Chcę PvP.
B. Chcę PvP ograniczone do areny.
C. Nie chcę PvP.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł z ankietą jest dobry. Nie wiem tylko kto by ją musiał dodać, bo nie ja jestem autorem wątku (a autor wątku był ostatnio widziany na forum 2,5 tyg. temu)

A ludzie odchodzą bo, jak ulQuiorra zauważył już dawno - tak gra to jest taka trochę rozszerzona Farmerama. Do dobrej gry administracyjno-ekonomicznej brakuje jej duuużo. To co thek napisał to tylko podstawa (a pomysły można mnożyć), która powinna się znaleźć w takiej grze od samego początku.
Na szczęscie do gry PvP brakuje jej jeszcze więcej (np. chowanie surowców, co zauważył thek lub walka turowa na co zwrócił uwagę ognik)
 

DeletedUser95

Guest
Nie sadze zeby pomysl ankiety cokolwiek wniosl-na razie pvp nie ma i nic nie wskazuje na to ze bedzie kiedykolwiek,jakichkolwiek watkow czy tez wypowiedzi dewsow na ten temat brak(znam tylko angielski,wiec zerkam tylko na beta,us i eng forum),pozostaje czekac na jakikolwiek sygnal od Inno.Musza cos zrobic,bo na razie ta gra jest...dziwna.Jak zauwazyl Thek,zbyt prosta i linearna na ekonomiczna strategie,jezeli chodzi o walki pve,to tez ubogie(malutka mapa,maly wybor jednostek,tak na poziomie HoM&M II),ich trudnosc sztucznie zwiekszana tylko przez ilosc przeciwnikow.Z drugiej strony wielu ludzi jest tutaj tylko dlatego,ze nikt nie moze najechac i
zniszczyc ich miasta czy tez ukrasc ich zasobow/towarow- czesc to gracze z foe/plemion ktorych np zmeczyla koniecznosc logowania sie o okreslonej porze(zmora gierek online) czy tez marnowanie kilu godzin dziennie na najazdy itp zeby utrzymac sie w topce i na koniec tygodia/miesiaca/sezonu dostac cos tam.Jedyne co mozna teraz powiedziec to pozyjemy-zobaczymy:).
 

DeletedUser9

Guest
A dlaczego to ci którzy nie chcą pasożytowania na innych graczach, maja się wynieść? Dla małej garstki osób, które pragną pasożytniczego PvP, właśnie w tej grze? FoE, Grepolis, Tribal Wars 2, jest sporo tego typu gier z takim PvP. Poza tym jak wy sobie wyobrażacie te PvP? Przecież walki są turowe! Będziesz czekał aż przeciwnik się zaloguje aby z nim walczyć?

Arena jest idealnym rozwiązaniem. Nie rozumiem płaczu że to będzie też PvE. Stawiasz na arenie 100 diamentów, przeciwnik też 100 i wygrany zgarnia wszystko. W innym trybie areny musisz wygrać 4 walki by zdobyć 1 diament. Wytłumacz mi ulQuiorra gdzie jest PvE w tym rozwiązaniu? Bo ja za głupi jestem by je dostrzec.
Ludzie odchodzą bo niema czatu i gildii, dlatego że walki PvE są zbyt późno. Powinno się od walk zaczynać grę. Nie dlatego że niema PvP.

Tempus nie lepiej zrobić ankietę w tym wątku?
A. Chcę PvP.
B. Chcę PvP ograniczone do areny.
C. Nie chcę PvP.
A dlacego ci ktorzy tego chca maja odejsc? I nie jest to pasozytowanie tylko zwyczajne PVP walka = zysk, przegrana = strata to chyba oczywiste prawda? Gier z typowym dobrym PVP jest garstka wiekszosc ktore wymieniles to marne PVP poza TW2. To ze walki sa turowe nic nie znaczy, podroz np do wyszpiegowania zajmuje X czasu, wiec dojscie do gracza tez mogloby zajmowac X czasu wtedy masz czas jako obronca ustawic obrone, ochronic surowce itd - widac ze nie obeznany z PVP jestes :p Zreszta nawet jesli nie byloby tu takiej opcji bo cos takiego = podbojem/niszczeniem wiosek, to nawet tak jak w foe. A dlaczego nie wyslac XXX jednostek i dla obu stron dzialaloby SI jak to w wiekszosci dobrych gier PVP jest? Wszystko zalezy od budowy miasta i jednostek i jednoczesnej strategi jakie wojsko wybrac itd itp. Wojsko mogloby biegac jedynie po drogach, moglbys rownie dobrze sekunde przed wejsciem usunac wszystkie drogi wtedy wojsko wroga odrazu by wyszlo bez walki. ITD ITP i jeszcze miliard innych sposobow na PVP mozna podac.
Fajnie postaw 100diamentow, a jesli chce grac bez kasy to nie mam PVP - wtedy jest nadal PVE - kompletny bez sens.
I myslisz sie dlaczego ludzie odchodza, wyzej napisalem dlaczego, wiem to od ludzi ktorzy odeszli i chca odejsc wiec PVE jest tu zadnym problemem bo samo w sobie i tak jest nudne, a brak PVP powoduje ze wielu odchodzi.

Ankieta bylaby dobrym wyjsciem ale niestety nie przejdzie. Ankieta jest tak naprawde dla nas, devsi jak maja wizje to ja robia nawet nie biorac nas pod uwage, a raczej designerzy, bo devsi to zwykłe pionki ktore robia to co im kaza "gora".
 

DeletedUser

Guest
Ja przykładowo z typowym PvP spotykałem się w mało znanym "Delirium". Tam walki na pierwszych serwerach były toczone w setkach milionów jednostek po każdej stronie ;) Ataki szły tak, żeby dorwać krążące między członkami wojsko i wybić je, po czym ograbić całą gildię. W jeden atak nieraz było zaangażowane po kilkudziesięciu graczy po każdej stronie :D Teren Europy i Polski to była masakra. Odstęp między rozpoczęciem ataku i jego zakończeniem to było 5 minut. A jego planowane to były czasem całe dni, by wszystko zgrać. Ale jeśli zderzyły się armie Top1 i Top2 serwera, to przegrany potrafił wylecieć poza Top10, bo straty były liczone w miliardach jednostek i zagrabionych surowców ;)
 

DeletedUser9

Guest
Tu to odpada bo masz okreslona pojemnosc i ogolny rozmiar a szkoda bo fajnie byloby wyslac cale wojsko ze zbrojowni a nie tylko te okreslone sklady. Pomijajac fakt ze nie mozna samemu okreslic ile jednostek wyslac tylko zawsze max wchodzi na slot co tez jest bez sensu.
A wyobraz sobie w takim wypadku wyslac 2k paladynow i 2k priestow po promocji. Masakra :D
 

DeletedUser14

Guest
W sumie to nie byłoby złe, gdyby można by tak wysyłać ataki na innych :p Inna kwestia to to, że takie wojsko produkowałoby się... tygodnie ^^
 

DeletedUser95

Guest
Baaardzoo bym prosil o zmiane pytan w ankiecie a raczej dodanie kilku.Ja np jestem za pvp i wszystkim co z pvp zwiazane,ale nie zgadzam sie z 2 rzeczami-atakowanie slabszych i czerpanie z tego jakichkolwiek korzysci(totalna bzdura,widze jak Pudzian wpada do przedszkola,daje kazdemu 5-latkowi w.... buzke:) i zabiera im wszyskie cukierki,zalosne) i jakakolwiek mozliwosc walki z graczami offline(gdzie tu pvp???).Arena to za malo,o wiele za malo.Najfajniejsza dla mnie bylaby mozliwosc najazdow,na zasadzie oflagowania pvp.Chcesz najechac sasiada?Fajnie,przez 24h jestes oflagowany jako pvp i inni moga cie w tym czasie atakowac(trzeba wprowadzic ograniczenia typu ile razy mozna najechac 1 goscia w jakims tam czasie itd,to chyba jest we wszystkich grach) Pomijam tutaj kwestie rabowania/zniszczen/przejmowania.Do tego arena/sezony pvp z diamentowymi nagrodami dla pierwszej 5/10/cokolwiek,+
Pojedynki
Taki maly pomysl:).Chyba we wszystkich grach gracze lubia sie pojedynkowac poza jakimkolwiek rankingowym/znaczacym pvp,i nic z tego nie maja.A gdyby tak mozna pojedynkowac sie o surowce?Mowisz ze jestes lepszy?A ja ci mowie ze guzik prawda,stawiam 1000 klejnotow :).Oczywiscie takie pojedynki trzeba by jakos ograniczyc
-stawka moze byc tylko fair trade-czyli 1:1,ja stawiam 100 klejnotow,ty stawiasz 100 towarow 3lvl albo 400 2lvl itd,odpada pushing i ukladziki pomiedzy graczami typu"ja dzis przegram do ciebie to,ty jutro do mnie tamto"
-mozna walczyc "o cos" z 1 graczem raz na24/48h czy czy ile tam devsi uznaja za stosowne
Mozna by dodac do interface kupca zakladke"Challenges" czy tez "Wyzwania",gdzie gracze mogliby po prostu skladac "oferty",czyli stawiam 1000 eliksirow,akceptuje 1000 klejnotow-oczywiscie jezeli gracze chca walczyc o cos innego,dogaduja sie miedzy soba i na koncu jest walka o 500 desek vs 125 krysztalow np.
Takie pojedynki o jakas stawke mogly by tez wplynac w pozytywny sposob na turnieje organizowane przez graczy(jezeli cokolwiek takiego bedzie kiedys w swiecie Elvenar).Jak?Normalnie w tego typu gierkach,po 2-3 turniejach tego typu bedziemy mieli jakis top 10-15 i nikt inny sie nie zglosi wiedzac ze nie ma szans,szkoda czasu i zasobow.Ale,jezeli turniej bedzie w formie "pojedynkow o cos",wielu ludzi pomysli"nie mam szans z top 10,ale 2 -3 walki wygram na pewno(a moze 5:)),wpadnie troche towarow"
Mozna by tez tak rozstrzygac forumowe dyskusje na temat balansu(forumowe dyskusje-nie prawdziwy balans:))Mowisz ze enty sa lepsze od rycerzy?To chodz dawaj,5x rycerz vs 5 x ent,stawiam 2000 magicznego pylu ze " moja racja jest najmojsza".
Acha,te pojedynki To nie jest pomysl na pvp w Elvenar,To tylko pomysl na malenki dodatek pvp,
 

Deleted User - 34008

Guest
Czyli jak się nie zgnoi przeciwnika i nie wdepcze w ziemię, uniemożliwiając mu rozwój to już nie jest PvP ?
Boicie się zrównoważonej walki bo mogłoby się okazać, że tylko staż na serwerze lub ilość spędzonych tutaj godzin jest waszą przewagą.

Ivangrozny to wszystko da się zrealizować na arenie, to tylko kwestia jej rozbudowy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry